Skocz do zawartości

Silnik od wueski 175 wiatr!!!!!!!!!!!!!!!!!


Gościu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam stary silnik' date=' z pradnico-iskrownikiem.

Kurde, musze uwazac. Pipcyk, kiedy ukrecalo wal? Przy duzym obciazeniu, czy moze bez przyczyny?[/quote']

 

Masz taki silnik :?: 4 biegowy :?: 175 ccm :?: to na prawdę rzadkość. Nie mylić z silnikiem SHL 175 który był 3 biegowy i miał 9 KM

 

Wał najczęściej ukręcało na wysokich obrotach np., przy strzale ze sprzęgła i próbie postawienia sprzęta na gumę albo w podobnych przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

I wszystko jasne!

A ja trybilem nad elektryka u siebie :D

Kombinowalem, czemu jeden kabel byl zaslepiony :(. A to byl ten, co przy wlaczeniu swiatel dawal dodatkowy prad ladowania :D.

Musze sie temy blizej jeszcze raz przyjrzec. Moze znajde przyczyne braku ladowania. Bo w zasadzie ja jezdze tylko na swiatlach, to moze jedna z cewek ladujacych w tym balaganie nie daje napiecia? Hm... Bo to daleka droga. Od pradnicy do stacyjki, potem spowrotem do pradnicy i z pradnicy do akumulatora :D.

Moze mam ten obwod gdzies udupiony :D.

Dzieki Pipcyk za trop!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten wiatr to najmocniejsza w wueskach oprócz oczywisei prototypu z pojemnasca 250ccm

 

mój ma 175 i bite 15koni!!!!!!! :woot: jak dlamnie na lasy i bez droza wystarczy! pod doś duza górke w dwie osoby i jeszcze sie rozpedza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondon, znowu Ci koni przybyło. Rozmnażają się czy co ?? . według dokumentacji WSK ma 10.5 kW czyli 14.28 KM przy czym jest to moc mierzona na wale a nie na tylnym kole i to w dodatku na prototypie , czy później podczas prób. Tak wiec odejmnij sobie od tych 14 jeszcze 10% :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze!

A propos wypowiedzi JE Pipcyka.

Zgadza się ,że tych koni może być mniej ,ale.....ale dysponując oryginalną książką

naprawy tychże maszyn spod znaku WSK lyteraturka podaje tolerancję +/- chyba ze półtora konia!!Tak że moc może być z nami 8)

 

 

Pozdro :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WITAM. JEZELI CHODZI O TEN GWINT TO NA 100% JEST PRAWY.JEZELI CHODZI O MOC TO GAZELA MIALA 13 ,5 SHL M11W 12,5 WSK KOBUZ 14 WSK M21W2 S(S PORT)16. MIELISMY DUZO DO CZYNIENIA Z TYMI SPRZETAMI WIEC INFORMACJE TE SA 100% PEWNE.SILNIKI TE ROZNILY SIE SZCZEGOLAMI A W SZCZEGOLNOSCI GLOWICAMI.WSK M21W2S DUZA MOC UZYSKANO PRZEZ WYDECH GLOWICE (WIEKSZY STOPIEN SPREZANIA) MIALA TEZ GAZNIK O PRZELOCIE 26.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam silnik Wiatr od Gazeli (wedlug tabliczki 13,7 KM) i jestem z niego zadowolony bo ma dobre przyspieszenie a i prędkość max. (ok. 110) jest dobra. Silniki z kobuza już nie wiatry były wysokoobrotowe (eleganckie przyspieszenie) ale z opini użytkowników można wywnioskować że trwałośc tego silnika była słaba (za słabe materiały były wykorzystane na jego budowe) dlatego wole mniejszą moc i trwalszy silnik Wiatra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...