Skocz do zawartości

Opony Mitasa


Rekomendowane odpowiedzi

Na miano najtwardszego mitasa zasługuje C16.

PZDR

Kolega pytał który z tych mitasów najlepiej będzie się spisywał w twardym terenie i na asfalcie nie który jest najtwardszy!

Moim zdaniem nie ma opony która była by kompromisem pomiędzy terenem a asfaltem.

Teraz mam C-02 i na asfalcie cholernie nosi po całej drodze! Zdecydowanie nie polecam, jeżeli chcesz jeździć po asfalcie!

Poza tym każda opona crossowa będzie się natychmiastowo zużywać gdy będziemy jeździć po asfalcie!

 

Przy wyborze odpowiednich opon warto było by sugerować się tą tabelą!

http://www.motox.nazwa.pl/sklep/images/Kat..._aplikacja.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał który z tych mitasów najlepiej będzie się spisywał w twardym terenie i na asfalcie nie który jest najtwardszy!

Moim zdaniem nie ma opony która była by kompromisem pomiędzy terenem a asfaltem.

Teraz mam C-02 i na asfalcie cholernie nosi po całej drodze! Zdecydowanie nie polecam, jeżeli chcesz jeździć po asfalcie!

Poza tym każda opona crossowa będzie się natychmiastowo zużywać gdy będziemy jeździć po asfalcie!

 

Przy wyborze odpowiednich opon warto było by sugerować się tą tabelą!

http://www.motox.nazwa.pl/sklep/images/Kat..._aplikacja.jpeg

 

Zgadza się, jednak jak sam widzisz mitas C16 zbudowana jest z twardej gumy, i napewno na asfalcie się tak szybko nie zużyje jak C02.

 

 

PZDR.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jednak jak sam widzisz mitas C16 zbudowana jest z twardej gumy, i napewno na asfalcie się tak szybko nie zużyje jak C02.

PZDR.

...a przy okazji z rzadko rozmieszczoną kostką! Wprowadzasz wszystkich w błąd!

Posiadasz znikomą wiedzę na temat opon więc się nie wypowiadaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, ja mam takiego michelina z przodu, a z tylu mam oponke firmy BULL, taka kombinacje oferowal kiedys w niezlej cenie BE-FAST, ogolnie jestem z gum zadowolony, jezdze juz chwile na nich i widac znikome slady zuzycia, bloto przecinaja pieknie, lekkie problemy z przodem na suchym piasku ale idzie sie przyzwyczaic :D pozdrawiam

 

 

OK, zdecydowałem sie wreszcie i kupiłem taki sam zestaw jak ty - Michelin AC10 na przód i BULL na tył (w sklepie be-fast) - komplet z wysyłką 365 PLN - czyli znośnie. BULL na razie traktuję w kategoriach eksperymentu :) no ale skusił mnie ceną.

BTW - czy ma ktoś jeszcze wyrobione zdanie na temat opon BULL ? To jakaś nowość chyba na polskim rynku bo niewiele można znaleźć informacji.

 

pozdrawiam Świątecznie.

 

A jeżeli MITAS to który na twardy teren i asfalt? C02 C10 czy C16?

 

Aby zakończyć spór na temat twardości gum MITAS, oraz przeznaczeniu poszczególnych modeli, odsyłam do linku producenta - znajdziecie tam baaardzo użyteczną tabelkę :D :

http://www.cgs.cz/index.php?stranka=4&scid...fb0e6f535ee99ba

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez marcinos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - czy ma ktoś jeszcze wyrobione zdanie na temat opon BULL ? To jakaś nowość chyba na polskim rynku bo niewiele można znaleźć informacji.

 

powiem Ci tak, jezdze z kumplem na WR i on ma Mitasa a ja Bull-a, po sezonie spokojnej i rekreacyjnej jazdy jemu juz niewiele z tylu zostalo a mnie niewiele z tylu ubylo :icon_mrgreen: tak bym to podsumowal.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a przy okazji z rzadko rozmieszczoną kostką! Wprowadzasz wszystkich w błąd!

Posiadasz znikomą wiedzę na temat opon więc się nie wypowiadaj!

No to jakiego Mitasa polecisz osobie jeżdżącej na asfalcie jak i w terenie? E-09? Ta opona kompletnie nie nadaje się w teren! Mitas C-16 jest "najtrwalszą oponą ze wszystkich "C".

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak, jezdze z kumplem na WR i on ma Mitasa a ja Bull-a, po sezonie spokojnej i rekreacyjnej jazdy jemu juz niewiele z tylu zostalo a mnie niewiele z tylu ubylo :) tak bym to podsumowal.

 

pozdrawiam

 

Czy bull-a dostane w rozmiarze 17/80/130.Mitassa CO-2 miałem,wygląda grożnie ale efekt marny.Może czas wyprubować coś innego w rozsądnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywna opinia.

Mam C16 i C17. Komplet do turystyki enduro. Doskonale spisują sie na polnych i leśnych drogach, na suchym piasku średnio, kamieniste i szutrowe drogi to dla nich raj. Na suchym asfalcie też można jechać bez obawy o kostki. Trzeba bardzo uważać na gliniastych, błotnistych szlakach i mokrym asfalcie, tam słabo z przyczepnością. Moje po jednym sezonie (z 5000 km) mają około połowy bieżnika a wszystkie kostki całe. Polecam do lajtowej jazdy off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słówek do Mitasa.Jeden sezon z kumplami na mitasach,2 szt C-02(klx 650,dr 600),2 szt C-12(yz 426) i jedna C-16.Sezon to mało powiedziane,można policzyć w godzinach z tym że jazda na wysokich obrotach za każdym razem.Z moich wyliczeń to 3-4 szt na rok na jedną maszynę.Moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywna opinia.

Mam C16 i C17. Komplet do turystyki enduro. Doskonale spisują sie na polnych i leśnych drogach, na suchym piasku średnio, kamieniste i szutrowe drogi to dla nich raj. Na suchym asfalcie też można jechać bez obawy o kostki. Trzeba bardzo uważać na gliniastych, błotnistych szlakach i mokrym asfalcie, tam słabo z przyczepnością. Moje po jednym sezonie (z 5000 km) mają około połowy bieżnika a wszystkie kostki całe. Polecam do lajtowej jazdy off.

nie rozumiem,piszą Dakar dla subiektywnej oceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...