Skocz do zawartości

Intercom, interkom motocyklowy


Gość krzych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

to opowiem o wspomnianym Albrechcie AE600, bo mialem okazje przetestowac na trasie 200km z predkosciami do 110km/h

wykonanie... sama jednostka centralna wygląda dość tandetnie, zasilana 3 bateriami AAA, z opcja podłączenia mp3, navi (jack), glosniki i mikrofon bez zastrzezen, na rzep i przylepiec, jak kto woli i jakie ma możliwości.

a jak działa...

po tym co się naczytałem o interkomach na forum spodziewałem sie że to wyrzucone pieniądze a w rzeczywistosci jestem miło zaskoczony

mniej wiecej do predkości 70-80kmh rozmawia się swobodnie na najcichszej głośności (są trzy LO, MID, HI)

powyżej 80kmh zaczynają troche przeszkadzać szumy z kasku (szczękowce) ale nie na tyle żeby nie móc się zrozumieć i trzeba było krzyczeć

powyżej 100kmh ja czasem musiałem poprosić o powtorzenie (ale nie wykrzyczenie), sam byłem słyszalny bezproblemów.

pierwsze 100km testowaliśmy w najgłosniejszej opcji i to był nasz błąd, wprawdzie słyszeliśmy siebie doskonale itrzeba było mowić szeptem :wink: jednak szumy z kasku były zbyt uciążliwe.

najniższa głośność okazała się wystarczająca

 

test przeprowadzilismy w niedzielę, gdy było dość wietrznie, a nasza VT nie ma założonej jeszcze szyby

 

podsumowanie: warto było, choć bezprzewodowa opcja byłaby wygodniejsza i do wykorzystania poźniej w opcji 2 motocykli, no ale jak sie nie ma co sie lubi... ;)

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat, bo właśnie usiłuję wybrać interkom. Czytając opisy i recenzje uzytkowników zaczynam wątpić, czy istnieje zestaw spełniający moje wymagania:

 

- Bluetooth

- A2DP (Bluetooth stereo)

- zasięg min. 200m (im więcej, tym lepiej ;) )

- interkom

- Możliwość współpracy z kilkoma sparowanymi urządzeniami jednocześnie - czyli np interkom z pasażerem/drugim moto, jednocześnie GPS, jednocześnie handsfree dla mobila

- radio może być, jak w Scala Rider :icon_mrgreen:

- inne ficzery też mogą być... ;)

 

Bo telefon --> GPS --> interkom to rozwiązanie nieeleganckie. Nie zawsze jeżdżę z GPSem, zazwyczaj z telefonem.

?

 

Obił się komuś o oczy taki zestaw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kolejne odświeżenei tematu

 

Myślę, że udało mi się skompletowac optymalną wersję o b.dobrym stosunku ceny do jakości

 

Zanabyłem ostatnio fajny komplecik: 2xmotorola T5522 PMR + laryngofon (2kpl)

Radyjka kupiłem używane na allegro - koszt z przesyłką to niecałe 200zł, a laryngofon na ebayu, koszt całe 11 AU. Sprzedawca z ebaya to hk360radio , przesyłka przyszła z Honkongu. Link do aukcji tego kogoś:

http://shop.ebay.pl/merchant/hk360radio_W0...QQ_fromZQQ_mdoZ

 

Wygląda to tak:

http://picasaweb.google.pl/l.obuchowski/Ba...feat=directlink

 

"na sucho" działa, zobaczymy jak się sprawdzi w trasie, mam nadzieję, że sie nie zawiodę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się napatoczył taki zestaw:

 

http://www.motocombo.pl/produkt-2053.html

 

A na zapytanie bezpośrednie, przedstawiciel firmy Midland odpowiedział:

 

"BT-2 jest już naszym produktem. Poprzednią generacje dla Midlanda produkowała firma Cardo.

BT-2 i każdy element zestawu BT-2 Twin ma do dyspozycji 3 kanały łączności bluetooth.

Urządzenie obsługuje protokół A2DP dla bluetooth 2.0. "

 

Trzy kanały łączności, A2DP i Twin Pack - czyli komplet dla dwojga. Trochę drogo, ale nic porównywalnego nie udaje mi się znaleźć - więc chyba pozostanie nabyć drogą kupna... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jest coś takiego: http://www.allegro.pl/item928646534_twinta...0_motopack.html (Twintalker 6800 Motopack) Za 179PLN mamy jedną sztukę, ale z kompletem dla motocyklisty, czyli płaskie słuchawki, mikrofon i guzik na kierownicę.

 

Może za parę miesięcy kupię takie coś w dwóch egzemplarzach.

Chyba, że Ty misman kupisz już i się podzielisz doświadczeniami?? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem wczoraj do moich kasków Nolana N43 air zestawy basic kit2 i n-com intercom. Koszt bluethot mnie przerażał, więc wybrałem wersje na kabel intercom.Niestety w moim kasku { zmodułem } nie działa prawy głośnik , oprócz tego telefon Nokia 6500slide nie widzi zestawu. Może ktoś miał podobny problem ???

W firmie Nolan mówią że sprzedali mi kabel do tej Nokii , bo mysleli że będzie działał, ale skoro nie działa , to mam sobie wymienić intercom , na bluteouth i będzie działał. Mogę , ale trzeba dopłacić 250zł i koszta przesyłek.Diabli wiedzą czy to zadziała , a kasa jest duża.?

Może jakiś inny kabel ??

Edytowane przez Porter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz model basic kit2 n-com to masz zestaw stereo. Ja mam zestaw basic- kit i musiałem na kablu zmostkować kanał z masą żeby był dżwięk w obu głośnikach. Wcześniej miałem pogłos. Nie wiem jak jest z zestawem stereo bo nawet do mono proponują kabel czterosekwencyjny za 70zł co jest głupotą. Kupiłem dwa jacki 3,5mm, zrobiłem kabel i w jednym jacku połączyłem kanał z masą i gra ok. zaznaczam że to zestaw mono. Jacki są kupione oddzielnie i wchodzą dość ciasnawo bo w oryginalnym kablu jack-jack nie wchodził do końca gniazda w N-comie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam nowsze zestawy Basic kit2.W kasku pasażera działaja oba głośnikiz , a w moim tylko jeden. W Nolanie mówili że to "piny" przy module nie stykają i stąd tylko jeden głośnik działa.

Dzisiaj wieczorem się pobawię i sprawdzę tę teorię. Choć wydaje mi się że kupując oryginalne oprzyrządowanie do tego kasku dedykowane to nie powinno miec takie coś miejsca, że tam coś nie styka i nie do końca działa. Pewnie żeby docisnąć moduł do tych styków to będzie najlepiej założyc na kask gumę od słoika. Ciekawe czy są takie gumy z napisem Nolan ? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się i moduł z akumulatorkiem przełożyłem do kasku i pasażera i problem ten sam.

Odesłałem więc ten moduł do sprzedawcy.

Czy ktoś reklamował już moduł Nolan N-C intercom?? Ja zawsze mam pod górkę jak chce sobie sprawić jakąs frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Otrzymałem poczta zwrotną naprawiony moduł N-com intercom.Dołożyli tylko taką płytkę w kształcie litery U do modułu i teraz działa. Niestety telefon milczy. Nie było go na liście kompatybilnych urzadzeń, choc mam dosyć wysoki model Nokia 65 00slide. Kabel przyjeli , kasa ma wpłynąc na konto. Zobaczymy.

Jeszcze nie testowałem w czasie jazdy , ale jak to zrobię to napisze parę słów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w innym temacie rozpisałem się onegdaj na temat zestawu Albrechta AE600

 

po dłuższym użytkowaniu mogę dopisać coś jeszcze

zestaw spisuje się cały czas dobrze,

wprawdzie w jednym kasku przestały działać pod koniec zeszłorocznego sezonu głośniczki, (gdzies kable wymiękły) ale wystarczyło zamówić zestaw dedykowany OHS-500 za jedyne 36zł i wszystko hula znowu aż miło

słyszymy się dobrze, korzystamy wyłącznie z najniższego poziomu głośności, jeździmy bez motoszyby i w szczękowcach

 

oczywiście w takim zestawie kłopotliwe wciąż są kable, no ale taki już urok przewodowych interkomów, na inne na razie nie stać i mamy ciekawsze wydatki.

 

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...