Skocz do zawartości

rękawice na mróz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam pytanie... jak radzicie sobie z mrozem. dzisiaj bylem na przejażdżce i wrocilem z odmarzniętymi dłoniami palce aż sine były :icon_rolleyes: mam rekawice ale niestety tylko na lato. co zrobic w takim razie :icon_biggrin: odpada zostawienie moto do wiosny. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Jezdzac w zimie urzywam normalnych ( ale za to b. cieplych ) rekawic narciarskich Grandoe.

 

Nie maja co prawda karbonowych ochraniaczy kostek ale wyposazone sa w tych miejscach dodatkowawysciolka grubosci 5 mm. jak dobrze poszukasz w sklepach sportowych to napewno cos ciekawego i bezpiecznego znajdziesz

 

pozdrawiam

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ci moge doradzic to patent jaki robimy z kumplem... tzn ubieramy takie zwykle rekawiczki <niewiem na zwyklym bazarku takie kupisz za 10 zl a moze i taniej> a na to normalne motocyklowe.

Bo wiesz skora jako tako nie przepuszcza powietrza ale sie mocno ochladza i dlatego dokucza ci zimno. Tak czy inaczej nam sie sprawdza... Sproboj i przekonaj sie sam :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku próbowałem różnych patentów na mróz, ponieważ nawet w najgorsze mrozy do -15* nie potrafiłem sobie odmówić jazdy na moto.

 

1. Rękawice:

- próbowałem najpierw gumowych rękawiczek pod moje Scotty Anaheim. Jest cieplej, "gumki" nie przeszkadzają, tylko po dłuższej jeździe cię przecierają i przestają izolować od zimna.

- potem ubierałem zwykłe rękawiczki do roboty (zwykłe do łopat, malowania itp - z takimi kropkami na podbiciu dłoni), a na nie Scotty. Spisują się nieźle.

 

2. Przy dużych mrozach warto zabezpieczyć odcinek od nadgarstka do łokcia. Ja zrobiłem takie "rękawy" ze starych nogawek kaleson. Wycinam przy końcu jeszcze dziurę na kciuk, aby sie nie zsuwały.

 

3. Nogi super chronią getry piłkarskie. Przy -15* ubieram 2 pary na nogi. Są grube i naprawde ciepłe. Ponadto pomagają w ochronie przed wodą. Są długie i chronią również kolana przed przewianiem.

 

4. Pomaga też bluza bramkarska, z wyściólkami na łokciach i ramionach. Chronią nie tylko przed zimnem, ale też w jakimś stopniu przed obtarciami.

 

ufff rozpisałem się. Jak jeszcze coś wymyślę to dopiszę.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem rok temu rekawiczki podobno specjalne na snowboard... chyba termoaktywne na duze mrozy. Kost kolo 100zl i maja taki fajny bajer ze jest taki zamykany otworek w ktory sie chucha a cieple powietrze rozprowadza sie po calej rekawiczce :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kupiłem rękawiczki 661 model Storm. Jak na razie na rowerze przy -5 dały rade bez problemu, normalne chodzenie -15 i też było ok (mam coś takiego jak nie do krwistość, jeśli poniżej 5 stopni wyjdę na dwór z gołymi rękoma to po paru minutach jeśli nic nimi nie robie mam sine i suche z popękaną skórą.) Posiadają ochraniacze na kostki, wykonanie dosyć solidne, testowałem wodoszczelność w ekstremalnych warunkach łazienkowych (pod kranem :icon_rolleyes: ) Bo przy normalnym użytkowaniu nie udało mi się ich przemoczyć (nawet przy glebie w kałuże). Pod kranem prawa rękawiczka była dalej sucha w środku, lewa lekko przemiękła na szwach. (trzymałem je tam około 2 minut w różnych pozycjach). Ogólnie jak ktoś chce je kupić to dajcie znać na gg lub pw to dam linka do sklepu z rabatem (nie chce robić tutaj reklamy).

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latalem w fox'ach (nie wiem jaki model) ale na lato ogolnie rekawiczki. Latalem na rowerze jak bylo -10 tez spoko ale rower nie ma porownania do moto mysle ze na motorze palce by mi sie zamienily w sople lodu. Dobre rekawiczki na mroz to scott adventure i jego nowsze modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...