Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Q3 kupiłem z nieznajomym motocyklista , który szukał wspólnika do zestawu ( zestaw jest prawie 300 zl tańszy od dwóch pojedynczych urządzeń ) Kolega który zakupił cały zestaw , a z którym sie spotkałem podczas odbioru , używa otwartego kasku .Pisał dzisiaj ze rozmawiał w trakcie jazdy przy około 100km/h i respondent byl mocno zdziwiony kiedy usłyszał , że jedzie na motocyklu .Ja dzisiaj tez testowałem Q3 i rozmowa w zamkniętym kasku przy prędkości 100 km /h jest ok .Radio z rds, także daje rade .Jeśli chodzi o połączenie miedzy dwoma moto nie nawiązaliśmy połączenia bo moja słuchawka nie była skonfigurowana wiec sie nie wypowiem .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skilos możesz to troszkę precyzyjniej opisać ,działanie mikrofonu ,przy jakiej prędkości --szyba zamknięta /otwarta ?

---------------------------

 

--------------testowałem Q3 i rozmowa w zamkniętym kasku przy prędkości 100 km /h jest ok .Radio z rds, także daje rade .Jeśli chodzi o połączenie miedzy dwoma moto nie nawiązaliśmy połączenia bo moja słuchawka nie była skonfigurowana wiec sie nie wypowiem .

Edytowane przez fader42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę się nie zgodzić w całej rozciągłości

przez dwa/trzy lata używałem scala rider Q2 w robocie (dzień w dzień), rzadko kiedy (właściwie prawie wcale) zamykałem przyłbicę w kasku szczękowym (Nolan N102), prawidłowe działanie spokojnie do ok. 120km/h

i dalej - mikrofon zbierał mniej szumów przy całkowicie otwartej przyłbicy niż gdy był schowany za szczęką a szybka była lekko uchylona - wtedy już przy prędkościach ok 50km/h łapał tyle szumów, że rozmowa okazywała się być niemożliwa

To nie jest kwestia zgody lub jej braku, używałem we wspomnianych kaskach i wiem w jakich warunkach był hałas, a w jakich nie było. Dziwi mnie trochę dobre połączenie przy otwartej przyłbicy, ale hałas przy zamkniętej wcale :), to taki kask że zawirowania powiększają szum przy ustach.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon , radio przy prędkości 100 km /h odbieram jak bym stal na poboczu drogi . Mam Shoei neotec , wiec dość cichy kask .Tak jak pisałem wcześniej nie rozmawiałem z kolega gdyż nowy q3 najlepiej uaktualnić przez internet( a mój był w częściach, nie skonfigurowany , nie podłączony do kasku ) , podając numer słuchawki , pod kodem kreskowym i logując sie na stronce producenta .Wiele ustawień można zrobić bezpośrednio w internecie podłączając urządzenie do kompa i łącząc sie na utworzone wcześniej konto , na stronie producenta .Proste nie skomplikowane .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie o

SCALA RIDER Q1 TeamSet

 

http://allegro.pl/scala-rider-q1-teamset-2xbt-inter-10m-narty-skuter-i4019846302.html

kosztuje niecałe 800 zł z wysyłką.

Może ktoś wie jak działa tam radyjko (czy nie ma szumów i czy nie gubi stacji) ?

Czy to jakość porównywalna do Q3 i różni się tylko zasięgiem ?

 

Czy lepiej dopłacić i kupić wersję Q3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie interesuje cuś takiego:

http://motorwings.pl/komunikacja/3318-interphone-f4-universal-twin-pack-plus-interphonef4tppl.html

 

jutro i pojutrze jest promocja, i można to zanabyć w cenie 999zł.

 

pytanie tylko, czy ktoś miał coś wspólnego z czymś takim, i ew. może podpowiedzieć, czy (tutaj tradycyjne słowo) warto? ;)

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WItam,

(Tańszy sposób i ta sama jakość;D)
chciałem sie podzielic moim sposobem na rozwiazanie tego problemu, moze komus sie spodoba (kask SHOEI QWEST),
Otóż nie kupiłem interkomu ale kupiłem słuchawki bezprzewodowe na bluetooth.
Rozebrałem je, przylutowałem dłuższe kable i wmontowałem do kasku

-jakość świetna(taka jak słuchawek)

-mikrofon działa elegancko

-podłączam do komórki i sa dwa sposoy albo rozmawiam(ja mam za darmo do wszystkich sieci wiec nie stanowi to problem, )
(albo jesli ktos wykupi pakiet internetowy sa aplikacje przez ktore mozna rozmawiac za darmo)

-ktos poruszył temat odbiornika fm (w komorce działa dobrze;)

 

Oto zestaw co kupiłem i ile kosztuje oraz kilka fotek;

-słuchawki arctic p311 109zł

-kabel 8 żył dł 60 cm ale moze byc troche krótszy ok 50cm

-jedna opaska termokurczliwa taka mała chyba 2mm

-pistolek do kleju cena w sklepie za 5 zł około 3 zł;P w castoramie albo gdzie indziej 25zł jak kto woli

 

całośc wyniosła mnie 130zł i pół dnia pracy

 

http://zapodaj.net/de9a01c273255.jpg.html

http://zapodaj.net/fe48cbe00f4d0.jpg.html

 

 

mam zdjecia jesli ktos by chciał jak słuchawki wygladaja po rozebranu.

Edytowane przez Grzesiek 91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny patent, kiedyś przerabiałem to z zestawem kabelkowym tylko zabrakło mi samozaparcia i drygu do sklejania poszczególnych elementów. Gratuluję wykonania.

Jedyna rzecz, która mi się nasunęła po zobaczeniu zdjęć - centralka po prawej stronie? Może lepiej przerzucić na lewą, żeby nie odrywać ręki od gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny patent, kiedyś przerabiałem to z zestawem kabelkowym tylko zabrakło mi samozaparcia i drygu do sklejania poszczególnych elementów. Gratuluję wykonania.

Jedyna rzecz, która mi się nasunęła po zobaczeniu zdjęć - centralka po prawej stronie? Może lepiej przerzucić na lewą, żeby nie odrywać ręki od gazu.

tak, słuszna uwaga ale juz po założeniu sie zorientowałem, bede musial to zmienic, jesli klej pusci;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam instrukcje polska od scala rider q3 jesli ktos bylby zainteresowany:)

 

Cześć

 

Przysłali mi zza wielkiej wody interkom pojedyńczy Scale Rider Q3 i fajne by było poczytać po Polsku :)

Jakbyś mógł i przesłał mi instrukcję to byłbym wdzięczny mail : [email protected]

Jak tylko będę mógł to się zrewanżuję

Dziekuję

 

Czy ktoś ma jakiś kontakt na OGGY (nick z naszego FM) ? . To koleżanka z Wrocławia od Yamahy XJ 600 N.

Ja instrukcję polska od scala rider q3a Ona pisała, że ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem TAK jesli by sie okazalo ,ze nie ma opcji uzywania interkomu [kask nolan43N] to chyba bede musial z tego urzadzenia zrezygnowac bo niewyobrazam sobie jak w kasku szczekowym moglbym podruzowac po takich krajach jak; RUMUNIA,BULGARIA,GRECJA MONTENEGRO CHORWACJA ITD.Kraje te zawsze zwiedzalem latem :biggrin:

 

Poczytaj sobie o tym produkcie.

 

http://www.buhel.com/d02.html

 

Przyklejasz uchwyt na zewnątrz do skorupy kasku a dźwięk rozchodzi się po skorupie za pomocą tego uchwytu i interkomu.

Zero słuchawek, zero ugniatania w uszy, zero kombinowania z montażem do kasku.

Dodatkowo uchwyt masz zamontowany na stałe (przyklejony) ale możesz dokupić dodatkowe uchyty i mieć jeden interkom do kilku kasków np. jak masz brata lub siostrę i jeździcie w różne dni na motorze to możecie się wymieniać tym urządzeniem.

Przepinacie interkom z uchwytu do uchwytu.

Jest to produkt włoski na japońskim patencie.

Chyba, że szukasz loga tak jak większość a nie produktu to nie czytaj o tym rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...