Skocz do zawartości

jakie sa skutki zuzytych uszczelniaczy zaworowych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skutki: "spalanie" oleju przez silnik, co powoduje tworzenie się nagarów, mniejszą moc, częste zasyfienie świec, a w konsekwencji jeżeli ma to dla Ciebie znaczenie zanieczyszczanie środowiska :lalag:

Edytowane przez gajoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Również podpinam się do pytania ponieważ moto pali mi dosyć dużo oleju a co za tym idzie troche kopci.

Na wymiane tłoków, pierscieni i szlif cylindra mnie niestety narazie nie stać i zastanawiam sie czy wymiana uszczelniaczy by coś pomogła.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również podpinam się do pytania ponieważ moto pali mi dosyć dużo oleju a co za tym idzie troche kopci.

Na wymiane tłoków, pierscieni i szlif cylindra mnie niestety narazie nie stać i zastanawiam sie czy wymiana uszczelniaczy by coś pomogła.

to zależy czy moto naprawde wymaga wymiany tłoków

jesli wymaga to wymiana samych uszczelniaczy dużo nie zmieni

przynajmniej u mnie niewiele to dało i własnie na dniach będe rozbierał ponownie i zakładał nowy tłok

a oleju pali uuu aż wstyd sie przyznać jak dużo :icon_twisted:

Edytowane przez robak

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wymiane tłoków, pierscieni i szlif cylindra mnie niestety narazie nie stać i zastanawiam sie czy wymiana uszczelniaczy by coś pomogła.

 

Sorki za sarkazm, ale jak Cię strzyka w krzyżu, to bierzesz lek na gardło? :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znikający olej, oprócz nieszczelności układu, moze byc spowodowany walnietymi pierscieniami lub uszkodzonymi uszczelniaczami, pierscienie to wiadomo z czym sie to wiaze, uszczelniacze to albo ich wymiana albo robienie glowicy jak prowadnice i gniazda wyrobione sa. Uszczelniacze do samochodu Audi TT 1.8T to koszt około 5zl za sztuke, niestety nie wiem ile do motocykla, mysle ze nie wiecej. uszczelniacze moga byc wadliwe fabrycznie, ja tak mialem po zalozeniu nowych orginalnych VW, lub moga byc zuzyte. Objawy to olej w cylindrze w obydwu przypadkach, najlepiej sprawdzic endoskopem, jezeli leja uszczelniacze, to nalezy ustawic silnik tak, aby zawory byly otwarte i zobaczyc czy scieka po grzybkach, jezeli sa one suche to pierscienie, widac to zazwyczaj po gladziach rowniez. Olej w cylindrze zmienia skład mieszanki, zalewa świece, ogolnie zle wplywa na prace silnika.

Wyzej opisana sytuacja dotyczy samochodow, ale mysle ze w moto jes tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Również podpinam się do pytania ponieważ moto pali mi dosyć dużo oleju a co za tym idzie troche kopci.

Na wymiane tłoków, pierscieni i szlif cylindra mnie niestety narazie nie stać i zastanawiam sie czy wymiana uszczelniaczy by coś pomogła.

 

pozdro

Temat na tym forum juz nie raz byl walkowany.Ale tak dla przypomnienia; Jesli po duzych obrotach zamkniesz przepustnice,i ponownie dodasz gazu dosc raptownie,to jesli masz gumki do roboty to dosc wyraznie ci zakopci.A jesli przy samym dodawaniu gazu kopci to niestety pierscienie. Ale jesli na czarno to pol biedy bo to tylko zabogata mieszanka.Tak dla pewnosci dobrze jest odkrecic kolano wydechowe od glowicy,i przy pomocy latarki spojrzec w kanal na prowadnice zaworu.powinna byc such i okopcona.Jesli jest mokra to tam pociaga oliwke :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...