Skocz do zawartości

W ilu procentach wykorzystujecie swój motocykl?


LYsY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie tor?? :icon_twisted: pkt 6

 

Faktycznie, nie pomyślałem :(

 

Także - jeśli ktoś ma ochotę, to w punkcie 6 oceńcie ile potencjału maszyny wykorzystujecie na torze :(

 

Mnie - nie dotyczy. Gdyby dotyczyło, to pewnie bym miał z 1% :P

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem temat nie ma sensu, bo nie ma mozliwości, aby to jakoś wyliczyć, bo ktoś moze nawet nie wiedzieć, na co stać jego moto, a w tedy ni hu nie da się obliczyć na ile % się wykożystuje sprzęta.

moim spostrzezeniem jest to, ze jak ktos zalozy temat to jest bez sensu...

ja wykorzystuje swojego sprzeta w 50% i nie zamierzam jego zmieniac... chyba, ze na mlodsza maszyne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exscuse me, ale jeżeli moja machina w ogóle nie nadaje się w teren ale przejechałem parę metrów po wybojach dobijając amory to wykorzystałem punkt 3 w 100% czy w 0% ? :icon_biggrin:

 

Z dobiciem to raczej w 120% :biggrin:

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha FZ6 Fazer

 

Hmmm.....

 

1. 90% - czasem go kręcę do odcięcia (14500 obr/min) więc można powiedzieć, że wykorzystuję go w 99% wtedy,

2. 20% - słabe mam oponki (do wymiany w tym sezonie). Raz szlifowałem butem o asfalt. Jak zmienię opony to myśle, że procenty wzrosną.

3. 0% - nie do tego takie moto.

4. 10% - czasem spalę se gumę na ręcznym...hehehe :biggrin::):biggrin::) Ale bardzo rzadko,

5. 99% - ale i tak myślę o nowym Fazerze 1000. Hmm... za rok, może dwa...:biggrin:

 

Moto spełnia moje oczekiwania. Jest w miarę świeży, zwinny i wiele wybacza. Lubię go i jeszcze mi się nie znudził.

 

 

:flesje:

Edytowane przez Mar_Cin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze o XJ 550 ktora przestala mi wystarczac i zmienilem na FZS 600, wiec tak:

 

1. mysle ze 90% w koncu praktyka czyni mistrza a swiatla w miescie sa co chwile i jest skad startowac

2. 90% - lacznie z przytarciem sakwami i butem mojej kobiety na zakrecie :icon_evil:

3. 80% wszystko co bylo mozliwe terenowo, poza skokami (mazury - kazde napotkane warunki, chorwacja - w dwie osoby z pełnymi bagazami 30 km po od drog gruntowych po bezdroza.

4. 10% czasem poderwala przednie kolo przy ruszaniu, czasem z nudow "sie zakrecilo" tylnym kolkiem na swiatlach, raz podnioslem tylne kolo.

5. 70% - wiecej sie nie dalo rady raczej, bo ogolna staroc sprzeta nie pozwalala

6. to nie jest maszyna na tor wiec 0%, a szkoda, ale nadrobi sie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quote name='Ostan' date='09 lutego 2007 - 01:24' post='855502']

osz skurewsku , jaki po**bany temat, ciekawe jak te procenty wyliczacie ... :biggrin: ;) :buttrock:

moim zdaniem temat z dupy :biggrin:

 

Jakoś ponad 30 osób przed tobą ma odmienne zdanie wiec jeśli nie chcesz na ten temat pisać to nie pisz nic bo tylko zaśmiecasz forum i obrazasz innych co nie jest tu mile widziane..

 

A co do 6 punktu to jak narazie warunki nie pozwalają ale latem mam nadzieje uda mi sie pojeździć troche na torze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osz skurewsku , jaki po**bany temat, ciekawe jak te procenty wyliczacie ... :lalag: :lalag: :lalag:

moim zdaniem temat z dupy :evil:

 

Jak wyliczamy? Ano kalkulatorkiem chopie, kalkulatorkiem.

 

A ty nabiłeś sobie kolejny punkcik tym postem nie wnosząc nic do dyskusji. Brawo za poziom synku.

 

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osz skurewsku , jaki po**bany temat, ciekawe jak te procenty wyliczacie ... :icon_mrgreen: :bigrazz: :clap:

moim zdaniem temat z dupy :buttrock:

 

 

trzeba mieć fantazję DZIADKU :smile:

 

NSR 28KM

1. 97% na 6 biegu nie jeżdżę do czerwonego... taki jakiś przesąd ;)

2. 70%

3. 99% na piachu jeszcze ujdzie tylko słabo skręca, na wybojach zawadza dyfuzorem, skoki nie dla niej

4. 0%

5. 80%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :buttrock:

 

Każdy z nas zna ten moment (przychodzący po tygodniu używania motocykla :icon_razz: ), kiedy stwierdzamy, że albo nam motocykl zamuliło, albo on już się tak nie zbiera jak na początku :icon_razz: Stan ten pogłębia się i pod koniec sezonu mówimy: "kurde, brakuje mi mocy..." Tymczasem ujeżdzamy właśnie - przykładowo - 90-konny motocykl, który ma 3,5 do setki. Zaczynamy kombinować jak koń pod górę, zamiast pracować oglądamy sprzęty na allegro i napalamy się jak szczerbaty na sucharek na nowe moto. Oczywiście mocniejsze :banghead: .

 

Powstaje pytanie: czy rzeczywiście jest nam ono potrzebne?

 

W ilu procentach, waszym zdaniem, wykorzystujecie swój motocykl? Proponuję małą sondo-ankietę. Podajcie, czym jeździcie, ile to coś ma mocy, i w ilu procentach waszym zdaniem wykorzystujecie:

1. przyspieszenie - również chodzi o to, czy bylibyście w stanie wykręcić przyspieszenie fabryczne w waszych motocyklach, zważywszy, że trzeba w tym celu dobrze puścić sprzęgło i w odpowiednich momentach umiejętnie zmieniać biegi (to ostatnie nie dotyczy tych, którzy 100 osiągają na jedynce :icon_razz: )

2. możliwości składania się w zakręty

3. możliwości terenowe

4. możliwości "stuntowe" (guma, stoppie, itp)

5. ogółem

 

EDIT: Proponuję dopisywać jeszcze do Waszych ocen jeszcze jedną rzecz: "motocykl mi wystarcza czy czuję, że czas na zmiany?"

 

W moim przypadku:

Yamaha TDM 850, 80 KM.

1. 60%

2. 50%

3. w zasadzie po terenie nie jeździ, ale nawet tych skromnych możliwości nie wykorzystuję w 20%

4. 5%

5. 35%

 

EDIT: Motocykl na pewno mnie jeszcze przerasta, nie zmieniam :biggrin:

pozdr

LYsY

 

KAWASAKI KLV 1000 93KM

1. 40%

2. 60%

3. 10%

4. 0% (nie staje na kolo. nie pale gumy) z zasady

5. 25%

 

motocykl mnie przerasta (przez nascie lat jezdzilem chopperami a wzeszlym sezonie wpadlem na pomysl zmianmy sprzeta na KLV-la - PORONIONY POMYSL - teraz go sprzedaje i wracam na choppery - ich mozliwsci wykorzystuje w 95%

 

pozdro all

Edytowane przez Heffi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcecie odp na pytanie Lysego to nie piszcie w ogóle. Bo wydaje mi się, że w momencie zakładania tematu nie chodziło mu o waszą krytykę, a o odp na pytanie.

 

Pozdro ;)

 

Podpisuję się pod tekstem kolegi obiema rękami i nogami...jak się komuś temat nie podoba...niech nie pisze.

Co do mojego moto:

1. 80%

2. 70% (muszę lacze zmienić wtedy dojdę do 100 :banghead: )

3. 0%

4. 80%

5. 80

6. 100% :lalag: :icon_mrgreen:

Jeśli nie będę musiał to nie chcę go zamieniać :buttrock:

Edytowane przez Śmigło (Sprint'er eSTeciak;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs125 30KM:

 

1: 90% (15 km prostej puławskiej codziennie w drodze do szkoły robi swoje :banghead: )

2: 70%

3: 60% (mieszka sie pod miastem to czasami trzeba sie przedzierać przez jakieś pola :lalag: )

4: 30%

5: 70%

 

Już ponad rok razem, chyba czas pomyśleć o czymś większym na wakacje..

Edytowane przez Sasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...