Skocz do zawartości

Co to są sprzęgła kołowe (gsxr 1100w) 1994r


Belin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Mam problem pisałem już wcześniej że mi w motocyklu szarpie drugi bieg i otrzymałem odpowiedź że to sprzęgła kołowe kół drugiego biegu ,czy po tych objawach można stwierdzić że to na 100% sprzęgła kołowe nawaliły??? I co to w ogóle jest ,które to elementy ,czy ktoś mi powie???:notworthy::);) np. w serwisówce gdzie to jest narysowane???:banghead::):)

 

Pozdrawiam!!!

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Mam problem pisałem już wcześniej że mi w motocyklu szarpie drugi bieg i otrzymałem odpowiedź że to sprzęgła kołowe kół drugiego biegu ,czy po tych objawach można stwierdzić że to na 100% sprzęgła kołowe nawaliły??? I co to w ogóle jest ,które to elementy ,czy ktoś mi powie???;):):banghead: np. w serwisówce gdzie to jest narysowane???:):);)

 

Pozdrawiam!!!

Maciek

Najprosciej to dwa kola zebate,na wspolnym walku musza sie czasami polaczyc(zapiac bieg).I jedno ma otwory a te obok ma bolce(kly) Jak wbijesz bieg to wodzik przesowa jedno z kol by sie zazebily(poosiowo) Jak masz zjechane te bolce(przewaznie)to na wodzik dzialaja ogromne sily i dlugo tego nie wytrzyma. To tak pokrotce :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że w motorach o pojemnościach około 125 przy zjechanych kłach pomagało przefrezowanie kłów aby ni ebyły zaokrąglone(dlatego wyskakuje bieg) ale czy w moto o pojemności 1100 zda tyo egzamin ? nie gwarantuje, (ja bym nie ryzykował)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby było dobrze musisz wymienić dwa koła zębate i wodzik. Ewentualnie jak ktoś już długo męczy wyskakującą dwójkę może też być uszkodzony tzw. pamiętnik (element który przesuwa wodziki). Robiłem taką skrzynie koledze z tego forum. Koszty części niestety są kosmiczne. Jakieś trzy lata temu za jedno koło zapłacił 700pln. Na szczęście silnik daje się otworzyć bez demontażu głowicy i cylindrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) sprzęgła kołowe (...)

kłowe!

kieł > kły > kłowe

 

(...) zembatek 2 biegu???

zębatek

 

Mozna robic undercutting, czyli naprawe profili tych bolcow, ale nie znam zakladu w Polsce, ktory podjal by sie tego zabiegu.

Poza tym nowe kola to pewnosc, ze zaraz znowu sie to nie stanie.

 

Adam M.

Rzeczony zabieg można zlecić w Zakładach Lotniczych w Warszawie na Bemowie, ul. Księcia Bolesława, brama przy rondku. Mogę namierzyć dokładny adres i telefon.

Usługa zawiera frezowanie i obróbkę cieplną.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilem cos podobnego w MZ , zdalo egzamin , tylko luz na klach byl wiekszy i troszke "kliupotal" bieg jak sie dawalo gazu i puszczalo.Mi to zrobili w miejscowej elektrowni ;)

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

mz to 21KM a nie 150

dwójka służy do goomowania więc przenosi największe obicążenia

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identyczną sytuację w swoim GSX 550,też wyskakiwała mi dwójka,kupiłem drugą używaną skrzynię biegów i okazało się żę niepotrzebnie.Winny był wałek na którym są nacięte kanałki do sterowania wodzikami,po prostu miał luz poosiowy ponad dwa mm.Żeby naprawić tą usterkę wcale nie trzeba rozpoławiać silnika.Trzeba tylko zdjąć prawą kapę wymontować całe sprzęgło.Wałek sterujący jest zabezpieczony przed wysunięciem podkładką z blachy o takim elipsowatym kształcie.Po wymontowaniu sprzęgła trzeba dogiąć trochę częśćtej podkładki aby zlikwidować luz poosiowy wałka.Ja tak zrobiłem i dwójka przestała wyskakiwać.Oczywiście w Twoim przypadku może być inaczej ale najpierw radzę sprawdzić ten luz.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze nie kombinować z napawywaniem frezowaniem i innymi takimi regeneracjami. Koła zębate w japońskich skrzyniach są w jakiś sposób utwardzane powierzchniowo. Na dobrą sprawę tylko producent wie w jaki. Po odpuszczeniu i ponownym utwardzeniu na pewno nie uzyskamy takich właściwości metalu jakie miał wcześniej. Widziałem skrzynie z ostrzonymi kłami, które po paru tysiącach znowu się zaokrągliły. Prawda jest taka, że japońskiej skrzyni nie oszuka, szczególnie jak przenosi 150km. Jak motocykl jest w ładnym stanie i jest wart inwestycji uzbieraj kase i kup mu nowe części. Jeśli „pamiętnik” nie jest uszkodzony zamkniesz się w kwocie 2 – 2,5tys razem z robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze nie kombinować z napawywaniem frezowaniem i innymi takimi regeneracjami. Koła zębate w japońskich skrzyniach są w jakiś sposób utwardzane powierzchniowo. Na dobrą sprawę tylko producent wie w jaki. Po odpuszczeniu i ponownym utwardzeniu na pewno nie uzyskamy takich właściwości metalu jakie miał wcześniej. (...)

A w zakładach remontujących samoloty się nie znają?

Fizyka jest fizyka, stal to stal.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...