Skocz do zawartości

Kto używa fanfarów (tuby) ?


DA REK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji mam pytanie ... czy jeżeli jest eletrozawór.. to już sprężarki nie trzeba? Czy jak to ... bo kurde nie znam się totalnie... Taka trąba ze mnie :notworthy:

 

Elektrozawór jest potrzebny jeśli masz zbiornik ze sprężonym powietrzem, na ogół to ma zastosowanie w pojazdach które mają instalację sprężonego powietrza, czyli sprężarkę i zbiornik. Wtedy po prostu ciśnienie jest podawane ze zbiornika, a elektrozawór ma za zadanie je wpuszczać do trąbek lub zatrzymywać. Gdy ciśnienie w zbiorniku spadnie poniżej wymaganego minimum (np. długo trąbisz na jakiegoś upierdliwca :biggrin: ) to wtedy włącza się sprężarka i uzupełnia ubytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko....

Z tego względu że niepasują mi chromowane długie trąbki chciałem kupić powiedzmy takie krótsze ślimaki...i teraz pytanie czy moja instalacja elektryczna wytrzyma takie obciążenie?Bo gość napisał na aukcji że przekaźnik jest 30A!!!no to lol http://www.allegro.pl/item165052283_hit_kl...per_jakosc.html ...i czy takie coś mógłbym podłączyć bez większych przerubek pod starą instalacje?

Mam takie(ale nie zakladalem) bo są..PLASTIKOWE,(czyt.odpustowe plus odłażący chrom) brzmia jak te w vw golf, ( nie tyle co glosne ale wrzaskliwe)jednym slowem gowniane,a podlacza sie je pod oryginalna instalację...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem takie tuby w sklepie motoryzacyjnym ale są one plastykowe i tylko pomalowane chodz na opakowniu pisze że metalowe .Dzwięk super sprężarka wielkości prawie szklanki problem z ukryciem jej .Jak podłączyłem bezpośrednio to aż kable się zrobiły ciepłe.Leży to wszystko w garażu , ale jak dostanę metalowe tuby to zamontuje metale.Planowałem tuby zamontować po prawej przy filtrze powitrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wlasnie o to pytalem bo te z allegro wygladaja gownianie...

gdzie mozna kupic tylko takie porzadne z prawdziwego zdarzenia sprezarka itd...

 

 

Takie z prawdziwego zdarzenia można kupić w sklepach motoryzacyjnych NORAUTO. Poszukaj w necie i sprawdź gdzie będziesz mieć najbliżej. Jest w Polsce kilka takich sklepów. Ja właśnie tam je namierzyłem i wypróbowałem. Całe metalowe i chromowane. Koszty : 1 tuba 40 cm ze sprężarką 70 zł, a 2 tuby ze sprężarką 99zł. Wcześniej jednak warto zadzwonić do sklepu i się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sam. ciezarowych sa dwa warianty:

1) trabki (elektrozawor ktory puszcza na nie powietrze ) sa podlaczone pod glowny wlacznik klaksonu - na kierownicy, ale po drodze jest wylacznik, ktorym zapinamy traby badz je odlaczamy (mamy do wyboru podstawowy sygnal + traby badz bez trab).

2) trabki sa uruchamiane noznie. Na podlodze jest zawor ktory naciskamy butem i trabimy.

 

Takze w motocyklu mozna podobnie podlaczyc. Oczywiscie tutaj trzeba postarac sie o estetyke wykonania calej instalacji.

 

Zdania sa podzielone na temat tych fanfarow. Jedni nie wyobrazaja sobie samochodu (na przykladzie ciezarowki) gdy na dachu nie maja przymocowanych wlasnie tych dodatkowych trab oraz zestawu 6 chromowanych halogenow z ringami. Drudzy natomiast twierdza ze "po cholere mi to" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

nie tak dawno oglądałem na allegro fanfary wchodze tu dzisiaj i sie okazuje że nie tylko ja mam takie pomysły ;) dołaczam się do tematu.

jak ktoś z was juz założy takie cudeńko niech napisze gdzie zamontował jak rozwiązał podłączenie itp. a najlepiej walnął jakieś fotki.

wydaje mi się że tak jak ma Kris jest chyba najlepiej, na gmolach będzie zabardzo odstawać od całego obrysu motocykla.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metalowe tuby są ok , ale te spręzarki w zestaach są o kant D... rozbić,

są głośniejsze niż fanfary , szkoda kasy.....

nie polecam takich : http://www.allegro.pl/item165546152_fanfar...resor_hit_.html

 

Hy za taką kasę nie myślałbym porządnego efektu. Powiedziano "kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje"

Dostępne w Norauto pewniejsze.

 

Pozdrawiam

Kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

nie tak dawno oglądałem na allegro fanfary wchodze tu dzisiaj i sie okazuje że nie tylko ja mam takie pomysły :icon_twisted: dołaczam się do tematu.

jak ktoś z was juz założy takie cudeńko niech napisze gdzie zamontował jak rozwiązał podłączenie itp. a najlepiej walnął jakieś fotki.

wydaje mi się że tak jak ma Kris jest chyba najlepiej, na gmolach będzie zabardzo odstawać od całego obrysu motocykla.

 

Pozdrawiam

 

 

Czy ta spręzarka chodzi podobnie jak taka do pompowania kół co można kupić w hipermarketach za 20pln ,czy jeszcze głośniej?

A co sądzisz o tych które ja znalazłem na allegro?http://moto.allegro.pl/item162213494_fanfa..._sprezarka.html

to takie same ? Tyle ,że do moto to cena x3??? :icon_twisted: Czy coś lepszego?

Ma ktoś fotki tych z nourauto?

Edytowane przez slaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i zamontowałem fanfary do mojej Virago , 2 szt. zamontowane pod puszkami filtrów powietrza , zasilane poprzez elektrozawór i zbiornik z sprężonym gazem - ciśnienie około 8 atm. gra nieziemsko ,

puszka zajeżdżająca ci drogę wraca spowrotem na swój pas w 0,001 s porażające , jak cyknę foty to dam linka

Edytowane przez Polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zamontowałem fanfary do mojej Virago , 2 szt. zamontowane pod puszkami filtrów powietrza , zasilane poprzez elektrozawór i zbiornik z sprężonym gazem - ciśnienie około 8 atm. gra nieziemsko ,

puszka zajeżdżająca ci drogę wraca spowrotem na swój pas w 0,001 s porażające , jak cyknę foty to dam linka

 

 

 

Dołącz może też linka skąd kupowałeś.... :)

 

 

Pozdro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fanfary miałem juz , taki metalowe chrom , jak w wcześniejszych linkach , elektrozawór Flica od instalacji chłodniczych , cewka na 12V DC , butla na gaz po czynniku chłodniczym ( 750 mm) wytrzymuje do 30 atm., wszystko leżało u mnie na warsztacie ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra, to teraz pytanie za 10 pkt. :icon_rolleyes:

Kogo byscie polecili ze sprzedajacych na Allegro aby kupic takie fanfary i aby byly metalowe, chromowane a nie plastikowe ?

Z góry dziekuje :biggrin:

 

wydaje mi się że tak jak ma Kris jest chyba najlepiej, na gmolach będzie zabardzo odstawać od całego obrysu motocykla.

 

Pozdrawiam

 

 

Ale jak, np. zamontujesz te fanfary na gmolach, ale tuz obok ramy, skierowane w dół, to nie beda odstawaly a bedzie je slychac.

Albo nawet jak ma sie light bary to na ich mocowaniach przed przednia szyba :wink:

Pomysłów na mocowanie jest wiele.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...