Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie użytkujemy Cardo Packtalk i zależy w jakim trybie jest włączony (jest możliwe ciągłe rozmawianie z pasażerem bez przerywania co chwilę - to się chyba nazywa "połączenie konferencyjne"). Obsługuje też równoległy streaming (interkom, nawigacja, muzyka/radio). Bardzo długo trzyma na baterii (ulotkowe 13h w trybie ciągłej rozmowy jest jak najbardziej realne do osiągnięcia).

 

Piszę to z doświadczenia a nie z ulotki reklamowej ;)

 

Ok, tylko chodzi o interkom uniwersalny,bo nie uda się zamontować Nolanowskiego do kasku innej marki.
Dodatkowo potrzebuję takiej funkcji, by rozmowa trwała bez przerw. Sprawdzałem Cardo i nie odpowiadała mi przerywana rozmowa (interkom wygasza połączenie gdy nie gadam przez kilkadziesiąt sekund).
Miałem wcześniej senę i chętnie bym kupił ich wyższe modele ale dedykowany do mojego kasku nie łączy źródeł dźwięku. Najwyższy model 20s daje rade, ale centralki są olbrzymie. Jakieś inne sugestie od użytkowników?


Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.
Albert Einstein
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko chodzi o interkom uniwersalny,bo nie uda się zamontować Nolanowskiego do kasku innej marki.

Słabo precyzujesz pytania więc co się dziwisz otrzymanej odpowiedzi

 

 

 

Znajomi używają tego sprzętu i sobie chwalą

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20170728012752&SearchText=2+szt+FreedConn+TCOM-SC+BT

 

 

 

 

Tzn w jakich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardo oczywiście robi robotę, ale centralki są za duże. Chodzi o coś co nie popsuje aerodynamiki kasku w kształcie jajka :-).

 

To może podam wszystkie wymagania w jednym miejscu:

1. Łączenie źródeł dźwięku (jednocześnie słyszalny pasażer oraz odsłuch nawigacji)

2. Mała, uniwersalna centrala

3. Połączenie interkomu ciągłe, bez rozłączania po kilkudziesięciu sekundach ciszy.

 

Cardo w każdym modelu spełnia punkty 1 i 3. Sena w każdym modelu spełnia wymóg nr 3, a w modelu 10u dedykowanym do naszych kasków również nr 2. Nie znam za to żadnego interkomu który łączy wszystko naraz. Proszę więc o sprawdzone pomysły.

 

Nie orientuję się w chińczykach, bo ostatnio takiego używałem jakieś 6 lat temu i chyba trochę poszli do przodu, sądząc po cenach. Dlatego chinoli nie skreślam, choć to trochę siara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sprzęt ma działać a nie mieć metki ;)
Osobiście używam N-nom do kasku NOLAN, który w ogóle nie odstaje

Średnio wygląda boczny intercom wielkości mydła do tego jeszcze z odstającą anteną

To już nie te czasy, dlatego linkowałem to co powyżej, sam nie jestem użytkownikiem więc opieram się na opinii kolegów z grupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje upodobania, jak dla mnie sterowanie przy samym intercomie jest wystarczające:
- głośność +/-
- odebranie połączania
- wybór funkcji intercom / + radio
- sterowanie radiem,

- systemowe wiadomości głosowe, nic więcej nie potrzeba,

 

Jeszcze jedna rzecz o której nie pisałem wcześniej Nolan ma dedykowaną aplikację na TEL za pomocą której można skonfigurować wszystko. To jest jak dla mnie bardzo przydatne narzędzie, nie wiem jednak jak inni producenci do tematu podchodzą

 

Ceny 2 linkowanych powyżej lekko modeli lekko się różnią tzn w zaokrągleniu 2szt za 1 funkcjonalności podobne
Wielkości wygląda że VNETPHONE V8 jest większy FreedConn który także posiada wyświetlacz, a na nim stan naładowania baterii a to już ważna wiadomość

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz uniwersalnego i niedrogiego interfonu, zobaz INTERPHONE - od trzech lat używam, ma wszyskie wymagane funkcje, pasuej w zasadzie chyba do wszystkich kasków, jest mały i poręczny. Intercom działa cały czas - rozłącza się tylko jak masz rozmowę albo słuchasz wskazówek nawigacji (wby partnejr./ partnerzy tego nie słuchali). Potem sam się wznawia.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam interkomu N-COM B901R w kasku Nolan N100-5 dedykowany do tego modelu, bardzo dobrze się sprawuje, długo trzyma bateria, paruje z telefonem, nawigacją itp. Specyfikacja

 

http://www.n-com.it/en/n-com-b901-r

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak szukasz uniwersalnego i niedrogiego interfonu, zobaz INTERPHONE - od trzech lat używam, ma wszyskie wymagane funkcje, pasuej w zasadzie chyba do wszystkich kasków, jest mały i poręczny. Intercom działa cały czas - rozłącza się tylko jak masz rozmowę albo słuchasz wskazówek nawigacji (wby partnejr./ partnerzy tego nie słuchali). Potem sam się wznawia.

Szukam dokładnie takiego interkomu, który się nie rozłącza, gdy słucham wskazówek nawigacji. Ma gadać tylko w moim kasku, a nie w każdym podłączonym do mojego interkomu :).

Cena nie gra roli. Packtalk byłby wyborny, ale centralka jest olbrzymia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dokładnie takiego interkomu, który się nie rozłącza, gdy słucham wskazówek nawigacji. Ma gadać tylko w moim kasku, a nie w każdym podłączonym do mojego interkomu :).

Cena nie gra roli. Packtalk byłby wyborny, ale centralka jest olbrzymia.

Zobacz odcinek u luczyna na youtube testował jakieś chinskie interkomy i podobno dobre są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...