Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda mi kasy aby kupic cos markowego aby uzyc to raz czy dwa razy w roku stad pomysl aby kupic chincyzne.

Cena jest calkiem fajna a pilot na kierownice moze byc jak najbardziej przydatne.

Czy ktos ma, uzywa??

Jak jest z zasiegiem i parowaniem z innymi zestawami??

Jak jest z jakoscia rozmow?

Jaka jest jakosc sluchania radia/muzyki/nawigacji- jakosc/szumy itd?

Jak jest z jakoscia wykonania; jakosc plastikow/dodoszelnosc?

Czas rozmow/ sluchania muzyki/ czas czuwania i czas ladowania samego intercomu i pilota?

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możecie polecić jakiś interkom do 900zł? Większość tematów jest założone kilka lat temu także przez ten czas może doszły jakieś fajne interkomy.

Głównie chciałbym do słuchania muzyki w jeździe. Jak szukałem po internecie to ludzie polecają Sena 10. Ma może ktoś? jeśli tak to proszę o wypowiedzenie się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego wiele https://www.google.com/search?q=interkom+motocyklowy&oq=interkom+&aqs=chrome.3.69i57j69i60l2j0l3.10307j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Ale najlepszą muzyką w czasie jazdy jest praca silnika.

Mam interkom do rozmawiania z pasażerką ,ale nie myślałem żeby się izolować od otoczenia- bo moim zdaniem jest to niebezpieczne. Ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

za 20% tego co napisałeś czyli około 200PLN ten będzie działał i to dobrze http://freedconn.pl/t-com-sc/

Jeśli masz jakiś dedykowany do swojego kasku to też jest wyjście bo nie wystaje z boku klocek - mam tak w NOLANIE - i to mi się podoba

Możesz oczywiście wydać 900 PLN nie mój portfel bo taka jest moda, bo znajomi patrzą albo bo masz to w nosie Twoja sprawa i nic mi do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być muzyki to tylko i wyłącznie Cardo (dowolny model od Freecom 2 wzwyż). Inne wiodące marki mają dużo gorszą jakość dźwięku, zwłaszcza niskich tonów. Używałem przez kilka sezonów Seny, wcześniej chińczyków, testowałem Midlandy, Cardo i w końcu właśnie Cardo kupiłem. Nawet na fabrycznych głośnikach 32mm słychać muzykę lepiej niż u konkurencji, a możesz jeszcze je wymienić na większe (40 mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego wiele https://www.google.com/search?q=interkom+motocyklowy&oq=interkom+&aqs=chrome.3.69i57j69i60l2j0l3.10307j1j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Ale najlepszą muzyką w czasie jazdy jest praca silnika.

Mam interkom do rozmawiania z pasażerką ,ale nie myślałem żeby się izolować od otoczenia- bo moim zdaniem jest to niebezpieczne. Ale to moje zdanie.

Na 3setce to jeszcze nie ten dźwięk do delektowania się :sad: Na początku sezonu będę prawdopodobnie jeździł sam, bo znajomi jeszcze kasę odkładają także to tylko chwilowa izolacja ;) . A co do bezpieczeństwa to chyba jeszcze nie ma takiego głośnego interkomu żeby zagłuszył sygnały karetek, policji itp :laugh:

 

Cześć,

 

za 20% tego co napisałeś czyli około 200PLN ten będzie działał i to dobrze http://freedconn.pl/t-com-sc/

 

Jeśli masz jakiś dedykowany do swojego kasku to też jest wyjście bo nie wystaje z boku klocek - mam tak w NOLANIE - i to mi się podoba

 

Możesz oczywiście wydać 900 PLN nie mój portfel bo taka jest moda, bo znajomi patrzą albo bo masz to w nosie Twoja sprawa i nic mi do tego

Absolutnie nie chodziło mi o to żeby być "trendi" czy coś w tym stylu. Poczytałem dużo po internecie i większość komentarzy była negatywna do tańszych interkomów. Jeśli tak jak mówisz, że ten interkom jest bardzo dobry to i lepiej dla mnie, bo zaoszczędzę pieniądze. Napisałem do 900 zł, ale mogą być tańsze tylko chciałbym jakiś wytrzymały sprzęcik na lata ;)

 

Jak ma być muzyki to tylko i wyłącznie Cardo (dowolny model od Freecom 2 wzwyż). Inne wiodące marki mają dużo gorszą jakość dźwięku, zwłaszcza niskich tonów. Używałem przez kilka sezonów Seny, wcześniej chińczyków, testowałem Midlandy, Cardo i w końcu właśnie Cardo kupiłem. Nawet na fabrycznych głośnikach 32mm słychać muzykę lepiej niż u konkurencji, a możesz jeszcze je wymienić na większe (40 mm).

A poza muzyką jak wypadają? Bo w przyszłości też będę planował dla plecaka dokupić 2 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

napisałem jak napisałem bo temat nie był rozwinięty, teraz mamy jasność,

ten o którym mówię testowali znajomi i dali dobrą ocenę, jeśli ma być dla plecaka zobacz odrazy na oferowane 2 sztuki w 1 ofercie

Pytanie jak masz głośno na moto w czasie jazdy od wiatru silnika, tutaj ludzie zaczynają doceniać ciszę ;)
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza muzyką jak wypadają? Bo w przyszłości też będę planował dla plecaka dokupić 2 :rolleyes:

W tym samym temacie masz moje poszukiwania sprzed kilku miesięcy. Nikt nie potrafił mi tutaj doradzić, więc popytałem w kilku sklepach i w końcu kupiłem Packtalk Slim w podwójnym pudle.

Najważniejsza funkcjonalność to wielowątkowość, tzn. słyszę Yanosika i GPS w trakcie rozmowy z pasażerem. Interkom do 9 osób wykorzystam pewnie raz w życiu za parę lat, ale niech już będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może ktoś się wypowiedzieć na temat tanich intercomów? Ten FreedConn szczególnie przypadł mi do gustu. Moje jedyne wymagania, to żeby dało go się sparować z N-comem i żeby utrzymać łączność w odległości 100-200 m pomiędzy motocyklami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co wybrać CARDO czy SENA??

 

Modele które biorę pod uwagę to:

 

CARDO SCALA RIDER PACKTALK SLIM

CARDO SCALA RIDER PACKTALK BOLD

 

SENA 20S EVO

SENA 30K Mesh

 

Dodam że ma to być do kasku SHOEI NXR.

CARDO PACKTALK SLIM jest fajny bo mały tylko pytanie czy do NXR będzie pasował??

Dodatkowy atut CARDO to glośniki JBL.

 

Co o tym myślicie? Używa ktoś tych interkomów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybierz taki żeby posiadał te cechy:
bateria była nie niniejsza niż 600mAh
były komunikaty głosowe

dsp

full duplex

radio fm

konferencja do min 4 osób

nie odstawał od kasku za dużo - tutaj chowane w kasku są rewelacyjne

jesli jest taka opcja ładowarka była uniwersalna - jak w telefonie
mam apkę do obsługi itercomu - rewelacja

była możliwośc update softu
ile chcesz na to wydać Twoja sprawa, tani nie oznacza złom a drogi - 100% zadowolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cardo jbl trzeba dopłacić a ponoć juz jbl nie produkuje (obiło mi się o uszy ale info niepotwierdzone) .

Mesh dobra sprawa o ile korzystasz w grupie...

Slim jbl dziala ok i nie odstaje wielki bąbel z boku kasku..

Damian85: ,,Łapy mają być luźne i mają sobie "dyndać", tj. wisieć jak flaki.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...