Skocz do zawartości

Żarówki Philips


Rekomendowane odpowiedzi

1. Moto Vision kupiłem w sklepie Hein Gericke w Monachium w kwietniu 2006 i w sezonie świeciły bez zarzutu.

Na prawdę nie ma ich jeszcze w Polsce? Aż nie chce mi się wierzyć... Pewnie ktoś to sprowadza...

Światło ma trochę inną barwę...lekko pomarańczową.

 

2. Vision Plus mam w samochodzie już chyba ponad rok i...nadal świecą :(

Różnica między VP a zwykłymi żarówkami jest widoczna. Polecam taki test jak ja zrobiłem - wsadzacie tylko jedną VP i stajecie przed maską samochodu...i widać gołym okiem czy się opłaca je kupić czy nie...

VP dają o wiele mocniejsze światło...

 

Analogiczne żarówki produkują chyba też jakieś 2 inne firmy (Tungsram,...).

 

W 2005 drążyłem ten temat i efektem są wymienione zakupy :D

Wiadomo, że (VP) to nie ksenony i do tego efektu im daleko, także cudów nie należy się spodziewać, ale fakt pozostaje faktem, że dają lepsze światło.

Ja uznałem, że skoro nie mam lamp ksenonowych, to takie żarówki mogą polepszyć mi widoczność na drodze i tym samym ich zakup się opłaca.

 

Blue Vision chyba dają słabsze światło niż Vision Plus, ale dają za to ten a'la ksesonowy efekt.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Założyłem te bluevision i jestem zadowolony. Pod względem światła dają radę, poza tym absolutnie u mnie nie widać niebieskiej poświaty - światło jest maksymalnie białe po prostu. Być może to kwestia lamp, w każdym razie na pewno nie udają one ksenonów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki świecą tyle samo... tylko zależy kto ile ich używa :) jedni 24/24 a inni sporadycznie :D

 

O stary :eek: Ty żyjesz? Milion lat cie na forum nie widziałem :)

 

A problem w tym, że ja jeżdże na włączonych światłach cały rok, więc hmmm... 5 dyszek co pół roku to baaardzo sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buttrock: Ciekawe od czego to zależy że jednym trzymają kilka miesięcy a innym ponad rok

 

...myśle, że głównie zależy to od napięcia jakie daje regulator (takie żarówki nie lubią dodatnich skoków napięcia) ale to tylko moje domysły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

jeśli chodzi o żarówki typu blue, to w testach wygrały Philips.

tu masz troszkę taniej: http://www.allegro.pl/item281935137_bluevi...lue_vision.html

 

warto też wziąć pod uwagę: http://www.allegro.pl/item281935411_x_trem...s_oryginal.html

lub http://www.allegro.pl/item277852874_zarowk...jtaniej_fv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Założyłem te bluevision i jestem zadowolony. Pod względem światła dają radę, poza tym absolutnie u mnie nie widać niebieskiej poświaty - światło jest maksymalnie białe po prostu. Być może to kwestia lamp, w każdym razie na pewno nie udają one ksenonów.

pzdr

 

 

Dodane - obie żarówki wysiadły niemal jednocześnie, w odstępie jednodniowym po około 10 miesiącach użytkowania...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...