Skocz do zawartości

jak (cicho) zmieniać biegi ?


Gagee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Synchronizatory??!!?? lol. Michal znow robi z siebie durnia.

 

ale nie takiego' date=' jak ty kiedy coś tam bredziłeś, że byłes pilotem, a Vlaad wykazał, że jesteś kompletnym dyletantem pamiętasz :?: Po ty fakcie zamilkłeś na długo i wszyscy myśleliśmy, że zaszyłeś się ze wstydu w kanadyjskim lesie pachnącym żywicą i molestujesz niedźwiadki.

 

Rzeczywiście nie ma w BMW synchronizatorów. Myślałem, że są, bo to w końcu głównie samochodowa firma i wiele rozwiązań jest z aut m.in rozrusznik jest typowo samochodowy. Skrzynia jest elementem oddzielnym jak w Goldasie, a tam są synchronizatory. Wynikało to z mojej niewiedzy, ale czy jest to robienie z siebie durnia :?:

 

hehe

patrzcie i Michał się jeszcze się nie obraził choć go od durniów wyzywają

 

co wolno wojewodzie...

Janusz ma jako taką wiedzę ty nie masz żadnej więc się nie wpieprzaj między wódkę a zakąskę jak nie wiesz o czym rozmawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motocyklach ktorymi jezdze przez ostatnie kilka lat, a ktore umownie na preclach nazywamy `stara japonia`skrzynie biegow zachecaly do zmian w gore bez uzycia sprzegla. W zwiazku z tym jednak, ze stare nawyki ciezko zmienic, do dzisiaj w swoim moto lekko wciskam klamke sprzegla przedtem `napinajac`lekko noga dzwignie zmiany biegow do skasowania na niej luzu.

Potem tylko ciach - jednoczesne krotkie wcisniecie klamki o moze 1/4 skoku i wepchniecie biegu noga i bieg siedzi.

Idac biegami w dol tez nie robie prawidlowego `blipu` o ktorym pisal Janusz ale po prostu trzymam obroty na poprzednim poziomie i nie pozwalam im opasc do zmiany biegu. Robie to zreszta o wiele wolniej niz zmiany w gore.

Jakos pasuje to moim skrzyniom i sprzeglom, bo wytrzymuja ta jazde bez protestu. Niewierzacym, a dosiadajacym japonii proponuje sprobowac.

Czyli tak jak Janusz i Mirek2 uwazam ze w japonii w gore bez sprzegla, w dol ze sprzeglem i przegazowka / blipem.

Michale jezeli chodzi o skrzynie BMW, to mimo wszelkich usprawnien dalej niewiele odbiega ona od dobrze znanej ci skrzyni M72 / Kaska / Ural, czyli kola przesuwne + sprzegla klowe, no i dalej nie udalo sie Niemcom zlikwidowac stuku przy zmianie 1 na 2.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale jezeli chodzi o skrzynie BMW' date=' to mimo wszelkich usprawnien dalej niewiele odbiega ona od dobrze znanej ci skrzyni M72 / Kaska / Ural, czyli kola przesuwne + sprzegla klowe, no i dalej nie udalo sie Niemcom zlikwidowac stuku przy zmianie 1 na 2.

 

Adam M.[/quote']

 

Stuk :?:

Gdyby to był tylko stuk jeszcze dziś udałbym się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Chryste Panie, tak źle działającej skrzyni w nowoczesnym motocyklu jeszcze nie widziałem. Jedynka często nie wchodzi, trzeba odpuscić sprzęgło i dopiero wtedy zapinać, przy zmianie dwójka z reguły "wylata" jak pawlakowy zamek, czasami też nie wchodzi trójka, że o długim skoku dźwigni nie wspomnę.

Jak siadam na XT to od razu jestem w innym skrzyniobiegowym świecie. Tam wszystko wchodzi mięciutko, cichutko, wszytko jest piękne proste i łatwe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wolno wojewodzie...

Janusz ma jako taką wiedzę ty nie masz żadnej więc się nie wpieprzaj między wódkę a zakąskę jak nie wiesz o czym rozmawiają.

 

 

witam..... troche z innej beczki.obserwuje ten temat juz od pewnego czasu...jako, ze zaczynam zabawe z moto..i jakos dyskusja sie toczy.ale Michal wyluzuj i zachowaj pewien dystans....bo okazuje sie, ze kultura osobista niektorym jest obca :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt delikatna jazda i powolna zmiana biegów = hu**ia i stuki puki. Osobiście uważam że najlepiej zmieniać biegi zdecydowanie baz zbędnego pier***enia się a wszystko będzie OK. Bez sprzęgła też da się zmienić bieg bez najmniejszego szmeru.

 

Dokładnie tak :!:

Na początku zaczęłem pieprzyć się tak ze skrzynią od BMW. Myślałem, że delikatnie wbijając bieg będzie lepiej. Ale im byłem bardziej delikatny tym gorzej to wszytko wchodziło. Więc teraz wbijam mocno i zecydowanie, a przede wszystkim jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Że siem wtrące...

 

Z moich doświadczeń także wynika, że cichą zmianę biegów uzyskuję tylko przez szybki ( ale delikatny w miarę) ruch dźwigni tuż po lekkim wciśnięciu klamki ( tak , by obroty silnika zanatto nie spadły). Wcześniej kasuję luz na dźwigni przez jej lekkie naciśnięcie.Taki trochę sportowy styl, ale działa nawet przy spokojnej jeździe.

 

A jak trochę zamarudzę, to...

 

...t r a c h ....(że aż strach) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak trochę zamarudzę, to... 



...t r a c h ....(że aż strach) 

Taaa, lepiej poćwiczyć technikę, bo aż ciary po plecach idą i serce się kraje przy takiej niefortunnej zmianie, nie wspomnę że jak dla mnie to obciach tak zgtzytać przy ludziach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jak wrzucam dwójkę, trójkę, czwórkę.....szóstkę, to słyszę często taki nieprzyjemny zgrzyt, bieg zapina się głośno, tak samo jest przy redukcji. Jednak gdy szybciej zmienię bieg to biegi wchodzą ciszej. Jak bieg zgrzytnie to wtedy nieprzyjemnie szarpnie moto.

Jak pozbyć się tych dźwięków :icon_question:

Edytowane przez Marcin1sport
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie wiem co Ci odpowiedziec, ale opiszę swoje spostrzeżenia.

Też mam Yamahę fz6, ale nieprzyjemny zgrzyt zdarza mi się tylko przy zmianie z 1 na 2. Reszta jak marzenie.

Wygląda na to, że zębatki (czy co tam jest) nie łapią za pierwszym razem, tylko przy którymś kolejnym. W efekcie nie ma lekkiego stuku, tylko chwilowy zgrzyt i dopiero bieg łapie. Lepiej jest gdy, do zmiany biegu przygotowuję się lekko naciskając dźwignię zmiany biegów, sprzęgło i od razu zmiana. Czasami jednak i to nie pomaga i zgrzyt się pojawia.

Czasami zdarzało mi się również, że nie wbiła mi się dwójka i zostałem na luzie. W efekcie nie mogłem wbic ani jedynki, ani dwójki. Dopiero przy którejś próbie się udawało, czasem zwalniałem do bardzo małej prędkości i wtedy próbowałem zmienic bieg. Macie na to jakąś radę?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucam dwójkę, trójkę, czwórkę.....szóstkę, to słyszę często taki nieprzyjemny zgrzyt, bieg zapina się głośno, tak samo jest przy redukcji. Jednak gdy szybciej zmienię bieg to biegi wchodzą ciszej. Jak bieg zgrzytnie to wtedy nieprzyjemnie szarpnie moto.

Jak pozbyć się tych dźwięków :icon_question:

Zmieniać szybko, z preloadingiem, na wyższych obrotach, sprzęgło tylko lekko musnąć z wyczuciem przymukając gaz. Generalnie im agresywniej jadę, tym biegi ciszej wchodzą. To moje spostrzeżenia. Przy redukcji, preloading i obowiązkowa przegazówka. To ma trwać momencik.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniać szybko, z preloadingiem, na wyższych obrotach, sprzęgło tylko lekko musnąć z wyczuciem przymukając gaz. Generalnie im agresywniej jadę, tym biegi ciszej wchodzą. To moje spostrzeżenia. Przy redukcji, preloading i obowiązkowa przegazówka. To ma trwać momencik.

 

pozdr

A ja redukuję bez przygazówki, bo trudno podkręcić o tyle obrótów ile trzeba, zajmuje to także sporo czasu. Kto ma to opanowane to niech tak robi :biggrin: . Mi jakoś to nie wychodzi, albo za dużo podkręcę albo za mało :icon_question:, a ciężko jest trafić w odpowiednie obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...