Skocz do zawartości

Skórzany pas na baku.


jusza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy pas na baku "rysuje" lakier? - to pierwsze pytanie.

Jeśli "rysuje", jak temu zapobiec?

 

Przezroczysta folia JACK naklejona w miejscu rysowania. Wszytkie inne materiały będą tak czy inaczej w pewnym stopniu "matowić" zbiornik. Mój np. jest ładne zmatowiony od trzymania go kolanami, a skóra w zasadzie nie rysuje :icon_mrgreen:. Natomiast piasek, błoto i inne dobra które dostają się na zbiornik podczas jazdy jak najbardziej.

 

Kit@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kita... Dziękuję. Powiedz, czy masz naklejoną taką folię, co to za folia (gdzie ją można kupić) i czy klej z tej folii nie zareaguje z lakierem zbiornika, bądź nie "zwiąże" tej folii z bakiem już na zawsze (czy da się ją później odkleić)?

Poradzono mi też, abym pas przykleił dwustronną taśmą klejącą, stąd powyższe pytanie.

 

Bodman... Wyściółka, nawet z miękkiego materiału, choć sama nie będzie niszczyć lakieru, to kurz, który będzie dostawał się pomiędzy pas i bak może działać jako materiał ścierny.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez jusza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bodman... Wyściółka, nawet z miękkiego materiału, choć sama nie będzie niszczyć lakieru, to kurz, który będzie dostawał się pomiędzy pas i bak może działać jako materiał ścierny.

 

Pozdrawiam.

Jeśli pas będzie na tyle luźno by miał możliwość poruszania się po baku, a jeśli nie to myślę, że nic nie powinno się dziać z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie porysuje to i tak lakier pod pasem bedzie inaczej wyglądął niż odsłonięty. Różnice nie bedą duże, ale widoczne. Zresztą jak by pasa nie mocować, to będzie rysował lakier. Tyle, że proces ten jest baardzo powolny, więc loozik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy temacie ma ktos moze namiar na pasy na zbiornik do Wild Stara..Dzieki.

Taki pas by pasował dla Twojej piękności?

 

Jak nie porysuje to i tak lakier pod pasem bedzie inaczej wyglądął niż odsłonięty. Różnice nie bedą duże, ale widoczne. Zresztą jak by pasa nie mocować, to będzie rysował lakier. Tyle, że proces ten jest baardzo powolny, więc loozik.

A tak poza tym- jak juz złożyć taki pas to chyba nie potrzeba go ściagać co chwila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pas by pasował dla Twojej piękności?

A tak poza tym- jak juz złożyć taki pas to chyba nie potrzeba go ściagać co chwila?

Chyba z tej firmy mam właśnie pas, pasuje idealnie, choć przód mógłby być bardziej wydłużony. Baku jeszcze nie oklejałem, ale zrobie to wiosną. Kupie arkusz zwykłej przeźroczystej folii w papierniczym. Zrobiłem tak przed założeniem sakw - okleiłem błotnik. Żanda filozofia Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tej firmy mam właśnie pas, pasuje idealnie, choć przód mógłby być bardziej wydłużony. Baku jeszcze nie oklejałem, ale zrobie to wiosną. Kupie arkusz zwykłej przeźroczystej folii w papierniczym. Zrobiłem tak przed założeniem sakw - okleiłem błotnik. Żanda filozofia Panowie.

Jeśli chodzi o firmę -to tak samo jak najbardziej polecam. Mam pas i frędzle wszystko pasuje idealnie - skóra też 1 klasa. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurku nawet tu cię przywiało ?

 

co do folii samoprzylepnej to odpowiednia będzie tzw folia transportowa

( nie mylić z transparentna) ma ona słabszy klej niż normalna

i służy głównie do przenoszenia wyciętych na ploterze el. wzoru na oklejany element

do kupienia w sklepach , firmach zajmujących sie wycinaniem z foli na ploterach np Kraków ul . Czarnowiejska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusza, Pomka ma racje. Lakier pod pasem na zbiorniku i tak bedzie inszy niz reszta, wiec po co martwic sie czy porysuje czy nie? Wszak jak zdejmiesz owy pas to i tak bedzie widac, ze cokolwiek przyslanialo lakier (brak wplywu promieni slonecznych na blakniecie powloki, tudziez deszczu,piachu itd) :)

 

IMHO, w calym zyciu motonta pas na zbiornik zaklada sie tylko raz i pozniej ewentualnie sie go wymienia.

A jesli chodzi o folie, to na rynku jest mnogosc folii dwustronnie przylepnych, ktore zalatwiaja problem przemieszczania sie pasa, choc ja jestem przeciwnikiem takiego rozwiazania, bo w koncu pas jest ze skory i w zaleznosci od temperatury i wchlaniania wilgoci, "pracuje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...