Skocz do zawartości

Nowe MZ z Turcji


Gość drybka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

dowiedziałem się (może to tylko plotka), że jedna z podpoznańskich firm sprowadza nowe motocykle MZ 250 prosto z Turcji. Są to egzemplarze nowe. Niestety nie mam namiarów na tą firmę. Czy macie jakieś doświadczenie z MZ-kami sprowadzanymi z Turcji? Czy warto się w to pchać?

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MZ : Polonia Cup Sp. z o.o.

42-600 Tarnowskie Góry, ul. Łowiecka 121, tel. (032) 285-80-85, (032) 285-69-20

 

 

marka

model

rocznik'2002

waluta

 

 

MZ

Skorpion Traveller

27048

PLN

 

 

MZ

Skorpion Tour

22701

PLN

 

 

MZ

Skorpion Sprt Cup

na zamówienie

b.d.

 

 

MZ

Mastiff

26649

PLN

 

 

MZ

Baghira standard

23499

PLN

 

 

MZ

Baghira stand HR

23499

PLN

 

 

MZ

Baghira Street Moto

25179

PLN

 

 

MZ

Baghira Black Panther

25179

PLN

 

 

MZ

Baghira Forest

25179

PLN

 

 

MZ

125 RT

14049

PLN

 

 

MZ

125 SX

14469

PLN

 

 

MZ

125 SM

14679

PLN

 

 

MZ

Scooter Moskito

6279

PLN

 

 

MZ

Scooter Moskito SX

7119

PLN

 

 

MZ

Scooter Moskito 125

8379

PLN

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu na pewno produkowano dwusuwowe mz w turcji(potwierdzją to katalogi m.in.motocykle swiata)

nie znam importera

w czasie gdy prawa do nazwy mz miał turecki producent niemieckie sprzęty nazywały się muz(produkowane z silnikami yamahy)

niedawno nazwa mz znowu powróciła do niemieckiego producenta

w niemczech na pewno nie produkują już dwusuwowych modeli 251

ja ostatnio widziałem turecką mz 2lata temu temu w ośrodku egzaminowania w poznaniu(zdawałem na rakim sprzęcie)

może by tam spytać skąd mieli te sprzęty

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to, co produkują w Turcji nazywa się Kanuni, a nie mz.

Po drugie nie ma już MuZ, bo odzyskane zostały prawa do nazwy MZ

Po trzecie Kanuni nie ma nic wspólnego z MZ (w chwili obecnej), bo MZ, jak już wspomniano produkuje z japońskimi silnikami (ostatnio też ze swoimi, nawet 2 cyl. rzędowy 1000 w plastiku) czterosuwowymi. Kanuni robi te MZetki, które robione były w NRD.

 

Co do ceny, to bardzo prawdopodobne, że nie są konkurencyjne. A nawet, jak są niskie, to po sprowadzeniu nie będą.

 

Poza tym nikt raczej nie zajmie się sprowadzaniem Kanuni z Turcji, bo specyfika rynku motocyklowego w RP nie umożliwia sukcesu dwusuwom o niewielkiej mocy bez bajerów, kolorowych nalepek, albo masy chromu i 1,5 litra pojemności.

 

A na koniec - kto to wymyślił, że nie można zarejestrować dwusuwu. A skutery to jak jeżdżą, bez tablic, a NSR, małe aprilie, cagivy, a endurki o niewielkich pojemnościach, a simsonki, .... czegoś ja tu nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Motocykle KANUNI, które są w zasadzie identyczne z ETZ 251 sprowadzała firma WILMAT z Torunia tel 056/621-00-07, 644-00-88.

Motocykl był dostępny wyłącznie na zamówienie (czas oczekiwania około 2 miesięcy).

Nie wiem czy dalej się tym zajmują ale cena na początu 2001 roku miała wynosić około 9-10 tysięcy. W tym samym okresie mój szwiagier służył w wojsku w Olsztynie i mówił, że w tamtejszym Polmozbycie można było od ręki kupić KANUNI za coś około 7,5 tysiąca.

Ale to wszystko było dawno i pewnie już jest nieaktualne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!Za 7,5-10000 zł to można VFR 750 kupić i jezdzic jak ta lala, nie bawiac sie Mz -tkami.Ktoś powie , że mozna kupć używane g.... , jak się kupuje bez głowy i dobrego mechanika MOTOCYKLOWEGO , to różnie można trafić.Zawsze twierdziłem i twierdzę i nadal będę twierdził z uporem maiaca że nie ma żadnego porwnania motocykli z byłego bloku wschodniego do zadbanej starej(nawet40-letniej)japonii !!!! Mamy z bratem rożne motorki brat-VFR ja CB750, MZ,WSK,SHL, CL350k, więc nie jesteśmy wrogami MZ -tek, szkolimy na niej młodsze pokolenie(siostrzencow), więc musimy dbać o nie!! Pozdrawiam WSZYSTKICH MOTOCYKLISTOW!!! Janek.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...