Skocz do zawartości

Uwaga na umyślne strącanie lusterek


Rekomendowane odpowiedzi

Wielu z Was zachwyca się zaostrzaniem przepisów o odpowiedzialności karnej i sądach 24-godzinnych. Czy aby na pewno jako motocykliści macie powód do zadowolenia? :biggrin:

 

Od 12 marca 2007 wchodzi w życie nowelizacja dotycząca odpowiedzialności za wybryki o charakterze chuligańskim.

Za taki czyn sąd będzie OBLIGOWANY do orzekania kary pozbawienia wolności. Kara z warunkowym zawieszeniem będzie orzeczona tylko w wyjątkowych sytuacjach.

 

„§ 21. Występkiem o charakterze chuligańskim jest wy­stępek polegający na umyślnym zamachu na zdrowie, na wolność, na cześć lub nietykalność cielesną, na bezpieczeństwo powszechne, na dzia­łalność instytucji państwowych lub samorządu terytorialnego, na porządek publiczny, albo na umyślnym niszczeniu, uszkodzeniu lub czynieniu niezdatną do użytku cudzej rzeczy, jeżeli sprawca działa publicznie i bez powodu albo z oczywiście błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego.”.

 

 

Od marca przywoływanie kierowcy-idioty katamaranu do porządku za pomocą ciosu w lusterku może się skończyć źle - żeby nie powiedzieć przymusową przerwą w sezonie w wąskiej celi Zakładu Karnego :notworthy: .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna uwaga, teraz jak już walić w lusterko, to tak żeby je tylko złożyć :notworthy: Trzeba poćwiczyć.

Tak ćwiczenie czyni mistrza :biggrin:

A tak w temacie to pewnie autorowi tego przepisu ktoś "niechciący złożył" lusterko tylko tak że nie udało sie z powrotem rozłożyć....:icon_mrgreen:

Nie bardzo rozumie dlaczego tak ostro karać .... jak ktoś nie używa lusterek to przecież nie są mu potrzebne.... :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie jakiś pedał wnerwi, to obowiązuje następująca procedura:

- kursant otrzymuje polecenie utrzymania się za autem pedała,

- jeżeli uda sie zatrzymać przed tym samym skrzyżowaniem, wtedy ja zsiadam a kursant pilnuje maszyny,

- idę do pedała i pytam kulturalnie (powaga :buttrock: ) czy mnie nie widział?

- jeżeli powie, że nie widział, wtedy kulturalnie zwracam mu uwagę, żyby jeździł uważniej, umył szyby, lusterka etc, po czym wracam do motocykla i kursanta,

- jeżeli zaś, zaczyna się pluć i podskakiwać, to składam mu lusterka i podnoszę wycieraczki.

Co prawda, morda nie szklanka, lecz kasku nie zdejmuję...

 

Najspokojniejszy Instruktor We Wsi :cool:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Czasem zdazy mi sie wysiasc i grzecznie spytac. W wypadku przeprosin zajscia nie bylo, w wypadku pultania spisuje numery rejestracyjne a dalsze tlumaczenie sie takiego kierowcy naszepuje przed sadem.

 

Obowiazuje zasada nie ma Panie Boze zlituj sie !

 

Hamstwo trzeba tepic

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdarzyło kilka takich sytuacji w poprzednim sezonie. W większości jednak samochodziarze przepraszali. Przy dwóch była dośc mocna wymiana zdań. Niektóre sytacje bagatelizuje. Nie jestem zwolennikiem używania siły, ale niektórym by sie należało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam gości z częstochowy, którzy upierda..... lusterka a katamaranach bez mmrugnięcia okiem... jak puszkarz odpowiednio przesadzi.... tylko puźniej się dziwimy, dlaczego ludzie mówią na motocyklistów, że to niewyrzyte bandziory ??:D .... nom ale cóż takie życie..... czasami kopniak w lusterko się należy.... wiele sytuacji przez głupotę kierowców kończy się tragicznie... moze jak odczują brak lusterka to je docenią, i jak zamontują sobie nowe, to częście będą zwracali uwagę na to co dzieje sieza ich plecami. :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem rozpoczynania rozmowy w sposób stanowczy lecz kulturalny.

Dajmy gamoniowi szansę na przeprosiny, bo to wywoła u niego refleksję nad zaistaniałym epizodem z jego winy. Per saldo my na jego refleksji skorzystamy. Jeżeli zaczniemy agresywnie, to strzeli focha i utwierdzi się w przekonaniu że motocykliści to bandyci, a każdy bandyta to pijak, a każdy pijak to złodziej.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występkiem o charakterze chuligańskim jest wy­stępek polegający na umyślnym zamachu na zdrowie, na wolność, na cześć lub nietykalność cielesną, na bezpieczeństwo powszechne, na dzia­łalność instytucji państwowych lub samorządu terytorialnego, na porządek publiczny, albo na umyślnym niszczeniu, uszkodzeniu lub czynieniu niezdatną do użytku cudzej rzeczy, jeżeli sprawca działa publicznie i bez powodu albo z oczywiście błahego powodu

 

o charakterze umyslnym czyli ciezko bedzie udowodnic ze zrobilo sie to umyslnie :D nie mam jeszcze opanowanego moto zbyt dobrze i stalo sie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...