Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

w piątek dostałem -- midland bt next-------------------------porażka ------------------------- :mad:
nie ma szans go sparować z nawigacja -( modecom mx2 )---a w instrukcji tak ładnie pisze tylko pisze icon_cry.gif ,
popatrzcie sami -str -7 ,parowanie urządzenia
http://www.profkom.olszty...and_bt_next.pdf
i chyba go odeśle do sklepu ,masakra ze nie potrafią wymyślić urządzenia żeby się go dało prosto połączyć ,chyba kupie przewodówke ALBREHT AE 600
cały czas miałem nadzieje pozbycia się kabli miedzy NAWI a INTERCOMEM , ale chyba będzie z tego klops, a może ktoś już przerabiał to parowanie to proszę o porady ?

 

ma ktoś ten ALBRECHT AE600 proszę napiszcie albo dajcie num tel do siebie muj tel 506265461

ciekawi mnie jaka jest różnica miedzy tymi modelami ALBREChT AE 600 A AE600S- ( oczywiście nie chodzi mi o ilość wejść gniazd ,tylko o wnętrze ?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam zestawu Cardo SHO-1 w kasku SHOEI GT-AIR.

 

Nie do końca pasuje do tego modelu ( gdyby tak było pewnie by wylistowali go we wspieranych ) ale tragedii nie ma.

* Nie da się go solidnie wsunąć w miejsce gdzie bym chciał ( blenda ? ). Mimo, że na oko jest wszystko "ok", to jest trochę krzywo i...

* możliwe że spowodowane powyższym. Kołnierz przy zdejmowaniu / zakładaniu koliduje z częścią główną ( tam gdzie są przyciski ). Efektem tego jest:

** utrudnione zdejmowanie nakładanie ( gdy mam interkom muszę uważać żeby nie zawinęły mi się kłapouchy - bez niego nie ma takich problemów )

** od czasu do czasu wysuwają się kabelki ze złączek ( po prostu trzeba znów docisnąć )

 

Kupując tego typu interkom musicie sobie zdawać sprawę, że usunięcie wkładek na uszy znacznie podwyższa poziom hałasu ( przynajmniej w tym kasku )

.

 

Najprawdopodobniej to tylko przypadek jednostkowy ( nie wyobrażam sobie żeby za taką kasę mogło to być sytuacją normalną ) ale tragiczna jakość nagrywanego dźwięku... Testowane podczas jazdy jak i na postoju przy pomocy mikrofonu do integrali ( dobrze był założony ). Połączenie przez bluetooth ( Galaxy S1 Cyanogenmod 10.1.3 ) zarówno rejestratorem jak i podczas rozmowy. Niestety nie da się mnie zrozumieć. Jako że na razie używam interkomu tylko do słuchania muzyki oraz nawigacji, to nie chce mi się z tym bawić.

 

Świetne jest dostosowywanie głośności do hałasu z wiatru i silnika. Taka mała rzecz a naprawdę cieszy :)

 

Gdybym jeszcze raz stał przed wyborem kupna tego interkomu, to pomimo że nie lubię prowizorek - poważnie zastanowiłbym się nad słuchawkami dousznymi + mikrofon bluetooth.

Edytowane przez shd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz opisać jakieis wrażenia jak to chodzi ?? testowałeś może podczas jazdy ??

masz zeStaw NA 2 KASKI --KIEROWCA + PLECACZEK ??

ILE CIE WYNIOSŁA CAŁOŚĆ ZA ZESTAW NA 2 OSOBY ?

Edytowane przez fader42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki komplet:

 

Kask N43 Air.
Zestaw BLUETOOTH Kit 3 + BASIC Kit 2 N-COM Nolan

 

zainstalowanie nie było specjalnie trudne jest na YT film nolana jak zrobić to poprawnie krok po kroku

Zestaw paruje sie bez problemu, dla bardziej zaawansowanych można go podpiąć do PC w celu zmiany większej ilości ustawień.

Sparowałem go z Samsungiem S4 i nawigacją tomtom.

Z S4 pracuje idealnie z tomtom-em czasem gubi zapamiętane parowanie, uważam jednak że jest to wina nawigacji

 

Drugi kask - N90 mam jeszcze bez zestawu, zacznę od samego BASIC Kit 2 i kabel gdyż nie jeżdżę zbyt często we dwoje

Ceny masz w linku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek dostałem -- midland bt next-------------------------porażka ------------------------- :mad:

nie ma szans go sparować z nawigacja -( modecom mx2 )---a w instrukcji tak ładnie pisze tylko pisze icon_cry.gif ,

popatrzcie sami -str -7 ,parowanie urządzenia

http://www.profkom.olszty...and_bt_next.pdf

i chyba go odeśle do sklepu ,masakra ze nie potrafią wymyślić urządzenia żeby się go dało prosto połączyć ,chyba kupie przewodówke ALBREHT AE 600

cały czas miałem nadzieje pozbycia się kabli miedzy NAWI a INTERCOMEM , ale chyba będzie z tego klops, a może ktoś już przerabiał to parowanie to proszę o porady ?

 

ma ktoś ten ALBRECHT AE600 proszę napiszcie albo dajcie num tel do siebie muj tel 506265461

ciekawi mnie jaka jest różnica miedzy tymi modelami ALBREChT AE 600 A AE600S- ( oczywiście nie chodzi mi o ilość wejść gniazd ,tylko o wnętrze ?? )

imho problemem nie jest midland tylko navi oparne o win ce

161875.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Przed wakacyjną wyprawą pomyślałem żeby umilić se podróż..

 

Mam zwykły interkom BT 500, który nie ma wbudowanego radia.

Chciałbym go połączyć przez bluetooth z nawigacją GPS Nokia 500 PD-14 żeby słyszeć komunikaty z nawigacji, i jednocześnie chciałbym podłączyć jakieś radyjko żeby grało mi w tle.Czy da się to jakoś zrobić ?

 

Mam takie pomysły:

 

1)

Może jakieś kieszonkowe zewnętrzne radyjko połączyć kabelkiem minijack<->minijack

JACK-2_5m_585-262.jpg

z nawigacją, a nawigacje przez bluetootha

sparować z interkomem ? Tylko czy będzie to działać ?

 

2)

Gdybym kupił sobie telefon z GPS'em i wbudowanym radiem.

I na telefonie używał bym automapy, i jednoczesnie w tle puścił bym sobie radio FM.

I ten telefon sparował bym z interkomem przez BT.

Czy będzie to tak działać, że będę słyszał i nawigację i radio w tle ?

Tylko czy w takim telefonie będzie coś widać na ekraniku na motorze ?

 

 

3)

Pytanie do Tych co mają w interkomach BT wbudowane radio FM, czy dobrze to radio działa czy nie trzeszczy nie gubi stacji sygnału ?

Czy warto zapłacić więcej za interkom który a wbudowane radio, czy to taki pic na wodę, że przeważnie gubi sygnał i trzeszczy?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A może ma któryś z Was ten zestaw? http://www.kaski.com.pl/ncom-bluetooth-kit-b1-winpack-nolan-zestaw-p-1989.html prawie jestem zdecydowany, ale jakbym poznał opinie z pierwszej ręki z pewnością byłoby mi łatwiej wyłożyć taką sumkę ;) znacie w ogóle ten sklep?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć

 

Wygrałem właśnie jedna z aukcji, na allegro, gdzie wylicytowałem taki interkom

http://www.moto-akcesoria.pl/intercom-albrecht-ae600-s,p,23299

 

 

Tylko ten interkom, który kupiłem, ma zestaw słuchawkowy do kasku integralnego (gdzie mikrofon jest na wiotkim kabelku takim samym jak słuchawki)

http://www.moto-akcesoria.pl/zestaw-sluchawkowy-alan-do-kaskow-typu-integralnych,p,46757#!prettyPhoto

 

No a ja mam kask szczękowy, do którego raczej powinien być mikrofon na sztywniejszym drucie, jak tu:

http://www.moto-akcesoria.pl/zestaw-sluchawkowy-do-kaskow-otwartych-lub-szczekowych-albrecht,p,42802

 

Pytanie tylko czy, da radę to jakoś zamontować w moim kasku szczękowym, i obejdzie się bez dodatkowych kosztów ?

Czy muszę jednak dokupić zestaw słuchawek i mikrofonu dedykowany do kasku szczękowego ?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

potrzebował byś moim zdaniem tak jak piszesz mikrofon na sztywnym - giętkim przedłużeniu, coś takiego jak jest w n-com-ie

Daje się on do profilować i jest elastyczny przy zdejmowaniu i zakładaniu

 

 

http://www.moto-akcesoria.pl/wymienny-mikrofon-nolan-n-com,p,53993

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...