Skocz do zawartości

Mitasy na przednie kolo


Rekomendowane odpowiedzi

hi

niedlugo bede musial zmienic przednic oponki.. jako ze jestem wierny firmie mitas (z powodow finansowych), to nawet nie patrze na dunlopy i micheliny.. uzywki nie wchodza w gre

 

jako ze tyl nie pozostawia mi zadnego wyboru - tylko mitas c02 130/80/17, to zastanawiam sie nad przodem..

 

Motocykl to KLR 250 (moc 24 KM, 140 kg wagi)

rodzaj terenu po ktorym jezdze: bloto, bagagna, sypki i ubity piasek, rzadko kamienie i asfalt

 

 

mam do wyboru:

 

C-05 80/100-21 cena 130 zł

C-05 90/90-21 cena 140 zł

 

C-11 90/90-21 cena 130 zł

C-11 80/100-21 cena 130 zł

 

C-13 90/90-21 cena 130 zł

C-13 80/100-21 cena 130 zł

 

C-15 90/90-21 cena 130 zł

 

C-17 80/100-21 cena 135 zł

C-17 90/90-21 cena 135 zł

EF-06 90/90-21 cena 145 zł - opona FIMowska

 

teraz pytania:

-ktory z tych kapci najlepiej nada sie do motocykla i terenu, w jakim jezdze?

-czy lepiej brac 90/90 czy 80/100 i dlaczego?

-moze jakies inne propozycje w podobnym przedziale cenowym (zaznaczam, ze opona ma byc nowa) ?

- jezeli macie fotki bieznikow tych opon, to wrzuccie je gdzies na http://www.imageshack.us lub http://www.bikepics.com i podajcie linka :D

 

p.s.

przekopalem tematy o oponach, ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie

Edytowane przez thefex

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cgs.cz/index.php?stranka=4&scid...1dc18a3b94a02d0

 

 

 

bierz EF-06 , świetna guma, na szybkich(czyt. powyżej 100) przelotówkach w piachu/szutrze dobrze się prowadzi :D

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho ja na Twoim miejscu zmienił bym tył na max 110 bo 130 tu musi w ch*j mulic sprzęta ale to OT :bigrazz:

 

jak jestes taki madry, to znajdz mi sensownego laczka, ktory wejdzie na felge 17"

zreszta...

efekt zamulenia sprzeta mialem tylko raz.. gdy wjechalem na wilgotne, gliniaste, zaorane pole rolnicze..

szerszy kapec jest lepszy w blocie, po ktorym czesto jezdze

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerszy kapec jest lepszy w blocie, po ktorym czesto jezdze

i tu sie mylisz, na waskich oponach zmiejsza sie czas jaki potrzebuje opona zeby zlapac przyczepnosc na grzaskim gruncie, tzn szybciej dokopac sie do twardego podloza, na wezszych oponach motocykl jest zwinniejszy, lepeij przyspiesza itd.

Co do opon na przod jest tak jak mowi TwisterZG nie warto oszczedzac i lepiej kupic dobra jakosciowa opone lub chociazby uzywke w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do opon na przod jest tak jak mowi TwisterZG nie warto oszczedzac i lepiej kupic dobra jakosciowa opone lub chociazby uzywke w dobrym stanie.

qpa :icon_twisted:

mitasy nie sa złymi oponami a na przod to bym wybrał taka opone zeby była majbardziej uniwersalna czyli błoto piach kamienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz 40 kilka koni on 20 kilka i załoze sie jak jakby pośmigał na 110 to odczuł by sporą różnice na +. Zresztą sam powiedz jakiej szerokości masz kostkę? Ja mam 120 i jak trafie cieńszą w dobrym stanie to kupie :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie: http://www.cgs.cz/index.php?stranka=4&scid...1dc18a3b94a02d0

MIal ktos stycznosc z takim mitasem z homologacja FIM? Wyglada kozacko : baloniasty profil jak nalezy, kostki w rozsadnych odstepach no i cena ok! Jakoze micheliny i pirelli z tylu schodza bardzo szybko to wlasnie mysle czy by takiej gumy nie zalozyc.

 

thefex- a ty bierz tego AC10 bo cena niewiele wyzsza, a przod schodzi powoli (jezeli nie robisz na kazdym kroku stoppie na asfalcie ;) )

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie: http://www.cgs.cz/index.php?stranka=4&scid...1dc18a3b94a02d0

MIal ktos stycznosc z takim mitasem z homologacja FIM? Wyglada kozacko : baloniasty profil jak nalezy, kostki w rozsadnych odstepach no i cena ok! Jakoze micheliny i pirelli z tylu schodza bardzo szybko to wlasnie mysle czy by takiej gumy nie zalozyc.

 

thefex- a ty bierz tego AC10 bo cena niewiele wyzsza, a przod schodzi powoli (jezeli nie robisz na kazdym kroku stoppie na asfalcie :) )

pzdr

 

 

dość dobra guma, ma taki charakterystyczny uślizg tyłu do pewnego momentu (model EF-05), dobrze się ją czuje, wolno się ściera. Na skałkach wapiennych są problemy, na reszcie terenu (piasek,trawa,szuter) jest ok

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie: http://www.cgs.cz/index.php?stranka=4&scid...1dc18a3b94a02d0

MIal ktos stycznosc z takim mitasem z homologacja FIM? Wyglada kozacko : baloniasty profil jak nalezy, kostki w rozsadnych odstepach no i cena ok! Jakoze micheliny i pirelli z tylu schodza bardzo szybko to wlasnie mysle czy by takiej gumy nie zalozyc.

 

pzdr

 

Hej,

Miałem na tyle w GasGasie(konkretnie EF-05), kostki się nie łupały(czyli nie odłamywały i nie szczerbiły) i wycierały bez zaokrąglania. Prawdopodobnie guma jest bardziej "gumowa", hehe. Weź pod uwagę że kostki są dużo niższe niż w modelach crossowych Mitasa. Zastanawiam się na ile mi ta opona starczyła, nie był taki jakiś szczególnie krótki czy długi okres, czyli w normie.

Z dzisiejszej perspektywy brałbym to co tańsze, i nie bez znaczenia, uważam, jest też wyższy klocek w Mitasach crossowych.

Pozdrawiam:_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a latał kto na c-15 21" ?? możecie mi coś o niej powiedzieć ?? czy np nie zniknie w tempie ekspresowym jak polatam pare km po asfalcie bo jakoś strasznie mało ma tych kostek na sobie

 

zniknie

mi starczyła na 4 miechy w exc250, jeździłem głównie po szutrach/lasach

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...