Skocz do zawartości

Jak sprawują się oponki enduro na szose


Rekomendowane odpowiedzi

Z znalezieniem tej opony nie powinno być problemu szukaj na googlach

 

Ale jakby co promocje miał na opony kolega z Forum ,,Doktor" wejdz zagadaj do niego ma link z adresem swoejego sklepu z gratami do Moto.. moze cos ci podpowie powodzenia..

 

a człowiek jest godny polecenia. to ci moge zagwarantować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pogrzebałem po necie i mam takie ceny :lalag:

http://www.opony.pl

T63 ..tył~ 350zł przód~ 300zł :lalag:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M263730

Miast tył 180zł przód 140zł :P

Pewnie ceny w różnych sklepach zależnie od rozmiaru trochę się różnią

 

Nooo chyba do mojej amatorskiej jazdy kupie mitasy :P :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles w BIG-u mial Mitasy E-07 i naprawde ladnie dawaly rade na asflacie , a w konkursie zlotowym kto dalej odrzuci glebe z pod tylniego lacza, bez problemu go wygral ( nawem mam filmik z podobnego pokazu tylko nie konkursowego :) ) . Widac ze ta oponka wgryza sie w glebe , na safalcie zejscie do kolana nie bylo sztuka oponka trzymala ladnie , natomiast na mokrym faktycznie koles marudzil ze slabo trzyma. Sam sie chyba zdecyduje na te laczki i przetestuje je. Mam obecnie na lato K60 , ale przednia prawie lysa , a tylnia w polowie zywota - dawaly rade na asfalcie i lekiim terenie ( piasek = smierc w oczach :) ) , ale szybko sie skonczyly - za szybko :/

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam zamiar kupic sobie nowego lacza na ten sezon i nie moge sie zdecydowac jaki model

... nie wiem czy lepiej mitasa e09 czy e07 a moze takiego continentala http://www.allegro.pl/item171731669_opona_..._18_enduro.html ? Jeżdze 70% teren i 30% asfalt .

Jak myslicie ktora wybrac ??

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również zastanawiam się nad zmianą opon w moim enduraku.

Co prawda niema opony uniwersalnej ale wg. wielu opinii użytkowników turystycznych enduro najlepszym kompromisem jest zastosowanie opon Continental TKC 80.

 

Opony te nadają się na szosę jak i również w lekki teren. Ze względu na kostkowy bieżnik dobrze oczyszczają się z ewentualnego błocka. Oznaczenie opony M+S już dużo o niej mówi – Maras i Śnieg :banghead:

 

To prawda że oponka jest stosunkowo droga w polskich sklepach ale z powodzeniem można zakupić ją u naszych zachodnich sąsiadów. ( Dostawa kompletu opon (1-3szt.)to ok. 80 PLN)

 

link

 

Na komplecie przód 90/90-21 54S TT i tył 130/80-17 65S TT można zaoszczędzić nawet 300 PLN w stosunku do cen w PL.

 

W kwietniu będę składał tam zamówienie.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii taniości : czy koła supermoto mają "uniwersalne" piasty, czy trzeba dokupować koła do konkretnego modelu? Właśnie sprzedałem gixera i został mi się ino DRZ, więc już kombinuję, jak połączyć przyjemne z pożytecznym :icon_mrgreen:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

a co byście wybrali?

mitas e-09 czy shinko sr244?

 

zastosowanie: na wyprawę XR 400 i NX 250

chodzi mi generalnie o jazdę 50% teren

cena też jest istotna

 

sr244

e09

sr244 to opony na sypki teren, w błocie gęsta kostka momentalnie zalepi się błotem cała, zalezy tez jakie tereny po zjezdzie z ulicy będą ? czy suche szutrówki i kamieniste odcinki itd czy raczej podmokłe tereny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DR 350 mam Continental TKC 80. Lubie posmigac sobie w zimie ( gdy asgalt jesz czysty ), zwlaszcza po "rondach", opona jest rewelacyjna, niemam z nia zadnych problemow, polecam.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam Haidenau/MEFO Explorer 99. Z braku porównania do innych opon za dużo nie jest w stanie powiedzieć ale ogólnie są dość twarde i źle znoszą ostre skręty na asflacie.

 

Tak wygląda zestaw dwóch opon http://www.aviciouscycle.ca/images/mefoexplorer.jpg

 

Dodatkowo mam do was pytanie. Z tego co wiem kostka cross na asfalcie jest śliska (tak mi powiedziano), czy gdy spadnie śnieg i wyjadę z taką oponą na asfalt z pluchą lub rozjeżdżonym sniegiem to będę miał jakąś przyczepność czy mimo kostki i tak będą uślizgi opony ?

Z MEFO latałem trochę po śniegu ale dosłownie symboliczny przejazd i nawet w zakrętach nie sprawdziłem ale na prostej to nawet na 3 biegu mocniejsze zakręcenie manety powodowało uślizg.

 

Mówimy o DT 80 oczywiście :icon_mrgreen:

Edytowane przez shiningami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego wlasnego doswiadczenia powiem ze najbardziej bylem zadowolony, jesli chodzi o opony uniwersalne, z Metzelerow Enduro 3 Sahara. Na asfalcie poprostu bajka, pewniej sie czulem niz na kolach SM ktore mam teraz w DR-Z. W terenie jak na tego typu opony daja rade.

Jesli sie czlowiek postara to i na kolano zejdzie:

http://www.bikepics.com/pictures/1255949/

 

Jesli chodzi o mitasy. Mialem w Aprilce na przod E07 na tyl E09. na suchym jest przyzwoicie, ale trzeba uwazac na kiepskiej jakosci asfalcie, bardzo czesto przod odpuszcza i gleba bardzo latwa. Jesli chodzi o mokra nawierzchnie to bardzo kiepsko. Slizgaja sie okropnie. Teren - tyl daje rade. Co warto podkreslic E09 maja bardzo dobra scieralnosc, starcza naprawde na dlugo jesli jezdzimy po asfalcie. Jechalem na tych oponach nad morze i wytrzymaly.

 

Najbardziej polecam Metzelery Enduro 3 SAHARA, kupowalem uzywki i bylem bardzo zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, wypowiem się :)

 

Pisałem do Pirelli i powiedzieli, że kostka w żaden sposób nie nadaję się na powieszchnie utwardzone. W dodatku przy kontakcie z lodem ślizg murowany. To samo powiedział serwis Kawy.

 

Panowie stwierdzili, że metzelery wspomniane przez JACA najlepiej się nadają na takie rzeczy. RAMBO, jeden z kurierów śmiga na Michelin Anakee ale nie ma rozmiarów na małe enduro.

 

Moje spostrzeżenia na temat opon które mam teraz:

-Przód rewelka, trzyma się miękkiego śniegu a po ubitym nie odlatuje prawie wcale.

-Tył ma trochę inny bieżnik i chyba trzeba upuścić ciut powietrza bo ślizga się, ale przy odrobinie uporu można wyleźć z dołka :)

 

A w ogóle to chylę czoła przed tymi którzy teraz śmigają w zaspach :notworthy: Dzisiaj śmigałem i zabawa była przednia ! :biggrin: Tylko niestety DT nie była w stanie przejechać przez kopny śnieg, tutaj to już raczej kostka albo kolce pomogą :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...