Skocz do zawartości

Wild / Road Star Company


Lester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Wiec jak to z tym jest???? :bigrazz:

 

Mam podobną sytuację do Twojej. Też chciałem sprawdzić po VIN jakąkolwiek historię swojego motocykla (kupiony w salonie w Jeleniej Górze, ale nie mam książki bo właściciel uważał, że serwisy Yamahy są do dupy i nie przywiązywał wagi do wizyt w autoryzowanych serwisach) i otrzymałem odpowiedź, że niestety nie prowadzą takiej historii :bigrazz:

 

Aż tak bardzo mnie to nie zmartwiło bo sprzęt jest w nienagannym stanie technicznym, do tego kupiłem go poprzez inny serwis po gruntownym przeglądzie, ale pewien niedosyt we mnie pozostał.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację do Twojej. Też chciałem sprawdzić po VIN jakąkolwiek historię swojego motocykla (kupiony w salonie w Jeleniej Górze, ale nie mam książki bo właściciel uważał, że serwisy Yamahy są do dupy i nie przywiązywał wagi do wizyt w autoryzowanych serwisach) i otrzymałem odpowiedź, że niestety nie prowadzą takiej historii :bigrazz:

 

Aż tak bardzo mnie to nie zmartwiło bo sprzęt jest w nienagannym stanie technicznym, do tego kupiłem go poprzez inny serwis po gruntownym przeglądzie, ale pewien niedosyt we mnie pozostał.

 

No wlasnie... A sprawdzanie maszyny w serwisie , w ktorym wlasciciel ją kupil to raczej chyba nie bardzo ma sens-wiadomo... :biggrin: A moze tu chodzi o jakas niepisana zasade zeby sobie wzajemnie kolo d... nie robic...? Bo na forum spotykam wpisy : "zaprzyjazniony kolega z serwisu.... sprawdził mi historie" - wiec moze ta historia jest prowadzona , ale dla wybranych tylko dostępna... :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest maly problem, nie wiem, chyba ktos mnie robi w balona... :biggrin:

Dzwonilem do serwisu YAMAHY , i powiedziano mi ze nie ma mozliwosci sprawdzenia po numerze VIN historii motocykla- moto kupione u nas w kraju, jeden wlasciciel, książka serwisowa... Waldek kupiony i serwisowany w innym miescie niz serwis , do ktorego dzwonilem...

Wiec jak to z tym jest???? :bigrazz:

Odpowiedź jest prozaicznie prosta-mowa o bazie danych w USA ,u nas prawdopodobnie takowej nie ma :icon_biggrin: Osobiście sprawdzałem swje moto ,właściciel servisu raz na kwartał wykupuje dostęp do Bazy Danych i nie ma żadnego problemu.Tak nawiasem mówiąc ,nie zamieszczam postów po to by robić kogo kolwiek w wała ,dzielę się jedynie własnym doświadczeniem i autopsją :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prozaicznie prosta-mowa o bazie danych w USA ,u nas prawdopodobnie takowej nie ma :icon_biggrin: Osobiście sprawdzałem swje moto ,właściciel servisu raz na kwartał wykupuje dostęp do Bazy Danych i nie ma żadnego problemu.Tak nawiasem mówiąc ,nie zamieszczam postów po to by robić kogo kolwiek w wała ,dzielę się jedynie własnym doświadczeniem i autopsją :flesje:

 

"Ktos mnie robi w balona" - to raczej w formie żartu napisałem, bez żadnych pretensji co do osób piszących na forum... :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prozaicznie prosta-mowa o bazie danych w USA ,u nas prawdopodobnie takowej nie ma :icon_biggrin: Osobiście sprawdzałem swje moto ,właściciel servisu raz na kwartał wykupuje dostęp do Bazy Danych i nie ma żadnego problemu.Tak nawiasem mówiąc ,nie zamieszczam postów po to by robić kogo kolwiek w wała ,dzielę się jedynie własnym doświadczeniem i autopsją :flesje:

"Ktos mnie robi w balona" - to raczej w formie żartu napisałem, bez żadnych pretensji co do osób piszących na forum... :bigrazz:

Luzik :bigrazz: nie poczułem się urażony.Jak kolwiek by nie patrzeć w murzynowie mają taką bazę ,są tam ewidencjonowane sprzęty po szlifach oraz te z zakazem rejestracji u nich.Nie jest to stronka Yamahy a raczej czegoś(kogoś)w stylu niemieckiego ADAC ,dopytam do odpowiem bardziej precyzyjnie ,-info dla zamierzających coś ściągać ponieważ warto się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosisz sprzedającego o vin i go na

wpisujesz http://www.carfax.com/ ,

za opłatą dowesz się "co i jak było nie tak"

można na allegro zailcytować sprawdzenie bazy carfax po kątem konkretnego pojazdu.

 

Wszystkie sprzety sie na tej stronce sprawdzi? Niezależnie czy z USA czy kupione w Polsce...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga

nie ma w naszym kraju bazy danych wszystkich motocykli

Ale każdy serwis prowadzi takie bazy

Konkluzja - należy skontaktować się z serwisem który sprzęta "prowadził"

 

Pozdro

Krzysiek

Megula

 

Tylko pytanie na ile ten serwis bedzie szczery... :bigrazz: Bo jesli jest zaprzyjazniony ze sprzedającym to roznie mozna odebrac opinie o maszynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownego grona miał może doświadczenie z następującym zjawiskiem:

Od pewnego czasu podczas zwalniania i przejściu na luz lub podczas zatrzymania się (np. na światłach) przy nieznacznym dodaniu gazu silnik się "dławi" raz zdarzyło mi się że zgasł.

Motocykl rozgrzany prawidłowo. Poza tym żadnych problemów. Ciągnie prawidłowo w każdym zakresie.

Czy ktoś może poradzić na tę dziwną przypadłość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od pewnego czasu podczas zwalniania i przejściu na luz lub podczas zatrzymania się (np. na światłach) przy nieznacznym dodaniu gazu silnik się "dławi" raz zdarzyło mi się że zgasł.

 

 

 

U mnie tak jest jak jest niedogrzana tzn. niewiele za wcześnie wyłączę ssanie

A ja opóźnisz wyłączenie ssania lub lekko go dodasz to problem znika?

 

Pozdro

K

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja opóźnisz wyłączenie ssania lub lekko go dodasz to problem znika?

 

 

Ostatni przypadek miał miejsce po przejechaniu 15 km z czego 5 bez ssania.

Obroty są OK.

Nie próbowałem dodawać ssania więc nie potrafię odpowiedzieć.

Spróbuję następnym razem podczas jazdy.

 

Dzięki

 

P.S.

A może to paliwo? Tak mi się teraz kojarz, że od ostatniego tankowania ta przypadłość się pojawiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu podczas zwalniania i przejściu na luz lub podczas zatrzymania się (np. na światłach) przy nieznacznym dodaniu gazu silnik się "dławi" raz zdarzyło mi się że zgasł.

 

Ja mam to dosyc czesto jesli za wczesnie zdejme Waldka z ssania.

Zwyczajnie jest za zimny i troszku mu odbija :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego również występują podobne dolegliwości przy przedwczesnym zamknięciu ssania -to normalka , jeśli wolne obroty ustawione są za nisko przy raptownym odkręceniu też.Ponoć po zmianie dysz (np.przy montażu hypka bąź akcesoryjnych wydechów)problem znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojego również występują podobne dolegliwości przy przedwczesnym zamknięciu ssania -to normalka , jeśli wolne obroty ustawione są za nisko przy raptownym odkręceniu też.Ponoć po zmianie dysz (np.przy montażu hypka bąź akcesoryjnych wydechów)problem znika.

Hypek raczej nic do tego nie ma,bo u mnie też czasem występuje to zjawisko.Podejrzewam trochę za ubogą mieszankę.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...