Skocz do zawartości

Diesel bokser...?


wieczny student
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...no właśnie. Single były, rzędówki, fałki... a boksery? Z tego co wiem Subaru pracuje nad swoim dieselem w tradycyjnym dla nich układzie cylindrów. Co się spytam znajomych czy był kiedyś diesel, to każdy robi oczy ;) . To jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki-Commer z lat 50/60 :bigrazz:

Napędzał furgonetkę. Bokser, tyle ze z dwoma wałami korbowymi jak w starych lotniczych dieslowskich silnikach Heinkel (tłoki latają ku sobie, dwa tłoki w jednym cylindrze), do tego spręzarka Roots`a :icon_mrgreen:. Niezły wynalazek.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był taki-Commer z lat 50/60 biggrin.gif

Napędzał furgonetkę. Bokser, tyle ze z dwoma wałami korbowymi jak w starych lotniczych dieslowskich silnikach Heinkel (tłoki latają ku sobie, dwa tłoki w jednym cylindrze), do tego spręzarka Roots`a icon_mrgreen.gif. Niezły wynalazek.

Takie coś? http://www.sa.hillman.org.au/TS3.htm

A czterowsuw?

Byl, nawet sporo ich bylo, na PW kiedys nawet jeden byl, ale to zamierzchle czasy...

Dawno temu mówisz? A Ty już skończyłeś PW w ogóle, czy nie? :icon_mrgreen: Ten wydział, co go czasem mijam bokiem, straszy... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś? http://www.sa.hillman.org.au/TS3.htm

A czterowsuw?

 

Dawno temu mówisz? A Ty już skończyłeś PW w ogóle, czy nie? :crossy: Ten wydział, co go czasem mijam bokiem, straszy... :crossy:

 

 

taa ja juz z nimi skonczylem...

:banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru nie moze być pionierem, skoro jeszcze nigdzie nie zastosowali tego silnika :biggrin: nie mow hop....

A Subaru to takze moja ulubiona marka.....co ja bym dał zeby miec Impreze....moze byc nawet ta bez turbo 2.0 gx byle subaru :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się marzy ale Ford Sierra F 450 z najmocniejszym dieslem (coś pod 400KM fabrycznie , przekroczenie 700 nie jest problemem :) ) )

ale subaru bym nie pogardził, japoniec to japoniec :icon_mrgreen:

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...