Skocz do zawartości

Dobór odpowiednich opon


Rekomendowane odpowiedzi

witam

też śmigałem jakieś naście sozonów na urzywkach raz było lepiej raz gorzej

ale kiedy załorzyłem nowy komplet takich samych opon to okazało się że moto zupełnie ineczej się prowadzi i teraz zrobię wszystko że by już zawsze mieć mowy komplet takich samych oponek , mało tego ten sam moto zachowuje się inaczej na nowych oponach różych prod. o tych samych wymiarach ....

ale jak to w zyciu raz na wozie raz pod wozem a trzeba sobie jakoś radzic , lepiej na urzywkach niż w cale....

pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej CABANIERO zachował się jak prawdziwy facet, przeprosił za określenie.

I pomimo, że mamy inne zdanie potrafi rozróżnić dyskusję od pyskówki.

Reszta niestety nadal brnie w mroku.

Ach, zapomniałem, dołączył jeszcze jeden władca mroku, MODEM.

 

Czlowieku daj odrobine na luzik! Mimo tego, ze zawsze, ale to zawsze bede kupowal nowe opony, bo wychodze z zalozenia, ze bezpieczenstwo nie ma nadmiernej ceny (ot taki stary pierdziel z 2 dzieci jestem), to slabo sie robi jak czytam te posty, z takim zadeciem pisane.

Jesli chodzi o posta mikitla, to pewnie nie wiesz, ze forum z automatu wytnie "brzydkie" slowo wiec za bardzo sie Ciebie chlopaku nie przestraszyl, a Twoje teksty o pozwach, to wez sobie w polbuciki wsadz z laski swojej.

Podsumowujac, zgadzam sie sie z opcja "nowo oponowa", wychodzac z prostego zalozenia, ze nie wystarczy kupic motonga, ale trzeba jeszcze miec kase na nim jezdzic i to bezpiecznie, zas przede wszystkim liczy sie bezp. na drodze .

Krzybiel prosze zmien sie, a co najmniej swoj ton mentorski, bo takie proste odzywki naprawde ciezko sie toleruje.

pzdr, Jac

Edytowane przez Jac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dziwia mnie troche ceny nowek w PL ja w zeszlym roku dunlopa 207 koomplet kupilem bodajrze za 229e wiec troche wiecej niz w PL jedna :icon_twisted:

 

A uzywki moge miec za free, niedaleko jest salon kawy i w sezonie za budynkiem leza dziesiatki laci po wymianie i niektore (bynajmniej z wygladu)

byly naprawde super, jak w tym sezonie znowu tak bedzie to biore przyczepke i lacie do PL hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fat i jeszcze inni którzy ewentualnie pisali proszeni sa o powtórkę PW bo mialem pełny folder i nic mi nie wchodziło już.

 

Mam sporo dobrych ofert oponek, w tym także DOT 2006 (jeśli niektórzy nie mogą znieść starszych), pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam pytanko troche nie zwiazane z obecnym tematem ale tez o oponkach, a mianowicie chce dowiedziec sie jaka głebokosc bieznika ma nowa opona o wymiarach 180/55R17.Czy oponka ktora ma ok 3 mm bieżnika naaje sie jeszcze do jazdy na jakis czas czy jest to już mało i należałoby wymienić na nową?Jesli nowa ma z 5-6 mm tak sobie mysle to te 3 mm to nie jest chyba tak strasznie.Bardzo bym prosił o odpowiedz na to pytanie.pozdrawiam :eek:

 

 

 

 

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

Czy ktoś z Was jeździł może na oponach Avon model Azaro ?

Bo mogę taką kupić myślę ,że w dobrej cenie (używka niestety)ale nigdy się z takimi oponami nie spotkałem....Wczesniej jeździłem na Michelin Pilot Sport i bardzo sobie je ceniłem ładnie trzymały ale zużywały się w oczach.

Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego sprzedawcę na Allegro od którego już kupował oponki, ponieważ byłem już w kilku miejscach ale jest problem z oponkami o rozmiarze 160/60 17 (do cebry f3),na nówkę mnie nie stać

ale chciałbym trafić jakąś dobrą używkę do 300zl......

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.....pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

Czy ktoś z Was jeździł może na oponach Avon model Azaro ?

Bo mogę taką kupić myślę ,że w dobrej cenie (używka niestety)ale nigdy się z takimi oponami nie spotkałem....Wczesniej jeździłem na Michelin Pilot Sport i bardzo sobie je ceniłem ładnie trzymały ale zużywały się w oczach.

Czy ktoś może polecić jakiegoś dobrego sprzedawcę na Allegro od którego już kupował oponki, ponieważ byłem już w kilku miejscach ale jest problem z oponkami o rozmiarze 160/60 17 (do cebry f3),na nówkę mnie nie stać

ale chciałbym trafić jakąś dobrą używkę do 300zl......

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.....pozdro

 

Hej jeśli chcesz mogę Ci sprzedać komplet Dunlop D207.... tył ma przejechanych może 200km przód trochę więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!! We wrześniu 2006 po ciezkich trudach i oglądaniu wielu "cacuszek" zostałem szcześliwym posiadaczem czarnuli FZS 600 :crossy: i potrzebuję dobrać do niej dobre laćki - takie żeby zapewniały max bezpieczeństwa na suchym i mokrym i żeby się nie ścierały za szybko. Jestem w tym temacie laikiem, dlatego poczytałem troszki na temat oponek i wpadły mi w oko następujące:

1. Pirelli Diablo Strada

2. Pirelli MTR02

3. Metzeler Z6

4. Dunlop D207

5. Continental Contiforce

6. Continental Sport Attack

7. Michelin Pilot Road

8. Michelin Pilot Sport.

Wszystkie markowe, producenci chwala, ale ciekawe jak wyglada praktyka??? Ja niestety nie ma pojecia, wiec licze na rady bardziej doswiadczonych uzytkowników ;-) Podobno liderami klasy są 1, 3, 7. A co Wy myślicie na ten temat??? Do turystyczno - sportowej jazdy i żeby były dobre i tanie (taka "dosia"). Z góry dzięki za rady!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...