Skocz do zawartości

Jak ulepszyć siodło w motorze ?


Maar79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak sobie przeglądam amerykańskie forum VTX'a i znalazłem gościa który modyfikuje siedzenie tak żeby wygodnie się jechało nawet kilka godzin bez przerwy. Słyszeliście o kimś kto mógłby sie tego podjąc u nas nie chodzi mi koniecznie o zmianę wyglądu siodła tylko o poprawę komfortu jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem gościa który modyfikuje siedzenie tak żeby wygodnie się jechało nawet kilka godzin bez przerwy.

 

Ja nie szukałem gościa przez internet. Od kolegi z Sopotu nauczyłem się "ubierać" siodełko w koraliki, takie jak na fotele samochodowe, drobne. Efekt podwójny: obok masażu tyłka, odprowadzenie wody, która w razie deszczu nie gromadzi się w kroczu. Polecam na długie podróże. Wygląd może nie na wystawę motocykli, aqle w związku z tym co napisałeś - idealne.

 

http://www.christiancentaur.riders.pl/dragstar/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAAR79 - a ile godzin non-stop jechałeś w siodle, że chcesz przerabiać siedzenie?

 

 

mnie ratuje mikry zbiornik /max 200 km od fulla do rezerwy/ i co ok 2 godziny przymusowo prostuje nogi... a w takim cyklu mogę jechać cały dzionek ... i dlatego wycinam gąbkę prawie do '0' żeby obniżyć moto :banghead:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe podobała mi się uwaga Andyego dobrze że moja... żona juz spi :wink: Szafir siodła w VTX nie maja najlepszej opini szczególnie jak jedziesz w skórzanych potrkach. pozatym tu chyba bardziej chodzi o pozycje, modygikowane siodło pozdala siedzieć niżej i dalej od kiedownicy, Może trochę sie sugeruje saczytanymi opiniami ale staram sie wyszukiwać zajęcia na "zimowe" wieczory w garażu żeby nie tracić czasu jak nadejdzie długo oczekiwana wiosna a poniej lato :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś pisałem odnośnie siodła, najlepiej to kupić kanapę do virago 750 lub 1100, kanapę po siedzisko jest napradę wielkie a potem do niego do niego resztę czyli motorek. To będzie lekarstwo na wszelkie dolegliwości. Tak bez żartów to przejechałem 250 km bez przerwy (potem musiałem tankować) i żadnych objawów zmęczenia a tym bardziej bólów d..y. rewela, polecam.

 

Pozdrawiam,

VY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jechałem do Kijowa na VZ 800, którego siedzenie słynie z niewygody. Mimo krótkich postojów dałem radę. Następny użytkownik sprzęta na krótszych dystansach dostawał zapalenia tyłka ;) także w dużej mierze to kwestia osobista. Poszukaj jakiegoś tapicera motocyklowego, ten temat już był poruszany. Dziś przerobienie siedzenia to już nie problem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Tak sobie przeglądam amerykańskie forum VTX'a i znalazłem gościa który modyfikuje siedzenie tak żeby wygodnie się jechało nawet kilka godzin bez przerwy. Słyszeliście o kimś kto mógłby sie tego podjąc u nas nie chodzi mi koniecznie o zmianę wyglądu siodła tylko o poprawę komfortu jazdy

 

nie wiem skad jestes

powiem tobie co my wymyslelismy z zona do jej sportstera.

 

w szczecinie jest czlowiek ktory od dawien dawna robi tapicerki skorzane i siedzenia - wiec pojechalismy do nie go aby przerobil siodlo sportstera - gostek zdjal stare obszycie i kazal zonie usiasc na siodlo po czym odrysowal flamastrem jak gabka sie ugniata - po paru probach wycinania docinania - ustalil odpowiedni ksztalt siedziska - pozniej powiedzial nam aby podjechac do sklepu rowerowego i kupi dwie nakladki na siedzenie rowerowe z zelu (najwieksze jakie byly) koszt okolo 30pln - zawiezlismy mu te nakladki a on skubaniec wycial w siedzisku miejsce na te podkladki i je wpasowal - potem uszczelnil jakas folia parocostam i obszyl skora (tu do wyboru skaj skora itp) ale tak obszyl ze szwy sa od wewnatrz siodla wiec tez nic nie obciera (bardzo wazne to jest) - jak chcesz moge dac ci namiary na czlowieka

 

POZDRO DLA ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

nie wiem skad jestes

powiem tobie co my wymyslelismy z zona do jej sportstera.

 

w szczecinie jest czlowiek ktory od dawien dawna robi tapicerki skorzane i siedzenia - wiec pojechalismy do nie go aby przerobil siodlo sportstera - gostek zdjal stare obszycie i kazal zonie usiasc na siodlo po czym odrysowal flamastrem jak gabka sie ugniata - po paru probach wycinania docinania - ustalil odpowiedni ksztalt siedziska - pozniej powiedzial nam aby podjechac do sklepu rowerowego i kupi dwie nakladki na siedzenie rowerowe z zelu (najwieksze jakie byly) koszt okolo 30pln - zawiezlismy mu te nakladki a on skubaniec wycial w siedzisku miejsce na te podkladki i je wpasowal - potem uszczelnil jakas folia parocostam i obszyl skora (tu do wyboru skaj skora itp) ale tak obszyl ze szwy sa od wewnatrz siodla wiec tez nic nie obciera (bardzo wazne to jest) - jak chcesz moge dac ci namiary na czlowieka

 

POZDRO DLA ALL

Z tymi wkładkami żelowymi to może być dobry pomysł .Czy macie to przetestowane.

Dlaczego 2 - po 1 na każdy półd....,czy podwójnie.Wstepnie spytałem się w kilku sklepach rowerowych o nakładki żelowe ,mają tylko siedzenia.

Proszę o namiary na sklep z nakładkami i równocześnie o namiary na człowieka który ci to robił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...