Skocz do zawartości

Pierwsza jazda


dark*star
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :D

 

Przeżyłam dzisiejszą (drugą) jazdę 8) :lol:

Nie było tak źle :arrow: wiecie ułomkiem nie jestem (choć trzymanie się moto kolanami to juz mi bokiem wychodzi :D - jak bym wiedziała, że potem będę chodzić jak "kałboj" 8O to bym sobie na sam przód konno pojeździła :lol: ...) więc ten XTek aż tak bardzo mi nie przeszkadza (a może to tylko brak porównania???). I w sumie dosięgam do ziemi śródstopiem, więc chyba nie jest tak żle :? ... Ale muszę zgodzić się z tym, że jak dłużej będę na nim jeździć to żaden facet mnie na rękę nie pokona :D :(

Zaś co do gazu - podobno jest wyregulowany (cokolwiek to znaczy :? jeżeli oczywiście nie pomieszłam pojęć) i jak dzisiaj próbowałam sobie trochę szybciej pojeździć (nooo było niesamowicie szybko - mrówki na mnie trąbiły, że przekraczam dozwoloną prędkość :D ) i delikatnie starałam się go podkręcić, to nawet tak bardzo nie szarpało.

Choć przyznaję, że gdy puszczałam gaz, to dawało się to nieprzyjemnie odczuć :D .

 

Dziś musiałam jeszcze powalczyć z XT, wiecie jak się przychodzi na jazdy to człowiek (zielona blondynka - jak ja :D ) nie pyta się dlaczego jeździ się akurat tym sprzętem a nie tamtym...

W tej szkole mają też SRkę, może już jutro mnie na niej posadzą...

 

PS. Kto wymyslił tą koszmarna ósemkę i to odwracanie głowy :D :? ???

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No to gratuluje drugiej jazdy :(.

Na mojej drugiej juz staralem sie zmiescic w osemce :D. Nawet mi to wychodzilo, ale sie podpieralem co chwila :D.

Hehe, zielonej blondynki jeszcze nie widzialem :D

Mozesz podeslac fotke :D?

Jeszcze raz gratulacje i powodzenia na dalszych jazdach :D.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wszystkim.

 

Dark*Star, gratulacje drugiej jazdy :lol: :!: . Z tą XT to chyba rzeczywiście nie najszczęśliwszy pomysł :cry: . Dobrze by było, żebyś przynajmniej parę jazd miała na takim sprzęcie, na jakim zdajesz egzamin. Bo z tymi cholernymi ósemkami to niestety już tak jest, że można je opanować na jednym sprzęcie, a na innym nie wychodzi. Nie tak dawno ( raptem w kwietniu ) też miałem ten problem. Co prawda wcześniej trochę jeździłem, ale żeby zaraz ósemki :lol: :( . Trzymaj się kierownicy :D :D , i przede wszystkim ćwicz te ósemki. Ja przez nie musiałem zdawać dwa razy. No ale może ja taki tępy jestem :oops: :oops: :oops: .

Nara. QuadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quad Man powinienes cwiczyc osemki na moto a nie na quadzie to lepiej by Ci poszlo:))))

 

Dobreee :!: :!: . Podejrzewam, że na quadzie jest nawet łatwiej - muszę spróbować :( , bo jeśli na quadzie kręcę kółeczka - ot tak, dla rozgrzewki - no to ósemka to będzie tak - jakieś 3/4 kółka w prawo, i 3/4 kółka w lewo - łaaatwiznaaa :lol: :lol: :lol: . Jutro spróbuję, i wiesz aadamuss, podejrzewam, że te ósemki będą bardziej "dynamiczne", niż Twoje na moto. Tylko, q*wa, kto będzie czyścił K&N-y :?: :?: :?: Bo że się bedzie kurzyć, to więcej niż pewne :lol: :lol: :lol: .

Nara. QuadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje dark serio cie podziwiam tym bardziej ze uwaznie czytam twoje posty gdyz niedlugo i mnie to czeka a i mam pytanko czy wczesniej jezdzilas na moto czy zupelnie zielona tam poszlas no i mam nadzieje ze nie dyskryminuja dziewczyn!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mam nadzieje ze nie dyskryminuja dziewczyn!

 

Akurat w tej kwestii Drogie Panie nie mozecie narzekac :D Jak ktos kiedys powiedzial "kobieta na motocyklu lagodzi obczyczaje" to tez czy to dopiero kurs jazdy, czy rozmowa z polucjantem lub nawet jak zepsuje sie sprzet w trasie bedziecie i jestescie traktowane najlepiej. Wiadomo, kto by chcial dac mandat, czy skrzyczec za przewrocone moto na placu manewrowym dziewczyne i to w dodatku motocyklistke :D Nikt, no chyba, ze jest sie pedalem i nie lubi sie motocykli :( Tutaj akurat plec piekna idzie na wyzyny a motocyklisci ci "brudni i wulgarni" faceci maja zawsze przerabane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe' date=' zielonej blondynki jeszcze nie widzialem :D

Mozesz podeslac fotke :D?

[/quote']

 

Z tą fotką będzie trudno - znajomy skaner wyjechał na wakacje :D

A po drugie jak robiłam sobie ostatnie zdjecie, to jeszcze się nie zazieleniłam :lol:

Zaś po dzisiejszej jeździe czuję, że już kwitnę... :? Więc zdjęcie już by się zdeaktualizowało... :lol: :lol: :lol:

 

 

czy wczesniej jezdzilas na moto czy zupelnie zielona tam poszlas

Zielona' date=' zieloniutka :( Tzn jeździłam wcześniej jako plecaczek, ale nie ma porównania. (to tak jaby kazali Ci usiąść za sterem żaglówki, po jednym dniu pływania...)

no i mam nadzieje ze nie dyskryminuja dziewczyn!

Wydaje mi się, że raczej nie :D Jak pojawiłam się ma placu manewrowym pierwszego dnia w "szpilkach" 8O :lol: to mojemu instruktorowi nawet nie drgnęła powieka :? :lol:

Ale jednak jak wyjęłam z plecaka buty na płaskim obcasie, to pochwalił mnie, że się przygotowałam :D :lol:

 

kto by chcial (...) skrzyczec za przewrocone moto na placu manewrowym dziewczyne

Nie krzyczą, ale dziś drugi instruktor z mojej szkoły, jak udało mi się SRkę przwrócić :oops: minę zrobił odpowiednią (kiedyś mu się odgryzę :twisted: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się,że panny mają lepiej.nikt głosu nie podniesie,krzywo się nie popatrzy bo na buca by wyszedł (tak jak ten o którym mówisz :lol: ).

chyba musisz być Dark dosyć wysoka bo moja żona (jakieś 1,65m) na FT 500 ledwo palcami się podpierała a przecież XT-ka i tak jest wyższa w siodle :roll: .a lekką glebę też zaliczyła.sytuacja porównywalna-też jej pierwsze jazdy i singielek pod nią wcale nie najmniejszy.wbiła sobie do głowy gdy mówiłem żeby z gazem nie przesadzała i ruszając zdusiła sprzęta.gibnęło nią,skręciła kierownicę i położyła się na bok.w sumie żadnych strat,ona bez urazu sprzęt cały :( .potwierdzam,że tej pojemności single do nauki raczej są na nic.choć jak się uprzesz to można :!:

zuch dziewczyna,trzymam kciuki i życzę postępów :D

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecia jazda za mną!!!

Tym razem załapałam sie na SRkę i pomimo, że moto jest lżejsze, udało mi się ją przewrócić :oops: ... Nauczona wcześniejszym doświadczeniem, w trakcie "lotu" wysunęłam się spod niej, dzieki czemu i mogłam wyhamować ten wielki impet :lol: i nie zrobić sobie krzywdy...

A wszystko przez to, że mój instruktor najpierw pozwolił mi poczuć posmak wolności :( , gdy czułam wiatr :? we włosach szalejąc na dwójce (taaaaa, szalałam :twisted: - kursanci w punciakach na wszelki wypadek pozjeżdżali na skraj placu, bo tak niebezpiecznie 8O się zachowywałam...), a potem kazał mi na jedynce ruszać i hamować bez podpierania się i tak żeby nie zgasł mi silnik... No i jak raz sobie zahamowałam - to już tak bardzo skutecznie :cry: :oops:

Jak można utrzymać równowagę na stojącym motorze??? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba musisz być Dark dosyć wysoka bo moja żona (jakieś 1' date='65m) na FT 500 ledwo palcami się podpierała a przecież XT-ka i tak jest wyższa w siodle :roll: [/quote']

 

Mam podobny wzrost, jak Twoja żona 8) ... Tyle, że jak pierwszy raz siedziałam na tym moto, to kierownicę miałam prawie pod nosem :? , tzn siedziałam za blisko niej - w najniższym punkcie siodła.

 

Z czasem wyczułam, że będę się mniej mocować z kierownicą, lepiej wyczuję moto i złapię równowagę, jak się odsunę do tyłu...

Po drugie ten mototocykl ma coś, co mi się straszliwie podoba :D - nożny rozrusznik... 8)

Miałam niesamowitą zabawę, jak się musiałam z nim pomęczyć :( :D

 

Ruszanie i stawanie bez podpórki "usprawnia" podobno równowagę i ma spowodować, że jak będę ruszała na światłach :arrow: to po prostej, a nie zygzakiem :lol: (coż winni są inni uczestnicy ruch, że ja akurat chce jeździć na moto??? nie powinnam ich o zawał przyprawiać :lol: ).

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie ten mototocykl ma coś' date=' co mi się straszliwie podoba :D - nożny rozrusznik... 8)

Miałam niesamowitą zabawę, jak się musiałam z nim pomęczyć :( :D

[/quote']

He, he, jest w Modlinie taki DR 350, który drwił sobie z moich ptężnych 67 kilogramów i ani razu nie dał się mi namówić na odpalenie mimo moich wysiłków. Korzystałem z pomocy lepiej wprawionych. Za to Jasiek zapala psłusznie - z reguły za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...