Skocz do zawartości

Gixer srad 750


gonzales
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wiadomo Suzuki same stuki, ale jak to sie ma naprawde. Otóż w moim sradzie słychać delikatne cykanie w głowicy po lewej stronie (luzy zaworowe ok) ale pozatym silnik pracuje cicho. Ale jestem ciekawy jak to jest u innych właścicieli tych maszyn, czy rzeczywiście silnik pracuje żwawo klepiąc i postukując sobie wesoło??? :icon_question: Czy to tylko wymysły właścicieli Hondy?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie hondy i jamaszki pracuja duzo ciszej, a w suzuki przewaznie cos dzwoni i chrobocze. jednym to odpowiada innym nie. Tomek Kulik mowil,ze jakby honda wydawalaby z siebie takie dzwieki jak suzuki to niemialaby prawa jezdzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gsx-Ra k4 600 i też cosik cyka w silniku byłem w serwisie u ROBERTA i mi mechanicy powiedzieli że w Suzuki to norma a przed tym modelem miałem gsx-Fa to sie przyzwyczaiłem :)

Edytowane przez siwydr

W uszach szum w oczach łzy na liczniku tylko 3

 

http://www.bikepics.com/members/siwydr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się podczepić do tematu, w mojej FZR 1000 również występuje cykanie w okolicy głowicy, z tym, że dopiero zaczyna być słyszalne w miarę

nagrzewania silnika (na zimnym nie słychać), trudno powiedzieć czy jest jednostajnie rytmiczne,

natomist powtarza się prawidłowość: przy gwałtownym dodaniu gazu następuje wspomniane wcześniej jedno cyknięcie (za każdym razem w momencie gwałtownego ruchu manetką)

no i oczywiście występuje przy obrotach jałowych.

Powiedz mi gonzales czy na zimnym silniku też słyszysz cykanie czy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Suzi pracuje cicho ale od czasu do czasu cos tam uslysze i powiem szczerze ze nie mozna sie za bardzo wsluchiwac w silnik bo mozna zwariowac. Jezeli nie ma wyraznych, drazliwych odglosow, zaworki byly regulowane i lancuch rozrzadu nie kwalifikuje sie do wymiany to tylko kontrolowac poziom oleju i jezdzic. W przypadku Hondy a dokladniej serii CBRek to mialem F2 i F4. Przyznam ze silniki w obydwu przypadkach pracowaly ciszej niz silniki Suzuki ale rowniez mimo wyregulowanych luzow zaworowych, synchronizacji gaznikow i wymianie rozrzadu( łańcuszek, napinacz, zebatki wałków rozrzadu ) rowniez od czasu do czasu pojawialy sie drobne cykania i inne dzwieki.

Najwiekszy szok przezylem gdy dosiadlem ZX7R, to dopiero byla orkiestra.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie przy zimnym silniku niewiele słychać, lecz po rozgrzaniu zaczyna cykać, pukać itp. Zaznaczam że luzy zaworowe mam ok. Ale sądze że tak jak koledzy mówią niema co sie przysłuchiwać silnikowi bo sie wkońcu zajoba dostanie :icon_rolleyes: . Taka już praca tych jednostek. Pozdrowienia

 

Chciałbym się podczepić do tematu, w mojej FZR 1000 również występuje cykanie w okolicy głowicy, z tym, że dopiero zaczyna być słyszalne w miarę

nagrzewania silnika (na zimnym nie słychać), trudno powiedzieć czy jest jednostajnie rytmiczne,

natomist powtarza się prawidłowość: przy gwałtownym dodaniu gazu następuje wspomniane wcześniej jedno cyknięcie (za każdym razem w momencie gwałtownego ruchu manetką)

no i oczywiście występuje przy obrotach jałowych.

Powiedz mi gonzales czy na zimnym silniku też słyszysz cykanie czy też nie?

Bread na zimnym silniku niesłysze nic. Ale po wyłączeniu ssania słychać delikatne cykanie po lewej stronie głowicy. Ale kiedyś miałem okazje oglądać FZR 1000 to chodziła bardzo cichutko i równo. (Niewiem nawet czy one niemają 5 zaworów na cylinder??) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...