Skocz do zawartości

Nie chce zapalic.... ???


czaju3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

mam problem gdyż motorek nie chce mi odpalic. Tydzien temu jak pojechalem pojezdzic to Motor nie chcial sie wkrecac na wysokie obroty. POstanowilem wyczyścić filtr powietrza. Gdy go zdjalem pzrejechalem sie i wtedy motor nie mial problemow z wkrecaniem sie na obroty. Ale pzrejechal jakies 30m i zgasl, pozniej jeszce raz na chywile zapalil a pozniej nie chcial. Myslalem ze moze ma za duzo powietrza i dlatego. Co prawda pzrejechalem po blocie i troche piasku dostalo sie do gaznika ale wyczyscilem to. POszedlem do domu umylem filtr powietrza i zostawilem tak do natepnego razu.

Dzisiaj pojechalem tam jeszce raz i zalozylem wyczyszczony filtr ale moto nadal nie chcialo odpalic. Nakopalem sie napchalem i nic... No wiec wzialem sie za czyszczenie gaznika, wyczyscilem pzredmuchalem i nadal nic. Moto ma iskre, ale nie odpala. Gaznik regulowalem i probowalem 100razy inaczej... Nakopalem sie i napchalem i juz mam go dosc.... Co moglo sie stac??? Jak pojade do mechanika to zaplace kilka stówek. Moze ktos ma pomysl co moze byc nie tak???

aha to jest silnik 50 am6

Edytowane przez czaju3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu to miales zapchany filtr powietrza bo jak go zdjeles to bylo dobrze lecz jestes bardzo madry i bez filtra wjechales w bloto a gdy piasek dostaje sie do gaznika przez otwor na filt to juz idzie bezposredni do cylindra i masz pewnie przytarty cylinder a jesli troche blota dostalo sie do gaznika to na bank przytarty cylek wiec 60zl szlif cylindra i tlok conajmniej 120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nawet jak pzrytarty to powinno dac sie go odpalic, nie??

A mozna zdjac glowice i pozniej ja spowrotem zalozyc? bo gdzies slyszalem ze tzreba kupowac nowa uszczele pod glowice???

Edytowane przez czaju3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopniak chdzi jak chodzil... kompresje ma chyba dobra bo niedawno remont byl robiony.... nawet na ssaniu nie daje oznak życia :/ oco chodzi z tymi uszcelkami???

to nie byla duza dawka blota, troche mokrego piasku. Nawet nie jestem pewny czy cos do srodka polecialo

Edytowane przez czaju3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak robilem remont to zdejmowalem calego cylka i prawy dekielek bo sprzeglo zmenialem i jedyna uszczelka ktora wymienilem to byla od spuszczania oleju ktora zabralem od uszczelki z kranu :banghead: ta od glowicy jesli nigdy nie zlapala bardzo duzej temp. to bedzie dobra bo jest gumowa a ta pod cylkiem to jak nie peknie to posmaruj tylko towotem takim niebieskim i bedzie dobrze a jak wjechales w bloto i zdech to napewno przytarty bo wczesniej bylo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam te wypowiedzi "mechanikow" od siedmiu bolesci to az sie boje kupowac sprzet w polsce. Wiekszosc uszczelek jest jednorazowego uzytku a w szczegolnosci pod glowice i cylinder jak zdejmiesz glowice to nowa uszczelka a nie sylikon,tawot,superglu,tasma izolacyjna i troche poxipolu do okola zeby ciecz nie ciekla. Wracajac do sprzeta to najprosciej wez szczykawke 5 lub 10 ml i walnij troche paliwa bezposrednio do komory spalania przez otwor na swiece, wstaw pewna swiece moze byc nawet nie o tej samej wartosci cieplnej byle by byla pewna ze podczas sprezania ma iskre. jezeli motor odpali to szukaj przyczyny w starej swiecy lub gazniku.

Pozdro

 

PS

ktora wymienilem to byla od spuszczania oleju ktora zabralem od uszczelki z kranu

a nogi myjesz w kiblu?? bo kran chyba bez uszczelki cieknie. Nie chcem byc chamski ale takie pierdoly jak oringi czy uszczelniacze pod rozne sruby kosztuja grosze w sklepach z simmeringami i lozyskami, poco rzezbic w gownie??

Edytowane przez Asmodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta uszczelka ma 7mm srednicy i identyczna jest od kranu naprawde identyczna nawet z tego samego materialu to po co mam kupowac cos co mam w domu, nastepna rzecza po co wymieniac cos co jest jeszcze dobre???????? a nie myje nog w kiblu tylko w wannnie moze u ciebie jest taka tradycja zeby myc nogi w kiblu ale ja wole w wannie :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...