Skocz do zawartości

Zakup ubioru(kurtka, rękawce, kask)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pisałem że chcę kupić i kupiłem Virago 535 i teraz potrzebuje się ubrać z dziewczyną.

Na początek to myślę o rękawicach , butach, kurtce oczywiście skórzanej, kasku no i przednią oponę też będę musiał kupić.

Słyszałem że jest jakaś giełda czy targ w Chorzowie czy Katowicach gdzie można tanio nabyć nowe i używane rzeczy.

Może da mi ktoś namiary gdzie, kiedy i w jakich godzinach.

Pozdrawiam i dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pisałem że chcę kupić i kupiłem Virago 535 i teraz potrzebuje się ubrać z dziewczyną.

Na początek to myślę o rękawicach , butach, kurtce oczywiście skórzanej, kasku no i przednią oponę też będę musiał kupić.

Słyszałem że jest jakaś giełda czy targ w Chorzowie czy Katowicach gdzie można tanio nabyć nowe i używane rzeczy.

Może da mi ktoś namiary gdzie, kiedy i w jakich godzinach.

Pozdrawiam i dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

MotoBazar Katowice jest imprezą cykliczną, był 11.03 i teraz będzie dopiero za jakiś czas.

Co do sklepów na Śląsku to nie bardzo się orientuję, ale warto byłoby sprawdzić serwisy moto (często mają też w sprzedaży różne akcesoria i nową odzież )

Np te namiary (lecę z książki telefonicznej):

 

InterMotors

tel 0 32 290 13 68 Sosnowiec ul Kresowa 6

godz otw 8.00-18.00, sb 8.00-13.00

 

Yamaha SDMC

tel/fax. 0 32 346 04 96 Chorzów, Katowicka 49

 

Arrow. Sp. z o.o. Autoryzowany dealer Harley-Davidson

tel. 0 32 353 31 16 40-314 Katowice, Żyzna 2

 

Kawaler. Sp. z o.o. Autoryzowany dealer motocykli Honda

tel. 0 32 258 78 40 40-858 Katowice, Bracka 16

 

CDM Centrum Diagnostyki Motocyklowej. Motocykle. Sprzedaż, serwis

tel. 0 32 204 35 13 40-144 Katowice, Józefowska 21a

 

Dyno-Tech. Sapiński D.

tel. 0 32 354 30 06 40-157 Katowice, Owocowa 18

 

K i S Motor

tel. 0 32 209 15 87 40-235 Katowice, 1 Maja 121

 

KTM Katowice

tel. 0 32 206 40 99 40-762 Katowice, Panewnicka 142

 

Matek-Części. Gąsior Mateusz. Motocykle. Serwis

tel. 0 32 204 97 77 40-353 Katowice, Morawa 47

 

Pawlak Grzegorz. Sklep dla motocyklistów

tel. 0 32 252 08 88 40-653 Katowice, Kossaka 16

 

Szpila. Autoryzowany dealer

tel. 0 32 353 31 13 Katowice, Żyzna 2

 

Wariant 2. PHU

tel. 0 32 201 04 29 40-301 Katowice, Siemianowicka 5a

 

Bardziej wiarygodne informacje mogliby podać ci inni ludzie ze Śląska

Pozdr

Edytowane przez Globi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te numerki jednak na motobazarach będzie na pewno taniej, muszę siebie i dziewczynę ubrać czyli troszkę kasy mi poleci.

Podobają mi się te kaski ja to nazywam "garnki" tylko nie wiem jak to się sprawdza podczas jazdy

http://www.moto-center.pl/product_info.php...roducts_id=1041

http://www.moto-center.pl/product_info.php...roducts_id=1029

co by mnie później zatoki albo inne choróbska nie męczyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te numerki jednak na motobazarach będzie na pewno taniej, muszę siebie i dziewczynę ubrać czyli troszkę kasy mi poleci.

Zwykle jest taniej, niekiedy u niektórych drożej, ale na pewno masz bardzo duży wybór.

Poza tym masz także "używki".

Podobają mi się te kaski ja to nazywam "garnki" tylko nie wiem jak to się sprawdza podczas jazdy

http://www.moto-center.pl/product_info.php...roducts_id=1041

http://www.moto-center.pl/product_info.php...roducts_id=1029

co by mnie później zatoki albo inne choróbska nie męczyły

Też się przymierzam do tego modelu (nr 1). Ważne aby dobrze przylegał do głowy (w mojej starej skorupie to tak już gwiżdże po uszach....). Generalnie nie mam jakis problemów zdrowotnych po otwartym kasku. Zawsze można też zarzucić chustę na szyję i otwory oddechowo-gębowe.

Do w/w modelu będę musiał sobie sprawić jakieś okularki (nie lubię jeździć "zapłakany", a oczy łzawią czasami, oj łzawią.... No i czasem deszcz nawala po gałkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okularki to już mam ale te co leczą i ciekaw jestem jak się będzie w nich jezdziło, choć pewnie trzeba będzie kupić coś dobrego typowego do jazdy.

Rozmawiałem z takim jednym kolesiem chyba buba6 tu jest opisany wiem że handluje samymi skórami i powiedział mi że w Krakowie są podobno kiepskie bazary, oczywiście to jego opinia.

Ten sklep z którego kaski są pokazane ma w sumie tanie ubrania skórzane tylko szkoda że jest trochę daleko.

Podobno w Łodzi jest też jakiś bazar?

Edytowane przez krzychu_smd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oldtimer bazar - tak sie nazywa ten bazar o ktorym wspomniales. Jest cyklicznie organizowany w katowicach, krakowie i wrocławiu. Najblizszy w katowicach jest 20.05.

 

ps. z takich uwag wlasnych to bardziej mi sie podobal bazar na starej miejscowce - jakos mial taki pozytywny klimat byl. na nowej miescowce jest jakis taki burdel. stoiska bez skladu i ladu. a wydawalo mi sie ze byl jakis taki wiekszy wybor - wiecej stoisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Łodzi jest też jakiś bazar?

Jest i to podobno najwiekszy w Polsce. Ale najbliższy termin to dopiero 11-12. 05.

 

Co do kasku i odzieży - zorientuj się czy w miejscowych sklepach na Śląsku jest gdzieś ten model kasku i ta odzież. Jeśli jest, przymierz, dobierz rozmiar, porównaj cenę i wtedy możesz zamówić przez internet (jeśli tam taniej). Zawsze można w ten sposób trochę przyoszczędzić.

 

Tak sobie myślę, że teraz - przy szczupłych środkach finansowych - to najpierw kupiłbym kask, rękawice (moje kosztowały 120 PLN), dobrą kurtkę przeciwdeszczową (już za 160 PLN), przeciwdeszczowe spodnie (sto kilkadziesiąt złociszów-nówka) i ochraniacze na buty.

Taka kurtka jest nieprzewiewna, chroni przed deszczem, zawsze można upchnąć coś z odzieży pod nią, zwinąć. Będzie zbliżać się lato i skóra przy upałach czasem jest balastem (np na postojach, przy zwiedzaniu). O skórze pomyślałbym pod koniec lata, zwłaszcza że nówka to niezły wydatek (polowanie na "używkę" na Moto bazarach - jak widzisz - dopiero za jakiś czas jest możliwe).

Co do butów - w sumie do tej pory jeżdżę w wojskowych "desantach", a jak pada - to zakładam na nie ochraniacze i za cholewę woda nie leci.

Takie moje subiektywne przemyślenia...

P.S. Ale do Krakowa w kwietniu i tak bym się przejechał...

Pozdr

Edytowane przez Globi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...