Skocz do zawartości

Kto używa fanfarów (tuby) ?


DA REK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cos mi w glowie swita, ze fanfarki takie daja ponad 120 dB. Tez mysle o zalozeniu takowych, ale zamontowalbym dla nich oddzielny wylacznik, by uzywac je jako dodatkowy sygnal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kabelki chcecie podpiąc pod orginalny klakson, czy chcecie zamontowąc nowy włącznik osobny dla kalaksonu i osobny dla fanfar??

 

pzdr.

 

Ja bym to zrobił na osobnym mikro-wyłączniku, który by sterował przekaźnikiem włączającym dopiero sprężarkę, ale można też wykorzystać oryginalny włącznik klaksonu. Osobiście i w tym przypadku zastosowałbym również przekaźnik w celu odciążenia wyłącznika. Najlepiej sprawdzić jaki prąd pobiera sprężarka i dobrać wtedy odpowiedni przekaźnik. A tak na marginesie co na takie fanfary mówią przepisy drogowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, a czy dzwiek z tego to jest taki jak np. dzwiek pociagu ??

Czy do czego to jest podobne ? Do TiRów ???

I pewnie jak mocowac to do gmoli bo tam bedzie najlepiej wygladalo.

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek przypomina ten znany z tirow - przynajmniej u moich znajomych. Zas co sie tyczy miejsca mocowania, to bledem by bylo przykrecenie ich do gumoli. Beda narazone na wszelkiego rodzaju ewentualne uderzenia, wode i inny syf. Lepiej dac je standardowo z lewej strony motocykla, tak z boku na wysokosci kranika paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba dzwiek maja fajowy, co ???

Bo ostatno koles zapodal na forum filmik jak strasza autem udajac sygnal pociagu. Ludziska srali po gaciach !!!

I piszesz ze tak jak ma kris ???

Ale to nie zahaczasz nogami o to ???

To juz bym wolal gdzies z tylu, przy sakwach, albo jakos tak ???

Kurde, przy cylindrach to mi jakos nie pasi .....

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to podpiołeś?? Pod normalny pstryczek seryjny klaksonuu??Masz tylko taki klakson czy masz tez standardowy?? Co na to Policja jak tak trąbniesz w mieście??

 

pzdr

 

moja tuba jest podpięta pod zwykły przełacznik klaksonu ale ten "zwykły" seryjny klakson jest odłączony choć fizycznie nadal jest przy motocyklu. Co do policji to nie wiem jak by zareagowała ale nie chwalę się tym przed mini. Myślę sobie że jeśli TIRy mogą używać takich sygnałów to czemu nie ja ...?

Co do lokalizacji tuby. To miejsce zamocowania które wydzicie na zdjęciu jest wg mnie optymalne. Na pewno nie zawadzam o nie kolanami ( mam 177cm ). Odradzam Majkel montaż z tyłu moto bo będziesz ogłuszał sam siebie tym rykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

ale temat sie rozbujał, kto by pomyślał...

MYCIOR : widziałem Twoje foto z fanfarami. Widze ze masz wersję typową dla Tirów, długie tuby gdzie ta dłuższa ma jakoś ponad 60 cm. Ten zestaw brzmi ogłuszająco. Ja myślałem o pojedynczej tubie o dłg 38 cm. Sprężarka jest nieduża i połączona z tubą za pomocą wężyka. Ton tuby jest dość niski i charczący. Podłączałem to to w sklepie (na hali serwisowej). Ryczało jakies 120 db, jak pisał jeden z kolegów.

Co do policji, to nie sądzę aby mieli się czego czepiać, w końcu jest to sygnał dźwiękowy używany przez inne (duże) pojazdy, byle tylko nie przeginać w terenie zabudowanym. Ostatecznie jeśli ktoś ma obawy to niech podłączy to pod oddzielny przełącznik, a nie wspólny dla klaksonu.. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle myślę o tych podwójnych ze sprężarką z allegro:

http://moto.allegro.pl/item162213494_fanfa..._sprezarka.html

Nie są takie duże ,mógłbym je podobnie jak u krisa przy cylindrach ,tylko nie wiem jeszcze gdzie w dragu można by dać sprężarkę.

Kris gdzie ty schowałeś swoją? Wklej jakieś fotki jej mocowania może coś odmałpuję :biggrin: ,wklej też samo mocowanie fanary ciekawi mnie do czego ją przykręciłeś.Prąd do przekaźnika wziąłeś bezpośrednio z akumulatora czy wpinałeś się w przewód główny prądowy po bezpieczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się w nie zapuści 8 atmosfer to dopiero można powiedzieć że to są fanfary , szczególnie w te długie na 40-60cm z polerowanego alu. Sprawdzone w osobówce .

ten dołączany kompresorek jest taki sobie, jestem ciągle na etapie poszukiwań małego zbiornika i kompresora do niego tak żeby dawka powietrza była regulowana elektrozaworem a nie pompką.

 

 

P.S.

w skuterku też jest fajny efekt(schowane pod owiewkami) jak osobówki spierdzielają z drogi hehe

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są fanfary z elektrozaworem... linku linku

 

Przy okazji mam pytanie ... czy jeżeli jest eletrozawór.. to już sprężarki nie trzeba? Czy jak to ... bo kurde nie znam się totalnie... Taka trąba ze mnie ;)

 

 

Pozdrawiam

 

 

P.S.

 

Żeby pochować wszelakie bambetle, sprężarki etc.. można wykorzystać do tego pioornik podczepiony pod lampą... Tak sądzę przynajmniej ;)

Edytowane przez Priest666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko....

Z tego względu że niepasują mi chromowane długie trąbki chciałem kupić powiedzmy takie krótsze ślimaki...i teraz pytanie czy moja instalacja elektryczna wytrzyma takie obciążenie?Bo gość napisał na aukcji że przekaźnik jest 30A!!!no to lol http://www.allegro.pl/item165052283_hit_kl...per_jakosc.html ...i czy takie coś mógłbym podłączyć bez większych przerubek pod starą instalacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko....

Z tego względu że niepasują mi chromowane długie trąbki chciałem kupić powiedzmy takie krótsze ślimaki...i teraz pytanie czy moja instalacja elektryczna wytrzyma takie obciążenie?Bo gość napisał na aukcji że przekaźnik jest 30A!!!no to lol http://www.allegro.pl/item165052283_hit_kl...per_jakosc.html ...i czy takie coś mógłbym podłączyć bez większych przerubek pod starą instalacje?

 

 

Jaki jest dźwięk takich klaksonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...