Skocz do zawartości

Silnik GPZ


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest taka sprawa ze zamierzam rozebrac silnik od motocykla GPZ 500s. bo poprzedni wlasciciel zapomnila wlac oleju i najpierw zaczelo cos stukac i staneła deba! Obstawiam ze wal sie zatarl, prosil bym znawcow tematu o ocene tego , cenne wskazowki na co zwracac uwage podczas rozbierania silnika najlepiej jakies schematy!!?? Czy gdy zawioze wal do szlifu to czy musze cos kupowac czy tylko zaworze i odbieram??

Jaki moze byc koszt calej tej roboty??

 

Prosze o szybka odpowiedz!

 

Pozdrawiam

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że lepiej zrobisz szukając nowego silnika. chybaże wał jest na łożyskach, ale o ile się nie mylę siedzi na panewach. ja dorabiałem panewki i regenerowałem wał, ale to bardziej z ciekawości, czy faktycznie nie przejadę dookoła garażu, jak mi wróżono. koszt w rozliczeniu końcowym wyszedł nie wiele mniejszy niż ten jakbym kupił nowy wał i panewki. oczywiście w założeniu że robisz to solidnie a nie u kowala. jeślli zdecydujesz się na dorabianie, to wał wysyłasz razem z karterami i korbowodami do spasowania. zanim jednak to zrobisz daj wał do zmierzenia czy się czasem nie wykrzywił. podejrzewam że tak niestety się stało. czasem niech ci nie przyjdzie do głowy go prostować, co może ci zasugerować jakiś kowal.

ale lepiej poszukaj silnika. np:

http://allegro.pl/item168781415_silnik_kawasaki_gpz_500.html

 

a tak już swoją drogą, to jak kupujesz nowe moto, samochód(niepotrzebne skreślić), to kontrola oleju jest podstawową czynnością jaką powinieneś wykonać.

Edytowane przez Barnaby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko panewki poszły, to mógłbyś szlifować wał i azotować. Jest taka firma w Wawie, ale o tym było już na forum. Natomiast, ja bym ci radził kupić używany silnik, bo poza tym że wał się zatarł, wykrzywił i nie wiem co jeszcze, to w dodatku, wałki rozrządu mogą nie trzymać odpowiednich wymiarów. Dodatkowo, mógł zatrzeć się tłok/tłoki w cylindrze/cylindrach ewentualnie bardzo się zużyć.

Ja bym potraktował ten silnik jako dawca dobrych części, jakby coś się kiedyś w nowym silniku rozpi@!%liło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wymienić silnik... Ten na allegro jest za 1200zl co i tak wydaje sie dość drogo ale jakakolwiek naprawa wyniesie o wiele więcej, a jeśli będziesz kombinował jak najtaniej to za miesiąc i tak kupisz silnik na allegro o ile jakiś znajdziesz.. Ja bym sie długo nie zastanawial i kupował całość.. zadzwoń do gościa może cene opuści. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie nie robmy dziecinady!!! Kazdy umie kupic nowy wstawic i tyle, ale nie pytalem co lepiej zrobic tylko jak zabrac sie za rozbieranie, na allegro umiem posluzyc sie wyszukiwarka! Motor kupilem za 300zl i chce zabrac sie za to sam, dzwonilem do warszawy i powiedzieli ze koszt wymiany panewek to okolice 150-200zł, tyle ze oni mierzą i panewki kupuje sam. I teraz pytanie za 100 punktow!! GDZIE KUPIC PANEWKI??

 

Pozdrawiam

 

panowie nie robmy dziecinady!!! Kazdy umie kupic nowy wstawic i tyle, ale nie pytalem co lepiej zrobic tylko jak zabrac sie za rozbieranie, na allegro umiem posluzyc sie wyszukiwarka! Motor kupilem za 300zl i chce zabrac sie za to sam, dzwonilem do warszawy i powiedzieli ze koszt wymiany panewek to okolice 150-200zł, tyle ze oni mierzą i panewki kupuje sam. I teraz pytanie za 100 punktow!! GDZIE KUPIC PANEWKI??

 

Pozdrawiam

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dziecinada chodzilo mi o to ze pytam o konkretna rzecz a dostaje odpowiedzi typu ,,kup se z allegro,, mi chodzilo o wskazowki typu na co zeby uwarzac itp. a gdybym nie mial pojecia nie bral bym sie za taka powazna sprawe!!

 

Pozdro!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokladnie a potem pisz jeszcze niedawno sam brandzlowales tak jak ja na mz a teraz udajesz bóg wie kogo ,napisalem w poscie wyzej i jak bys dobrze przeczytal to zauwazyl bys ze pytam co zrobic gdyz nie wiem czy mozna dosac gdzies panewki nad wymiar (czy jak to sie mowi). A i wyobraz sobie ze umiem rozroznic regeneracje walu w 2t i szlif walu w 4t a to sa dwie calkiem inne czynnosci, o czym bardzo dobrze pewnie wiesz!!!

 

Pozdro!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokladnie a potem pisz jeszcze niedawno sam brandzlowales tak jak ja na mz a teraz udajesz bóg wie kogo

 

boli Cie to ?

 

gul Ci skoczył że ja mam Honde a Ty dalej MZ jeździsz ?

 

weź koleś się uspokój i lepiej zacznij szukać innego pieca to tego GPZa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boli mnie to tylko szybko mnie nosi jak widze takie teksty jeszcze gdybys zablysnal wiedza to w pozadku a wyskoczyles jak guma z majtek! Koniec klutni ja nie napisalem zeby wywolac zadyme tylko grzecznie szykalem odpowiedzi na kilka pytań.

 

Pozdrawiam!

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boli mnie to tylko szybko mnie nosi jak widze takie teksty jeszcze gdybys zablysnal wiedza to w pozadku a wyskoczyles jak guma z majtek! Koniec klutni ja nie napisalem zeby wywolac zadyme tylko grzecznie szykalem odpowiedzi na kilka pytań.

 

Pozdrawiam!

 

 

Panowie!

Poziom przedszkola! :biggrin:

Nie zdziwiłbym się gdyby zamkneli ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...