Skocz do zawartości

Najlepsze winkle w polsce


pastec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mrągowo - Mikołajki??? przecież tam dziury same są :/

Mrągowo - Kętrzyn? - już lepiej, ale tam jest prawie cały czas prosto!

 

Mrągowo - Giżycko! to jest droga! zwłaszcza odcinek kilka km przed Rynem. Gładka nawierzchnia, las i zakręt za zakrętem. nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam jeździć mazurskimi drogami przy których rosną drzewa. niestety ciągle toczy się walka o ich wycięcie, ale jak dla mnie to jest jeden z wyróżników tego regionu. Uwielbiam to uczucie potęgujące prędkość kiedy się jedzie taką aleją.

poza tym fajna jest jeszcze droga Gizycko - orzysz -Pisz, tylko ze tu większosć to proste, latem położyli nowiutki asfalt za Orzyszem w stronę Mikołajek, to też jest przyjemnie na tym odcinku. Z reszta w okolicy Giżycka znam jeszcze sporo ciekawych dróżek :biggrin: Mazury są piękne! A drzewa przy drogach mają tam zostać!!! ;)

 

No jest trochę dziur ale da się pojechać :banghead:

Do Rynu też się zgadzam...można pohulać, za to całkiem nie zgadzam się z Tobą w kwestii tych drzew tuż przy drodze...jak dla mnie (i z tego co wiem nie tylko) to jest chore żeby drzewa były tak blisko drogi...obłęd mocno uderzający w bezpieczeństwo...wystarczy niewielki bład przy wejściu w zakręt...ciut źle obliczona prędkość wejścia, złe złożenie, zła ocena wielkości winkla i...leżysz, w najlepszym wypadku mocno pokiereszowany przez jakieś zasrane drzewa, przez obecność których nie mogłeś np.: wjechać w pole i co najwyżej ubrudzić maszynki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie zmieniam zdania, i to pomimo, że miałem już właśnie sytuację, o której pisałeś - wyleciałem z zakrętu i trafiłem w drzewo. motocykl skasowany, ja 2 miechy w Gipsie, ale nie uważam, że była to wina tego drzewa, i myślę, że powinno zostać tam gdzie jest. To nie ono wyskoczyło mi na drogę, tylko ja próbowałem je przesunąć :flesje: co do błędu, to i owszem, ale co powiesz np o jeździe w mieście, gdzie jest pełno pieszych. Mieszkasz w mieście, w którym jak obaj wiemy powoli się nie jeździ. Popełniając najmniejszy błąd, oceniając źle nawierzchnię, zakręt itd. w każdej chwili możesz wylecieć na chodnik lub zderzyć się z innym autem. Czy w związku z tym powinno się zakazach poruszania pieszym? No pewnie, że nie :) Tylko, że w mieście o tym nie myślisz, a jadąc taką zadrzewioną drogą wiesz, że to Ty jesteś w niebezpieczeństwie, a nie ten obcy człowiek co gdzieś tam sobie idzie, więc jedziesz o wiele wiele ostrożniej. Akurat w przypadku motocykli i zakrętów - nie oszukujmy się, chodzi o adrenalinę :buttrock: a taka jazda tunelem z drzew moim zdaniem niezwykle wzmaga wyobraźnię i dostarcza nieporównywalnie więcej wrażeń i doznań estetycznych niż nawt pędzenie ile fabryka dała po łysej drodze z mnóstwem otwartej przestrzeni.

Poza tym nie oszukujmy się, gdyby nie te drzewa ludzie jeździli by jeszcze szybciej, sam to na pewno przyznasz. A w tamtych okolicach, gdzie jest praktycznie zakręt za zakrętem i to zazwyczaj nie projektowany do poruszania się samochodów (bo zazwyczaj są to jeszcze wyasfaltowane szlaki pruskie) nie znając trasy i tych zakrętów naprawdę łatwo ich nie docenić, bo często się zacieśniają. I prędkość jest tu największym wrogiem, a nie drzewa.

no owszem, dam się przekonać, że zmniejszyłaby sie ciężkość wypadków (śmiertelnosć i liczba ofiar rannych) ale sądzę, że ich liczba by wzrosła. Ponadto byłoby więcej zderzeń pojazdów, bo jak by znikły drzewa, prędkość ( a właściwie dyspersja prędkości, jej zróżnicowanie - tiry nadal by jeździły tak jak jeżdżą, a osobówki by przyspieszyły) by wzrosła i zaczęłoby się wyprzedzanie... a obydwaj wiemy, że bezpiecznie wyprzedzać tam nie ma gdzie bo są same zakręty. Z zderzenia pojazdów jadących z dużą (powyżej 50km/h) prędkością kończą sie wcale nie lepiej niż z drzewami)

Ale tak naprawdę zrozumieć to moze chyba tylko mieszkaniec tych terenów :flesje:

pozdrawiam

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale jak mam wybierać między zdrowiem a widoczkami to wole zdrowie. Pewnie uważasz, że wymiana latarni w miastach z betonowych na blaszane też jest nieuzasadniona, zbędny wydatek, a jak ktoś wjedzie w taki beton, to tylko do siebie powinien mieć pretensje, no i znaki poziome, chlorokauczukowe też na pewno Ci nie przeszkadzają, bo wiadomo, że śliskie to bez sensu używać innej farby jak można po prostu zwolnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa połczyn zdroj - drawsko pom (w wiosce zarańsko na kołobrzeg)

Konkretniej trasa: Stare Drawsko-Połczyn Zdrój. 122 winkle na odcinku 20 km-ów. To daje 6 zakrętów na kilometr :icon_mrgreen: Asfalt bardzo dobry, droga szeroka, widoki przecudowne.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale jak mam wybierać między zdrowiem a widoczkami to wole zdrowie. Pewnie uważasz, że wymiana latarni w miastach z betonowych na blaszane też jest nieuzasadniona, zbędny wydatek, a jak ktoś wjedzie w taki beton, to tylko do siebie powinien mieć pretensje, no i znaki poziome, chlorokauczukowe też na pewno Ci nie przeszkadzają, bo wiadomo, że śliskie to bez sensu używać innej farby jak można po prostu zwolnić.

nie musisz być uszczypliwy i zgryźliwy jezeli nie podzielasz mojego zdania.

 

nie lubię odbiegać od tematu, więc

Wiem, że okolicach 3 miasta też jest sporo ciekawych odcinków, może ktoś znający tamte okolice się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie zmieniam zdania, i to pomimo, że miałem już właśnie sytuację, o której pisałeś - wyleciałem z zakrętu i trafiłem w drzewo. motocykl skasowany, ja 2 miechy w Gipsie, ale nie uważam, że była to wina tego drzewa, i myślę, że powinno zostać tam gdzie jest. To nie ono wyskoczyło mi na drogę, tylko ja próbowałem je przesunąć ;) ....

 

wiesz co, częsciowo masz rację częsciowo się nie zgadzam ale to normalne...w końcu obaj mamy prawo mieć własne zdanie na ten temat :buttrock: trudno mi powiedzieć jak by się zaczęli zachowywać kierowcy gdyby usunąć część drzew (np. z newralgicznych miejsc, takich w których nie widać nawet w którą stronę zakręt...) mimo wszystko jednak ja jestem zdania, że to zwiększyłoby trochę bezpieczeństwo (przynajmniej w razie co masz gdzie uciec) a co do sugerowanej przez Ciebie reakcji zwiększenia prędkości przez kierowców...cóż może i tak by było ale tu przynajmniej masz ze 2 możliwości: zmniejszyć prędkość lub pojechać w pole a jak z takiego czy innego powodu (nie dewaguję jakiego bo z tym bywa różnie i nie zawsze winny jest kierowca i prędkość) nie wyrobisz się na zakręcie i pojedziesz w stojące tam drzewo to liczba opcji gwałtownie maleje...uroki mazur (i nie tyklo) i tych "tuneli" z gałęzi drzew to jedno a bezpieczeństwo to drugie...trzebaby znaleźć jakiś kompromis...

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ludzie ..cholera krew mnie zalew... tu nie ma w ogóle winkli... a jak już są to z takimi dziurami że tylko traktorami rolnicy nie boją sie jeździc...a po co komu sportowy motocykl skoro nie ma po czym na nim jeździć ??? :icon_mrgreen: załamka... trza stąd wiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Wiem, ze jest pare tematow o winklach. Jest temat o torach asfaltowych na terenie polski, o strachu przed zakretami i o testach w alpach. Nie ma za to tematu, ktory zebral by doswiadczenia motocyklistow, dotyczacego tras w polskich gorach i niedaleko polskiej granicy. Jesli znacie fajne trasy to podzielcie sie ta wiedza z innymi. Napiszcie skad dokad jechac by przejechac sie jakas fajna serpentyna. Mile widziane bylo by jakies dodatkowe info. Ilosc zakretow, dlugosc trasy, jakosc nawierzchni itd. Zadaje sobie sprawe, ze niektorych szczegolow mozna nie pamietac, ale jesli cos wam utkwilo w pamieci to tym tez sie podzielcie.

 

Pozdro :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?ac...&highlite=trasy

tak też można

jsz

 

BTW sklejam z tematem podanym przez Enzo. brzytwa Ockhama :banghead:

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winkle...Bieszczady..trasa Sanok- Przemysl..miejsce Gory Slonne,14 winkli na odcinku okolo dwoch kilometrow,oczywiscie pod górę :icon_rolleyes: A proste??!!!!..trasa Rzeszow- Lublyn-Bialystok.Pozdro....

 

Potwierdzam, w zeszłym roku czyli 2007 byłem tam i naprawde świetne winkle, a do tego drogi spox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam z czystym sumieniem trasę

Piwniczna Muszyna Krynica

 

swietna nawwierzchia na prawie calej dlugosci, dlugi winkle.

również nieco krótszy odcinek

 

Gródek nad dunajcem Wola kurowska (nad jeziorem rożnowskim)

 

zresztą u nas w okolicach nowego sącza ciężko o jakąś prostą :-)

 

tylko niestety jeszcze jakość dróg kuleje.

http://www.mag-moto.pl

SKLEP INTERNETOWY Z UŻYWANĄ ODZIEŻĄ MOTOCYKLOWĄ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...