Skocz do zawartości

Mitasy na przednie kolo


Rekomendowane odpowiedzi

Mialem zalozona opone DUNLOPA 110/100 i super sie jezdzilo oponka nie do zdarcia a asfalt tez zaliczalem nawet czesto jezdzilem na niej 1 rok i opony jest 50% ale juz zmieniona na uniwersalna zreszta do dupy opony kupilem

Edytowane przez Arma87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta odpowiedzia pokazales jaki jestes dojrzaly i doswiadczony zyciowo za to Tobie nalezy sie " :wink: ".

O zyciu nie wiem nic bo dopiero co ze szpitala sie wywleklem i mam jeszcze niebieskie oczy ale wiem jedno ze wiek w (jak Ty to mowisz) "zyciu" motocyklowym wiele Ci nie pomoze jak objedzie Cie 15 letni ekspert-a to dla Ciebie wieeelka hanba.

Zalozylem dzisiaj na przednie kolo HEIDENAU K 70 i jest mega kozacka ;) polecam za ta cene mysle ze to konkretna konkurencja dla Mitasa.

p.s co do licznika-w dupie mam ilosc postow :notworthy: ja licznikow nie potrzebuje tutaj ani w motocyklu :lalag:

 

 

Kiedy ostatnio byłem na torze to 14-latek dublował mnie ze 4 razy na jedno okrążenie..... Nie czułem się wcale zhańbiony.

 

Co do mojej opony to mnie źle zrozumiałeś: "Pirelli Scorpion gubi kostki" tzn. kostki się odłamują i pękają.

 

Dla 13-latka jeżdżącego wyczynowo w motocrossie Mitas to rzeczywiście nienajlepszy wybór.

Niemniej jednak nie każdy jest wyczynowo jeżdżącym 13-latkiem

Dla mnie - amatora który lubi sobie pośmigać po polach, nie jest potrzebna guma za 500 pln.

:eek:

Edytowane przez ZIGGI

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ostatnio byłem na torze to 14-latek dublował mnie ze 4 razy na jedno okrążenie..... Nie czułem się wcale zhańbiony.

 

Co do mojej opony to mnie źle zrozumiałeś: "Pirelli Scorpion gubi kostki" tzn. kostki się odłamują i pękają.

 

Dla 13-latka jeżdżącego wyczynowo w motocrossie Mitas to rzeczywiście nienajlepszy wybór.

Niemniej jednak nie każdy jest wyczynowo jeżdżącym 13-latkiem

Dla mnie - amatora który lubi sobie pośmigać po polach, nie jest potrzebna guma za 500 pln.

:)

mitaski tez gubia kostki kazda opona ponizej tej z zielonymjest z mikkana twarde i gubi koche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doradźcie mi jakiego mitasa na przód do CRM 125R

Jeżdżę tylko po lasach przeważnie średnio miękki teren, po asfalcie prawie w ogóle. Wolał bym jednak opony raczej twarde ze względu na na ich żywotność. Być może jeżdżę zbyt agresywnie, bo jak miałem kiedyś takiego kartofla Barun z miękkiej gumy to po połowie sezonu pogubiłem większość kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi jakiego mitasa na przód do CRM 125R

Jeżdżę tylko po lasach przeważnie średnio miękki teren, po asfalcie prawie w ogóle. Wolał bym jednak opony raczej twarde ze względu na na ich żywotność. Być może jeżdżę zbyt agresywnie, bo jak miałem kiedyś takiego kartofla Barun z miękkiej gumy to po połowie sezonu pogubiłem większość kostek.

Zobacz Haidenau K 69

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ten EF-06 http://sklep.motoracer.pl/product_info.php...793959ced49fd62

 

W moim przypadku cena nie gra roli, chce twardą, dobrze trzymającą gumę!

Domyślam się, że twardość kryje się pod cyferką po symbolu c. Tylko niech ktoś powie czym wyższa cyferka tym twardsza guma, czy na odwrót?

Nie śmiejcie się tylko, nigdy nie wybierałem opon i po prostu nie wiem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód ma sie prowadzic, pewny, przyczepny, przewidywalny... Ja wsród Mitasów nie znalazłem takiej opony , no moze jedna, ale padła w drugim miesiacu użytkowania. Dlatego szukam okazji wsród markowych opon, czesto mozna trafic na jakiegos Dunlopa po jednych zawodach- mnie wystarczy jeszcze na cały sezon. :biggrin:

Z tyłem jest zupełnie inaczej Mitas ma jedną gume C-12 - TO JEST TO !!!! w naszych górach, w ginianych podjazdach, mokrych ,piaskowych skałkach- po prostu rwewlacja ! generalnie w TTR600 dwie gumy daja rade- a kosztują po rabacie 250zł. Gdybym kupił markową to mnin.350 za jedna i tak pół sezonu (szczególnie jesien ! ) jezdziłbym na tepej gumie. Kupujac C-12 mam taniej, i do tego w przed jesienia nowa , ostra gumke :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 dałem za ef-06 u zycha jak się wystawiał na zawodach w kielcach, innej opony już nie założe, na moim terenie(bardzo suchy) lepiej się sprawuje od michelinka compIII

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w sklepie online i koleś doradził mi takie oto gumy:

na tył C-04 C-16 C-17 na przód C-17 C-11

 

Ktoś z was jeździ na tych gumach? Bo zastanawiam się czy one będą odpowiednie w teren po którym jeżdżę, czy po prostu ma ich dużo na stanie?

Przypominam ze chodzi mi o gumy twarde!

Edytowane przez Artur_125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...