Skocz do zawartości

Zlot zimowy w Giżycku 09-11.02.2007


m67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybiera sie kto w końcu do Giżycka na zimowy? Zapodałem nowy temat aby ten z tamtego roku nie mylił. Z Płocka wybiera się dość duża ekipa. Dwa Junaki z koszem, dwie Kaśki z koszem, jeden Dnieperek MT9 z koszyczkiem i katamaran Gaz 69. Może jakie inne ekipy będą ciągnąć to można się spotkać, choćby w Nidzicy.

Edytowane przez m67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiera sie kto w końcu do Giżycka na zimowy? Zapodałem nowy temat aby ten z tamtego roku nie mylił. Z Płocka wybiera się dość duża ekipa. Dwa Junaki z koszem, dwie Kaśki z koszem, jeden Dnieperek MT9 z koszyczkiem i katamaran Gaz 69. Może jakie inne ekipy będą ciągnąć to można się spotkać, choćby w Nidzichttp://[/im

 

Oczywiscie,że sie wybieramy......... TU ŁÓDŹ( zeszłoroczna nagroda -za najliczniejszą ekipę moto! :buttrock:

ROK 20007 -Dwie M-ki, jeden(-dwa) uralec, jeden dnieper, jeden junak -OCZYWISCIE WSZYSTKO W ZAPRZĘGU (-Tym pięknym -również.... :crossy: ),że nie wspomnę o mięczakach z -auto.....

Ze względu na odległośc -trudno się zsynchronizowac.....my ujeżdżajem z rana z Łodzi...

 

Ale napewno się spotkamy w Twierdzy....!!!! :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką trasą śmigacie z Łodzi?

Prognozy pogody mówią o 5 stopniach na plusie, śniegu i mrozu nie będzie. Szkoda, ale może się co odmieni.

trasa: Łódź-Wyszogród-Płońsk-Ciechanów-Grudusk-Szczytno-Mrągowo-VBoyeny

 

Pogody zmienna jest....Tylko zimowy Elefant(z racji położenia...) -gwarantuje biały puch...-Właśnie dziś wraca z Elefantentreffen, od nas jedna załoga zaprzęgiem( w tym płec nie tylko twarda,ale i piekna !!! )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa: Łódź-Wyszogród-Płońsk-Ciechanów-Grudusk-Szczytno-Mrągowo-VBoyeny

 

.Tylko zimowy Elefant(z racji położenia...) -gwarantuje biały puch...-

Wierz mi ze nie zawsze tam na Elefanta jest duzo sniegu. Zobacz zdjecia z archiwum Elefanta :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my w tym roku nie daliśmy rade dotrzeć na elefanta wiec myślimy o Giżycku ale z racji naszych moto (fjr, freewind) drogi muszą być w przeważającej części czarne wiec jesli będzie na plusie lub mróz ale bez opadów to ruszamy wcześnie rano z Poznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dobrych warunkach drogowych jaka masz przelotowa?

 

Jeśli jedziesz Dnieprem to nie ma sprawy.

Ja muszę utrzymywać prędkość ok 80 km/h

(silnik R-80, napęd na kosz i szybka czworka)

poniużej 60 km/h za małe obroty silnika i niemilosiernie

nim trzepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dobrych warunkach drogowych jaka masz przelotowa?

 

Jeśli jedziesz Dnieprem to nie ma sprawy.

Ja muszę utrzymywać prędkość ok 80 km/h

(silnik R-80, napęd na kosz i szybka czworka)

poniużej 60 km/h za małe obroty silnika i niemilosiernie

nim trzepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dobrych warunkach drogowych jaka masz przelotowa?

 

Jeśli jedziesz Dnieprem to nie ma sprawy.

Ja muszę utrzymywać prędkość ok 80 km/h

(silnik R-80, napęd na kosz i szybka czworka)

poniużej 60 km/h za małe obroty silnika i niemilosiernie

nim trzepie

 

przy dobrych warunkach drogowych jaka masz przelotowa?

 

Jeśli jedziesz Dnieprem to nie ma sprawy.

Ja muszę utrzymywać prędkość ok 80 km/h

(silnik R-80, napęd na kosz i szybka czworka)

poniużej 60 km/h za małe obroty silnika i niemilosiernie

nim trzepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Mam prosbe: niech ktos doswiadczony w jezdzie zimą napisze kilka słów na temat tego jak sie ubrac (z pominieciem gore-texow, bo to nie w moim zasiegu finansowym). Wybieram sie na Slonia, a ostatnie prognozy donosza o sniegu i mrozie :crossy:

 

Z gory dzieki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ujemnych temperaturach najbardziej marzna dłonie, w dalszej kolejnosci stopy i kolana.

Ja oprocz rekawic motocyklowych ubieram cienkie z materialu pod spod a do tego foliowe pomiedzy lub gumowe przeciwdeszczowe na zewnatrz. Nieprzepuszczalna warstwa pozwala utrzymac temperature.

Nie wyobrazam sobie jazdy w dalsza trase bez podgrzewanych manetek. Na kolana u mnie dobrze sie sprawdzaja ochraniacze takie uzywane przez deskorolkarzy w roli ocieplaczy. Z nogami jest najwiekszy problem bo w buty motocyklowe za duzo warstw skarpet nie wejdzie a musza one byc sprawne do zmiany biegow i hamowania. Warto robic co jakis czas przerwe, nawet jezli nie jest sie przemarznietym na gimnastyke i poprawe krazenia.

Z prognoz pogody wynika ze zlot bedzie wyjatkowo zimowy, najnizsze temperwtury akurat na Mazurach.

Mysle ze trudno przezyc taka noc w namiocie ok - 15. Lepiej poszukac schronienia w twierdzy.

Zycze powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze mozna sie rowniez zaopatrzyc w takie specjalne wkladki (poduszeczki)

zelowe, ktore po nacisnieciu wydzielaja cieplo przez kilka godzin. Sa one w

roznych rozmiarach co pozwala je zazstosowac do rak, stop czy szyi.

Wazne jest to, ze sa one wielorazowego uzytku.

 

Nie pamietam gdzie je mozna kupic ale na roznych motobazarach widzialem

stoisko forimy, ktora je rozprowadzala.

Belgu1.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie ubieram tak...

 

Stopy: 2 pary skarpet ( podkolanówki ) , torebki foliowe ( żeby nie przemiękało ) , buty "Glany"

Nogi: Bokserki, Kalesony, Skórzane Spodnie, Spodnie Narciarskie

Brzuch i Klatka: 2 x Podkoszulka, Pas na Nerki, 2 x Bluza Dresowa z Kapturem, Kurtka Narciarska ( w opcji są też i gazety :icon_twisted: )

Szyja i Głowa: Szaliki i Vandamki, Gruba kominiarka, kask szczękowy z szybką

Ręce: Wełniane rękawiczki, na to foliowe rękawiczki, na to skórzane rękawiczki

 

I to by było chyba wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...