Skocz do zawartości

Kask. Sposób na oślepiające słoneczko


Rekomendowane odpowiedzi

Serwus.

Odskoczę trochę od tematów procencików, przepisów i takich innych...

Zakładam że kilka osób przećwiczyło już na swojej skórze patencik, który pomaga podczas jazdy w ostrym, upalnym słońcu z otwartą szybką ponad kaskiem. Jeśli zaś ten temat nie wszystkim jest bliski, to chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami. Mianowicie, wszystkie kaski wyposażone w odchylaną szybę, a nie posiadające daszku p/słonecznego, powodują czasami oślepianie słoneczkiem prosto w gałki. Ja zastosowałem proste rozwiązanie : czarną taśmę izolacyjną (19 do 25mm) którą, przykleiłem dokładnie wzdłuż dolnej krawędzi odchylanej szybki. Kiedy więc słońce ma się ku zachodowi (i jest ciepło) podnoszę szybkę tak, aby dolna krawędź szybki z czarnym paskiem taśmy osłaniała oczy przed ostrymi promieniami słoneczka. Wtedy widzę wszystko.

Kaski typu Jet niezbyt częto są wyposażone w ruchomy daszek p/słoneczny, więc to proste rozwiązanie pozwala na jazdę z opuszczoną i oklejoną szybką zarówno w deszcz (bo taśma na dole nie przeszkadza) jak i w ostre słońce (wtedy nie nerwuje). Nie wspomnę już o szczękach i tym podobnych kaskach, oczywiście bezpieczniejszych niż jety.

Czy ktoś to wcześniej wypróbował ?,.. - bo jakoś nie spotkałem na forum...

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej taśmę przykleić wzdłuż górnej krawędzi szyby, mieć ją zamkniętą i nie narażać dzięki temu twarzy na uderzenia owadów kamieni itp?

Ewentualnie można jeździć przy zachodzącym słońcu w kierunku wschodnim :icon_question: co sam zastosowałem wczoraj jak stwierdziłem, że za bardzo wali po gałach :biggrin:

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przyciemniana szybka w kasku.

2. Okulary przeciwsłoneczne wkładane pod kask.

3. Wspomniany daszek (który do integrala pasuje jak pięść do oka).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić takie cóś? Po co wyważać otwarte drzwi...

 

http://www.louis.de/_3020bdaff4ad2bd2ccd88...12024&anzeige=0

 

Jak na to patrze to można samemu spoko zrobić...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Troszkę mnie nie było, (forum trochę zanikło) ale skrupulatnie przejrzałem posty. Teraz, po mającym się ku końcowi sezonie, stwierdziłem że patent z czarną taśmą u dołu szybki jak najbardziej sprawdza się. Dodam tylko że mam do kasku przymocowany daszek, i normalne jest że takie rozwiązanie zabezpiecza oczy zarówno przy opuszczonej szybie (jak wieje, pada, lub zimno) a kiedy szyba jest u góry (korki, ciepło, itd) to cień z paska taśmy chroni oczy i jest fajnie. Rozwalił mnie kolega który stwierdził, że skoro świeciło z zachodu, to on pojechał na wschód... No po prostu idealne rozwiązanie! Obśmiałem się jak norka. Brawo. Zaczepisty tekst.

DA REK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam przyciemnionej szybki, bo jak Maderick napisał nocą nic nie widać.

Co do tej taśmy to najlepiej chyba okulary przeciwsłoneczne nakładać, bo oklejanie szybki to wg mnie :eek:

Do tego latem często śmigałem z otwartą szybką dopóki sie nie nadziałem na pszczołę, która uje*****a mnie w policzek - także koniec otwierania szyby podczas jazdy :bigrazz:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto może nosić okulary pod kaskiem ten może ja nie mogę ponieważ na co dzień jestem zmuszony chodzić w okularach leczniczych

pozdro

Mozna sobie wyrobic okulary lecznicze przeciwsloneczne u optyka , w oprawkach normalnych przeciwslonecznych okularow sportowych. Mam takie , fajnie sie w nich jezdzi ale jakos smigam w nich sporadycznie bo po prostu zapominam zmienic okulary na te drugie.

Edytowane przez Przemek PbS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...