Skocz do zawartości

Wild / Road Star Company


Lester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyś mógł, to napisz coś więcej, tzn. co podkręcić, żeby mi mechanior nie tłumaczył "pracuje? to nic nie ruszać". Mile zaskoczony byłem, jak tylko je założyłem :notworthy:

Szczerze mówiąc to podjechałem do mechanika i powiedziałem, że chciałbym wyregulować gaźnik w związku ze zmianą wydechów. Dałem mu też pudełko z różnymi dyszami. On wybrał jedną, coś pogrzebał w środku i wyszło OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to podjechałem do mechanika i powiedziałem, że chciałbym wyregulować gaźnik w związku ze zmianą wydechów. Dałem mu też pudełko z różnymi dyszami. On wybrał jedną, coś pogrzebał w środku i wyszło OK.

Ha, spoko! Gdzie można dostac takie dysze, pomijając Dealera Yamahy?

 

Ja ma Longshoty puste jak rura kanalizacyjna

i regulowałem gaźnik

łoskot jest straszny

Powiedzcie gdzie można kupić takie wkładki tłumiące i ile kosztują?

Pozdro

Krzysiek

Magistrala 1.6

Zagadaj do Prałata :notworthy: Ja wykręciłem wkłady które były - zwyłe przelotówki z rybią łuską. Są znacznie dłuższe od wkładek, które mam obecnie, ale jaki problem obciąć? Choć nie widze potrzeby. Wystarczy zaslepić od strony wylotu, owinąc watą i chyba problem byłby rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie gdzie można kupić takie wkładki tłumiące i ile kosztują?

 

W USA można je kupić za ok 30 usd za sztukę. Podejrzewam, że można by dorobić je na miejscu u jakiegoś sprytnego blacharza. Przez przypadek został mi taki jeden. Mogę Ci udostępnić na wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA można je kupić za ok 30 usd za sztukę. Podejrzewam, że można by dorobić je na miejscu u jakiegoś sprytnego blacharza. Przez przypadek został mi taki jeden. Mogę Ci udostępnić na wzór.

SUPER

Za ile?

 

EEE.. może źle zrozumiałem słowo "udostępnić"

Edytowane przez Upload
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUPER

Za ile?

 

EEE.. może źle zrozumiałem słowo "udostępnić"

Ano zle. Tlumaczac na polski :notworthy: kolega moze Ci ten jeden wypozyczyc (za free), a Ty dzieki temu mozesz dac go jakiemus specjaliscie od metalurgii stosowanej, ktory Ci wykona kopie.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że również moi sąsiedzi docenią ten wysiłek

:) Wątpię :icon_razz: Zmiana drastyczna nie będzie, niestety. Z tego piekła tak łatwo się nie wychodzi. Myślę, że może przy zupelnych oryginałach sąsiedzi coś by z tego mięli. Wkładki to bardziej komfort dla Ciebie, a grzmot nieco tylko opadnie, a bardziej z walenia w imadło przejdzie w bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Wątpię :wink: Zmiana drastyczna nie będzie, niestety. Z tego piekła tak łatwo się nie wychodzi. Myślę, że może przy zupelnych oryginałach sąsiedzi coś by z tego mięli. Wkładki to bardziej komfort dla Ciebie, a grzmot nieco tylko opadnie, a bardziej z walenia w imadło przejdzie w bas.

Ja go nie chcę wyciszyć absolutnie

Chodzi mi tylko by akompaniament włączających się alarmów ucichł na tyle bym mógł zaparkować na osiedlowym parkingu.

Jeździłem wcześniej Desperado bez ostatniej sekcji i tylko najczulsze alarmy się włączały - o taki efekt mi chodzi.

Pozdrawiam

Krzysiek

Magistrala 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go nie chcę wyciszyć absolutnie

Chodzi mi tylko by akompaniament włączających się alarmów ucichł na tyle bym mógł zaparkować na osiedlowym parkingu.

Jeździłem wcześniej Desperado bez ostatniej sekcji i tylko najczulsze alarmy się włączały - o taki efekt mi chodzi.

Pozdrawiam

Krzysiek

Magistrala 1.6

To pisz na PW adres i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem wymieniłem filtr i dysze w gaźniku na K&N , silnik nabrał normalnie pierdolnięcia w przyroście mocy. Ostatnio wymieniłem olej w skrzyni i w silniku oczywiście na oleje motocyklowe, otóż teraz gdy podkręcę ostro manetkę na niskich biegach mam wrażenie, że silnikowi wrastają obroty ale nie mam natychmiastowej reakcji na dynamikę jest jakby nieznaczne przesunięcie w czasie. Czym to jest spowodowane ślizganiem sprzęgła, może taka charakterystyka przeniesienia napędu poprzez pas??? Musze podkreślić że jest to w sytuacji maksymalnej dynamiki. Czekam na opinie

[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej pisałem wymieniłem filtr i dysze w gaźniku na K&N , silnik nabrał normalnie pierdolnięcia w przyroście mocy. Ostatnio wymieniłem olej w skrzyni i w silniku oczywiście na oleje motocyklowe, otóż teraz gdy podkręcę ostro manetkę na niskich biegach mam wrażenie, że silnikowi wrastają obroty ale nie mam natychmiastowej reakcji na dynamikę jest jakby nieznaczne przesunięcie w czasie. Czym to jest spowodowane ślizganiem sprzęgła, może taka charakterystyka przeniesienia napędu poprzez pas??? Musze podkreślić że jest to w sytuacji maksymalnej dynamiki. Czekam na opinie

Może to kwestia przyzwyczajenia. Ślizgające się sprzęgło byś chyba wyczuł, bo to jak w skuterku :wink: Chyba az tak drastycznie by moc i moment nie wzrosły, żeby wyciągało pas... kurde, trzeba by sie przejechać, zeby cos napisac. Ale skoro to tylko górnym zakresie obrotów, to czym sie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Czekam na opinie

 

Jeśli chodzi o sprzęgło to na ostatnim biegu jak dasz w gaz i obroty zaczną rosnąć a prędkość nie to są to owszem objawy ślizgającego się sprzęgła.

XV ma dużą moc, spory pakiet tarcz sprzęgłowych, ale wiem, że jak podkręcasz możliwości pieca to jedną z pierwszych rzeczy, jaka klęknie to będzie sprzęgło.

W Desperado założyłem K&N, 2x większe dysze, zdawczą o jeden ząb większą i uprzedzano mnie, że teraz trzeba ostrożniej z manetką, bo tylko smród pójdzie (a to tylko niecałe 60 kucyków)

 

A może zimne oponki są już leciwe i po prostu nie dają rady trzymać się nawierzchni?

Ale to byś raczej poczuł

 

Pozdrawiam

Radosny

Krzysiek

Magistrala 1.6

 

P.S.

Dzięki, Prałat!

Edytowane przez Upload
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...