Skocz do zawartości

czemu moj moto pluje olejem


Sloniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heheh, moja WFM tez po jezdzie ma tlumik nieco zaolejony w miejscach laczenia. A mieszanke mam dobra (swieca pieknie wypalona, nie dymi prawie wcale). Simsonki s50 tez maja zwykle taki zaciek olejy z tylu na tlumiku. Mysle, ze przy dwusowie to normalka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej HONDZIE MTX miałem ten sam problem. Jeżeli masz dozownik to go lepiej zdemontuj. Słyszałem, że wileu osobom przez dozowniki w HONDAH MTX, MB, MT zacierały się silniki. Ja zdemontowałem dozownik i teraz leje olej bezpośrednio do baku. Mieszanke robie 1:60 ale lepiej jest troche po testować by zobaczyć jak będzie kopcił. Jaki wogule masz olej??? Może jakeś stare gówno???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjecie dozownika jest bez sensu.

Pompka oleju jest duzo bardziej oszczedna i precyzyjna w podawaniu oleum.

 

W hondkach MB/MT MBX/MTX dozownik mozna latwo regulowac za pomoca sruby na koncu linki od dozownika tuz przy nim samym.

 

Na ramionku, ktore poruszane jest przez linke sa dwa markery - oznaczniki minimalnego i maxymalnego otwarcia przepustnicy dozownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

-Dozownik trzeba ustawić tak żeby był praktycznie "zamknięty" przy zamkniętym gazie, ale UWAGA!!! linka nie może być za luźno bo może spaść(ja w ten sposób załatwiłem silnik)

-Olej, tu niechciał bym cie niepokoić, ale być może ten mobil(chyba kupiłeś mobil do 2T, a taki jest tylko jeden), potrafi rozpuścić nagar, nawet jak wcześniej motorek był jeżdżony na syntetyku(przynajmniej u mnie tak się stało, na skutek zmiany ESSO->MOBIL 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

po dluzszej jezdzie moj moto plue olejem z rury wydechowej czego to moze byc wina ??

 

Po 1 to zalezy czy pluje mocno ,czy poprostu masz wydech zaolejony co jest normalne w 2t.Jesli faktycznie tak chorcha tym olejem to lepiej odkrec wydech bo na 100% w dyfuzorze (dla nieobeznanych to ta grucha na wydechu :( ) nazbieralo Ci sie z pol litra swinstwa.Trzeba to wylac

Jesli to nie to, to poprostu masz zle ustawiony dozownik oleju.Wyreguluj naciag linki przy dozowniku,aby podawal mniej oleju

Jesli regulacja dozownika nie pomoze to prawdopodobnie zkrzaniasz na jakims trefnym oleju.Byc moze nalales olej do 4t

A jesli znowu nie to,to sprawa sie komplikuje bo moze brac olej przekladniowy, ktory wnika do skrzyni korbowej.I tu nalezy rozpolowic silnik i zmienic uszczelke

To chyba wszystko

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha jeszcze jedno

Filtr powietrza.Musi byc drozny jak to sie mowi :(

Jesli jest zapchany to latwo sobie wyobrazic ze silnik wiecej plynow bedzie zaciagal przez dysze głowna paliwa i przez dysze dozownika.Mozesz w ten sposob zatrzec dozownik!!!

Cio bambino 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...