Skocz do zawartości

po wymianie oleju i filtra...


Kacza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam! posiadam yamahe szr660 i moj problem polega na tym ze po wymianie filtra oleju i oleju motor mi zdechl :banghead: tzn za pierwszym razem udalo mi sie go jeszcze odpalic, ale juz na drugi dzien mi sie to nie udalo :/ nie wiem czy przypadkiem nie wlalem za duzo oleju ale osobiscie w to watpie... macie jakis pomysl co by moglo go przywrocic do zycia??? dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze przelales olej... ( ile wlales? tzn tak na oko, czy tyle ile mowi serwisowka? ) mialem podobny problem bo dolalem za duzo oliwy, odpalilem, zassal olej, zafajdal swiece i potem juz nie chcial zagadac.

Jesli tak miales jak ja, to musisz odkrecic swiece i je wyczyscic, albo sprobuj wziac go na zapych.

 

( a wlasnie, czemu tak jest ze motocykle na ktorych czesto jezdzi sie na gumie, czesto maja nalane pol litra a nawet do litra oleju wiecej i nic sie takiego nie dzieje. czy to jest kwestia przerobek?? )

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( a wlasnie, czemu tak jest ze motocykle na ktorych czesto jezdzi sie na gumie, czesto maja nalane pol litra a nawet do litra oleju wiecej i nic sie takiego nie dzieje. czy to jest kwestia przerobek?? )

 

dlatego ze podczas jazdy na gumie olej sie przelewa, nie ma smarowania i moze sie silnik zatrzec

Edytowane przez motowojtas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

singla a takim jest Szr 660 bardzo ciezko na zapych wziac , zacznij od sprawdzenia stanu oleju - jego ilosci , potem iskry nie swiecy warto i swiece wymienic , jesli dalej nic to szukaj dalej ,gaznik , luz zaworowy , punkt zaplonu

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

( a wlasnie, czemu tak jest ze motocykle na ktorych czesto jezdzi sie na gumie, czesto maja nalane pol litra a nawet do litra oleju wiecej i nic sie takiego nie dzieje. czy to jest kwestia przerobek?? )

 

pzdr

no zależy które, np ja mam olej w ramie i nie muszę lać więcej bo zawsze mi silnik smaruje :biggrin: trzeba lać więcej oleju jak się ma moto ze smokiem bo więcej tam wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasade dzialania znam, bo silnik w nienaturalnym polozeniu moze miec problemy ze smarowniem, ale chodzi mi raczej o to dlaczego jak ja wlalem do swojego moto niewiele ponad stan max. silnik zassal olej do komor spalania. a jak stuntowcy zalewaja nawet do litra wiecej nic takiego nie ma miejsca? to zasluga tzw. smoka?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! posiadam yamahe szr660 i moj problem polega na tym ze po wymianie filtra oleju i oleju motor mi zdechl :crossy: tzn za pierwszym razem udalo mi sie go jeszcze odpalic, ale juz na drugi dzien mi sie to nie udalo :/ nie wiem czy przypadkiem nie wlalem za duzo oleju ale osobiscie w to watpie... macie jakis pomysl co by moglo go przywrocic do zycia??? dzieki za pomoc!

A sprawdzałeś, dlaczego gaśnie? Czy tak raczej na domyślnego macanego łączysz wymianę oleju z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wielkie dzieki za opd. co prawda mialem wiecej oleju (ale nie wiele wiecej niz max) okazalo sie ze to swieca :bigrazz: na szczescie tylko swieca... :icon_mrgreen: mam tylko nadzieje, ze w przyszlosci nie bede musial wymieniac swiecy czy jej czyscic bo dostep do niej jest przerabany!! jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc!! pozdrawiam i do zobaczenia na trasie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...