Skocz do zawartości

wiatrak chłodnicy


MACIAS1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak myslalem:P jeszcze mam pytanie, czy jeśli wiatrak bedzie dmuchał na chłodnice i bedzie umiejscowiony za chłodnicą to jadac ponad 100km/h ped powietrza nic nim nie zrobi? Bo teoretycznie jesli osiagne jakaś predkość to wiatrak stanie,po czym zacznie krecic sie w druga strone. Czy silnik od wiatraka komputerowego wytrzyma?

Edytowane przez MACIAS1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to wiatrak tylkoi wyłącznie z przodu!! jak dla mnie to wsiowy pomysł z tym wiatrakiem .Crossówy jeźdza na torze w kółko na całej pi*dzie i jeden, dwa,czasem 3 i się nie przegrzewają!!coprawda mają dwie chłodnice, ale tak brudne że szok i stosunkowo wolno jeżdzą. jeśli zapłon będzie za wcześnie też się grzeje moto. Więcej zachodu niż pożytku. Sprawdz jeszcze ustawienie gaźnika, zbyt uboga mieszanka prowadzi do przegrzewania silnika.Nie martw się tylko jeździj

P.S. kto motorem stoi w korkach??bo ja nie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś to wiatrak tylkoi wyłącznie z przodu!! jak dla mnie to wsiowy pomysł z tym wiatrakiem .Crossówy jeźdza na torze w kółko na całej pi*dzie i jeden, dwa,czasem 3 i się nie przegrzewają!!coprawda mają dwie chłodnice, ale tak brudne że szok i stosunkowo wolno jeżdzą. jeśli zapłon będzie za wcześnie też się grzeje moto. Więcej zachodu niż pożytku. Sprawdz jeszcze ustawienie gaźnika, zbyt uboga mieszanka prowadzi do przegrzewania silnika.Nie martw się tylko jeździj

P.S. kto motorem stoi w korkach??bo ja nie:)

 

czasami stanie taki palant katamaranem, ze nawet gdybym pocekt bikem jechal to bym nie przejechal :icon_exclaim:

wpadlem na jeszcze jeden pomysl:P

 

Moge przykleić na chłodnice radiatory komputerowe, bedę pobierały ciepło i szybciej oddawały:P

 

a co d chłodnicy to musze rozebrać motor i zobaczyć czynie jest gdzieś zatkana czy coś.... ech... czemu nie mam motoru z salonu? :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci się nie spieszy to pogadam jutro z kumplem, bo on ma u siebie taki wiatrak. Chłopak uprawia stunt i jak śmiga cały dzień po lotnisku na 1, 2 biegu to moto się szybko grzeje. Poczekaj popytam jutro to ci powiem.

 

Pozdrawiam Michał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie termostatu : czajnik elektryczny bądź garnek na kuchence, wkładamy go do zimnej wody i podgrzewamy. w okolicach 90-95st. powinien się otworzyć całkowicie

 

 

co do wiatraka to oczywiście że za chłodnicą, ma on wyciągać gorące powietrze z chłodnicy. no i będzie zasłonięty przed ewentualnym zalaniem

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enuromaster to czemu w samochodach motorach itp sa montowane wiatraki przed chlodnica a nie za? przeciez wiatrak dmucha chlodne powietrze na chlodnice wiec gorace wylatuje przez chlodnice.

 

 

Macias ty to masz problem? zagrzal Ci sie moto? zagotowal sie wogle doszedl Ci kiedys do czerwonego pola? zobaczysz w lecie czy bedzie Ci sie grzal a moge sie zalozyc ze jak dlugo bedziesz stal to i tak motor bedizesz gasil. A co do twojego kombinowania z radiatorami i wentylatorami to mozesz sobie gdzies to wsadzic. Wentylatory jesli sie nie myle sa montowane w derbi sendzie sm chodzi o 2T ostatnio byl na allegro z derbi i zobacz ja wyglada taki wyntyletor a od komputera. Co do wlaczania autoamtycznego patrzysz sie czesto na temperature? bo ja tak szczegolnie jak ostro latam wiec co to za problem pstryknac i wentylator dziala? totalnie kombinujesz jak kon pod gore zapewne dopiero kupiles motor? A jesli ci sie mocno grzeje to wyciagnij termostat i zrob jak enduromaster ci pisal jesli sie nie otworzy na maxa to masz przyczyne grzania sie motoru

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jak dzila wentylator...w moto są za i albo dmuchaja na chodnice albo ciagną powietrze przez nie(przeciagają)chlodzac ją(jak juz owe wentylatory są).mam do sprzedania wendtylator od derbi sendy r :) zapasi do tdrki.pzdr

Edytowane przez DiboS60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduromaster pasuje? nie rznij glupa bo wiem ze wiedziales o co chodzi. Przepraszam za moja pomylke ale kazdy moze sie pomylic :) . Lecz enduromaster nigdy sie nie myli pozdro dla Ciebie :bigrazz:

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu paru dni sprawdze termostat.

 

Motor mam od maja ubiegłego roku. Zagrzał się podczas upałów. Pare razy musiałem motor gasić i czekać, a temperature staram się kontrolować.

 

Nie korzystam z dozownika i sam robie mieszanke, jeśli wleje za dużo oleju to może być to przyczyna grzania się silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enduromaster pasuje? nie rznij glupa bo wiem ze wiedziales o co chodzi. Przepraszam za moja pomylke ale kazdy moze sie pomylic :biggrin: . Lecz enduromaster nigdy sie nie myli pozdro dla Ciebie :)

 

nie rżne głupa bo myślałem że chodzi ci o jakąś markę samochodu. pokaż mi auto które ma wiatrak chłodnicy z przodu, bo ja takiego nie widziałem, chyba że wiatrak klimatyzacji

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rżne głupa bo myślałem że chodzi ci o jakąś markę samochodu. pokaż mi auto które ma wiatrak chłodnicy z przodu, bo ja takiego nie widziałem, chyba że wiatrak klimatyzacji

 

od 7 roku zycia, wiekszośc wakacji spedzałem u dziadka w warsztacie i wszystkie samochody mialy wiatraki za chłodnica:P

 

wrecz przeciwnie, jak nalejesz za malo to sie bedzie grzal, jak jest odp ilosc to ok, ale tez nie mozna przesadzac.

a jakie są skutki przesadzenia z olejem oprocz kopcenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu paru dni sprawdze termostat.

 

Motor mam od maja ubiegłego roku. Zagrzał się podczas upałów. Pare razy musiałem motor gasić i czekać, a temperature staram się kontrolować.

 

Nie korzystam z dozownika i sam robie mieszanke, jeśli wleje za dużo oleju to może być to przyczyna grzania się silnika?

 

E aż tak zeby sie moto grzało to chyba że nie ma obiegu płyn,chyba ze jest wlane zbyt mało a jak ze zbiorniczkiem wyrównawczym jest w nim też płyn,(mój kmx to zeby sie tak zagrzał to nieźle trzeba mu otwierać ale jak chodz już na niższych obrotach to temp.spada to samo u ciebie powinno być ze na wolnych obrotach nie powinnien sie grzac (4-5tys obr/min) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...