Skocz do zawartości

się pochwalę - jeep


Marlew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w godzinach późnopopoludniowych zostałem szczęśliwym posiadaczem wymarzonego od dawna pojazdu czyli JEEPa... co prawda miałbyc mniej hardcorowy ale jak zobaczyłem, usiadłem i ruszyłem to wiedziałem że ten albo żaden :biggrin:

 

Tak wiec kupiłem wczoraj w Bochum Jeepa Wranglera z 1990 roku, z najmniejszym silnikiem 2,5 l, z dwoma dachami (twardym i miękkim na lato) z zajefajną skórzaną tapicerką na kubełkowych fotelach i z miejscem na dwa wielkie kubki cocacoli między fotelami.

Banan na twarzy, radość w duszy mej ... no fajnie jest po prostu i tyle:) za tydzień auto trafia do Pawła na poprawki przy skrzyni biegów (drążek lata) a potem w trase... tzn w błoto :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile taka przyjemność kosztuje? Planujesz go zagazować? :)

 

Toż to grzech gazować takie cudo :crossy::):buttrock:

 

Absolutnie odpada. To ma być weekendowy pojazd do sprawiania przyjemnosci a nie wół roboczy wiec gaz wykluczony tak jak w motocyklu :cool:

 

Na razie w granicach rozsądku bo z transportem do Polski wyjdzie koło 7500 :) potem rejestracja i bedzie z 8000 a potem sie zacznie... tzn tylko cierpliwość Pawła i mój portfel wyznaczą granicę ale pewnie z 5 w niego włożę do lata :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec kupiłem wczoraj w Bochum Jeepa Wranglera z 1990 roku, z najmniejszym silnikiem 2,5 l

Szkoda, ze nie 4L, albo i wiecej :banghead:

Ja z okazji zakupu siedliska na zadupiu (co skutkuje brakiem wiekszej ilosci PLNow) bede celowal w Cherokee - nieco przymaly, ale na jakis czas bedzie OK. Tym bardziej ze tanie sa te Jeepy, i dobrze wyposazone :bigrazz:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie 4L, albo i wiecej :)

Ja z okazji zakupu siedliska na zadupiu (co skutkuje brakiem wiekszej ilosci PLNow) bede celowal w Cherokee - nieco przymaly, ale na jakis czas bedzie OK. Tym bardziej ze tanie sa te Jeepy, i dobrze wyposazone :lalag:

 

Nie wiem czy Cie to interesuje ale tam gdzie trafiłem był również cherokee (niegdys chorowałem na niego :))

91 rok, pełne wyposażenie, działająca klima i podgrzewane siedzenia i oczywiscie 4l automat - całośc za 1500 euro wiec nieźle.

 

4l byłyby lepsze ale w Niemczech ich mało z uwagi na podatek... mój ma tylko 103 KM (z 2,5 l !!!!!!) ale przy 1400 kg powinien jakoś dać sobie radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japierdziu ;) Marek ma terenufkie :icon_exclaim:

Jak mnie zazdrość zacznie zżerać, to sobie na wakacje Samuraja kupię i będziemy się w terenie ścigać :biggrin:

Gratuluję.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Cie to interesuje ale tam gdzie trafiłem był również cherokee (niegdys chorowałem na niego :banghead:)

91 rok, pełne wyposażenie, działająca klima i podgrzewane siedzenia i oczywiscie 4l automat - całośc za 1500 euro wiec nieźle.

Dokladnie takie cos bede chcial trafic - ale jeszcze nie teraz, pod koniec roku dopiero :crossy:

Chociaz moze byc i tak, ze np. za miesiac cos mi odbije i wtedy sie do Ciebie zglosze, jesli mozna :buttrock: (i jesli bedzie po co :eek:)

 

4l byłyby lepsze ale w Niemczech ich mało z uwagi na podatek... mój ma tylko 103 KM (z 2,5 l !!!!!!) ale przy 1400 kg powinien jakoś dać sobie radę :clap:

Ja wole duze pojemnosci, na dzis najmniejszy reaktor jaki mam to 3L R6 - i nie chce miec nic mniejszego :notworthy:

BTW: Wranglery mialy i V8 pod maska, to dopiero musi jechac (w tak malej budzie) :buttrock:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japierdziu :buttrock: Marek ma terenufkie :clap:

Jak mnie zazdrość zacznie zżerać, to sobie na wakacje Samuraja kupię i będziemy się w terenie ścigać :eek:

Gratuluję.

 

Wiesz Tomku ja chcialem i samuraja i vitarkę ale jak wsiadłem do wranglerka to już wiedziałem że będzie to uczucie długie i głębokie acz trudne i nie pozbawione niespodzianek ;)

A w terenie moim się możesz zawsze przejechać... najwyżej jak zepsujesz to Ci cos urwę :crossy:

 

 

 

BTW: Wranglery mialy i V8 pod maska, to dopiero musi jechac (w tak malej budzie) :buttrock:

 

to ma 388 cm długości, rozstaw osi jak w sc, waży 1380 kg i jest wysokie jak cholera... na razie nie czuje sie na siłach żeby jezdzić wranglerem 4,0 a co dopiero ze smallblockiem :banghead:

Wex pod uwage że w przeciwieństwie do cherokeego tu nie ma centralnego mech. różnicowego i 4x4 moge tylko w terenie albo na sliskim. A na asfalcie tylko na tył co przy braku elektroniki i takich rozmiarach nie ułatwia sprawy :) dlatego tak mi sie podoba... zresztą 2,5 l w takim autku nie jest źle :) zawsze lepiej niż samuraj 1.3 :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na asfalcie tylko na tył co przy braku elektroniki i takich rozmiarach nie ułatwia sprawy :banghead: dlatego tak mi sie podoba...

Tym brakiem elektroniki to sie nie przejmuj, to raczej zaleta niz wada :notworthy:

Moje V8 tez nie ma zadnej, nie ma ASR - czysta moc walem na tyl, 300KM/455Nm. I spokojnie zima moge jezdzic, trzeba tylko szanowac pedal gazu :clap:

 

zresztą 2,5 l w takim autku nie jest źle :crossy: zawsze lepiej niż samuraj 1.3 :buttrock:

No pewnie - im wiecej pojemnosci, tym lepiej :buttrock:

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym brakiem elektroniki to sie nie przejmuj, to raczej zaleta niz wada :notworthy:

Moje V8 tez nie ma zadnej, nie ma ASR - czysta moc walem na tyl, 300KM/455Nm. I spokojnie zima moge jezdzic, trzeba tylko szanowac pedal gazu :clap:

No pewnie - im wiecej pojemnosci, tym lepiej :banghead:

 

Ja jeszcze za głupi jestem :buttrock: jak raz wyłączyłem TC w omedze 2.5 l na śniegu to dojechałem tylko do najbliższej latarni :buttrock: wiec póki co ostrożnie... a potem zawsze moge za 3 - 4 tys zmienić silnik i skrzynie na model 4,2 l i bedzie fajnie :crossy:

W terenie mocy nie zabraknie a na asfalcie na razie 14 s do 100 w takim autku bedzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa to moje ulubione silniki, musze przyznac i radze ci pilnowac bardzo zmian oleju, bo walek i dzwigienki nie sa w nich nadzwyczajne.

Mialem ten sam silnik w Plymouth Acclaim przez chyba 3 lata, a potem dalej jezdzil u szwagra tak ze daje rade jezeli sie o niego dba.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzies Ty tak tanio toto wyhaczyl?? Jak paczylem na mobile.de to wranglery sie od 3 tysiecy ojro zaczynaja!

 

Właśnie dlatego długo szukałem.... stwierdziłem że wolę dać 1800 i włożyć te 1200 i wiedzieć co mam ;)

Ale widziałem też zadbanego wranglera za 7000 euro z 89 roku :buttrock:

 

Nie sa to moje ulubione silniki, musze przyznac i radze ci pilnowac bardzo zmian oleju, bo walek i dzwigienki nie sa w nich nadzwyczajne.

Mialem ten sam silnik w Plymouth Acclaim przez chyba 3 lata, a potem dalej jezdzil u szwagra tak ze daje rade jezeli sie o niego dba.

 

Adam M.

 

Adam pilnować to ja tradycyjnie bedę aż za bardzo. Na razie muszę sciągnąć gdzieś manuala i jakieś instrukcje itd... Podobno głowica w tym silniku jest identyczna z jakimś starym oplem rekordem czy coś (mówie to co usłyszałem) no i jak z silnikiem sie coś stanie to wymieniam na 4litry :crossy::)

Ważniejsze podobno jest dbanie o odpowietrzenie skrzyni i mostów :wink:

 

 

To ty mnie tutaj zdjęcia zapodawaj - lookniem i ocenim. Jeszcze jakieś parametry techniczne. Bo dość enigmatycanie brzmi JEEP.

 

Pozdrawiam z Kalaforni

 

Na razie są kiepskie z komórki bo autko wciaż w Bochum stoi ale jak przyjedzie to zapodamy :)

Jeszcze tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...