Skocz do zawartości

Powietrzak - Czy szybka jazda po błocie niebezpieczna??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam słyszałem że szybka jazda po wodzie/błocie jest niebezpieczna dla powietrzaka(DT 50 R). Gdy jade po głębszej wodzie to woda z przedniego koła leci wprost na cylinder. Czy to jest niebezpieczne dla silnika??

Proszę o szybkie odpowiedzi :buttrock:

 

Z góry dzięki :)

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz mocno rozgrzany motorek i wlecisz w wode jest możliwość nawet zatarcia maszyny bo cylinder sie szybko ostudzi .. Ja tam kiedys latalem po wodzie i mi sie nie zatarł ale kto wie czy nie przyczyniłem się do szybszych remontów przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi tylko o przejazd kilkunastu metrów więc to nie powinno zaszkodzić :buttrock:

 

To po cholere zakładasz w ogóle temat? w ogóle to już był taki temat na forum więc trzeba użwać opcji szukaj! a jeszcze ci powiem że wystarczy że zapytał byś na gg lub PW kogoś kto już ma pare postów nastukanych na tym forum oraz jest troche starszy od Ciebie i napewno by ci doradził.

 

Pozdrawiam i przestrzegam na przyszłość przed zakładaniem nie potrzebnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zero? ja powietrzakiem popierdzielalem przez 50 m w strumieniu na rozgrzanym silniku i nic mu nie bylo, blotko to pestka, ale trzeba uwazac zeby nie zablokowalo zeberek - nie bedzie chlodzenia, pozatym uwazaj gdzie masz wlot powietrza do filtra bo ja zalalem filtr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W KTM 450 EXC, rocznik 2003, mojego przyjaciela, pękł tłok po wjeździe do Warty, także nawet w nowych konstruklacjach idzie zniszczyć silnik. Kwestia chyba taka, w jaki sposób woda zadziała na silnik...

pzdr

 

A autor za kretyńskie teksty ma wszedł w procenty!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po cholere zakładasz w ogóle temat? w ogóle to już był taki temat na forum więc trzeba użwać opcji szukaj! a jeszcze ci powiem że wystarczy że zapytał byś na gg lub PW kogoś kto już ma pare postów nastukanych na tym forum oraz jest troche starszy od Ciebie i napewno by ci doradził.

 

Pozdrawiam i przestrzegam na przyszłość przed zakładaniem nie potrzebnych tematów.

 

 

 

 

W KTM 450 EXC, rocznik 2003, mojego przyjaciela, pękł tłok po wjeździe do Warty, także nawet w nowych konstruklacjach idzie zniszczyć silnik. Kwestia chyba taka, w jaki sposób woda zadziała na silnik...

pzdr

 

A autor za kretyńskie teksty ma wszedł w procenty!

j.gif

Moje pytanie:

Gdy jade po głębszej wodzie to woda z przedniego koła leci wprost na cylinder. Czy to jest niebezpieczne dla silnika??

 

Dostałem odpowiedź od kilku forumowiczów. Zauważyłem że całkowicie zlewacie "nowych". Kłucić się nie będe czy zasłużyłem na ostrzeżenie czy nie. Bardzo dziękuje Stiflerowi oraz motowojtas za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam i można zamknąć temat

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy mowicie teoretycznie.

Oczywiscie ze wlasciwosci fizyczne materiałów mowia, ze nagle schlodzenie spowoduje zmiane objetosci i co za tym idzie- rozne nastepsta. ale gdyby awarie z tego tytulu byly czeste to na forum nie byloby tematu "brudne foty", "brudne filmy" bo wiekszosc z nas balaby sie jejzdzic po kaluzy, strumyku, czy zakopac w bagnie po sam wlot powietrza z powodu mozliwosci pekniecia cylindra i duzych strat materialnych. Ja osobiscie nie slyszalem o sytacji aby komus cos sie stalo bo wpadl w rzeke (no chyba ze zalal moto), a przeciez jejzdzimy tez w zimie w ekstremalnych warunkach i moto nie raz nurkuje w sniegu i nic sie nie dzieje. Mysle ze wystarczy pamietac, iz istnieje takie ryzyko wystapienia awarii sprzetu poprzez gwaltowne zmiany temperatury pracy silnika, aczkolwiek nie nalezy sie tym za bardzo przejmowac, bo ten temat byl niewatpliwie przerabiany wiele razy przez inzynierow na etapie produkcji. Latwiej bedzie moto w lesie podczas gleby skasowac i my "malutcy" skupmy sie na podnoszeniu naszego skilla.

pozdro :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLD_Wlodi widziałem kilka Twoich postow i uwazam ze wiekszosc jest bez sensu i wystarczy znalezc. Widziałem rowniez Twoj film (bez komentarza). Ponadto miałem identyczny motocykl jak Ty i wiem jedno - jest to motocykl nic nie warty chłodzony powietrzem bez mocy ciezka buda niczym 125 tym strach wjezdzac w błoto bo nie wiem kto to wyniesie puzniej. Mi np puchł tłok polini w cylindrze:( Akurat tym sprzetem nie polecam wjezdzac w wode bo to sie bardzo grzeje i mozesz naprawde stracic sprzet. Wiec uwazaj !! Staraj sie nie jezdzic specjalnie na rozgrzanym silniku po wodzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...