Skocz do zawartości

NIGDY WIĘCEJ VW


siwydr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fabie też się sypią, każde auto ma swoje słabe punkty.

Co do Polo, słyszałem o dwóch przypadkach kiedy padł pasek rozrządu, chodziło o diesle, ale to też już parę latek temu.

 

Fakt że jak na 3letnie auto z przebiegiem 50 tys to faktycznie cuś dużo tych awarii... jakiś taki egzemplarz felerny, normalnie polówki śmigają bezproblemowo.

 

Potwierdzam pęknięcie paska rozrządu, VW polo 2003 rok na 68.000.

 

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ciesz, bo to jedyny model ze stajni Daewoo który się nie rozpada (nie wspominam o wpadkach z odpadającym lakierem i rozrządem) Cała reszta to badziewie wyjątkowe a prym wiedzie niejaka Nubira gdzie standartem są odpadające koła, urywające się tłoki i podobne bonusy...

 

Lanos ... Lanos ... czy to nie Opel Kadet w innym ubranku ??

 

 

A ja mam Nissana, popsuło się tylko lusterko, wyjeżdżając z garażu szukałem telefonu po siedzeniem i lusterko się popsuło :icon_mrgreen: , znaczy zaczepiłem o słupek. Ale to chyba się nie liczy.

 

Yaris córki popsuł się trzy razy, raz jak zostawiła z włączonymi światłami na cały dzień zepsuł się akumulator, trzeba było naładować. Dwa razy też się zepsuł jak wjeżdżała na zbyt wysoki krawężnik. Zepsuł się zderzak :icon_mrgreen: . A ma już 10 latek.

 

Żony Yaris mimo że ma już ponad cztery lata nie chce się zepsuć w żaden sposób.

 

Znaczy, japonia nawet robiona w EU trzyma poziom.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The interval is 60,000 miles or 6 years so VW are going on the latter. These engines can suffer from premature tensioner failure so a full kit is essential.

:icon_mrgreen:

 

Dodatkowo szmelcwagen chcial wykupic alfe i tez ja sprowadzic na manowce :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety VW skończył sie na Golfie II,Passacie B4 i Transporterze T4 wiec to lata 90 poniewaz Polo nigdy do końca nie było udane jak widac po postach. Szajswagen nie popisał sie ze swoją odwieczną niezawodnością i aż strach pomyśleć co za 10 lat zostanie z egzemplarza wyjezdzającego z salonu...strach kupywać.

Bo jeśli chodzi o mnie to wystarczy że te wszystkie auta niemieckie ciągle naprawiam,a co mówić żebym jeszcze miał nimi jeżdzić :banghead:

Japończyk na zawsze...i szczerze polecam wszystkim!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to samo dzieje się z audi, zwłaszcza tymi z silnikiem 2.5TDI, kupiliśmy taką nie cały rok temu, już w drodze powrotnej padła skrzynia biegów (automat) - naprawa 4tyś zł, po 2 miesiącach nowy rozrząd+rozrusznik+inne duperelki, a jak go sprzedawaliśmy padło zawieszenie, poprostu samochód podczas postoju postanowił się usiąść.. i co z tego wynikło ? zamiana Audi A6 2003r na właściwie full opcji na Golfa 4 Kombi 2004 1.9TDI i póki co śmiga ;)

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że nie ma gorszej kombinacji jak A6 b5 2.5 TDi + automat to każdy warsztat by Ci powiedział przed kupnem, teraz juz po fakcie. I tak pól biedy, że wałki rozrządu Ci nie padły bo głownie ta usterka dotyczy 2.5 tdi a komplet kosztuje ~3tyś.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itak łącznie wydaliśmy na naprawy jakieś 10tyś zł..

 

Nie ma to jak BMW e38 740D ! <3

Co prawda też były kłopoty - zatarła się V8 ale to z winy mechanika i dostaliśmy 16k z ubezpieczenia na nowy silnik, napitolone 100tyś km (przez mojego ojca - łącznie chyba 350tyś (2000r) ) i oprócz regeneracji zawieszenia śmigała aż miło.

Edytowane przez grebur

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo szmelcwagen chcial wykupic alfe i tez ja sprowadzic na manowce

Hehe, Mocu, Ty się chyba z koniem na rozum zmieniłeś...

Alfę na manowce to chyba tylko zaz tavrja może sprowadzić...

Większego szajsu świat nie widział :D

 

Tak na marginesie, to chyba nie dane nam już będzie o współczesnych brykach powiedzieć, że to konkretna, trwała i dobra konstrukcja... :(

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...