Skocz do zawartości

Bank Krwi - Szczecin, Zachodniopomorskie


madriana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

eeee..... a ja slyszalam, ze alkohol rozrzedza krew (zabrania sie go brac przy lekach rozrzedzajacych krew, bo wzmaga ich dzialanie). Jutro sie spytam pani doktor :D

 

A przy okazji... Dzis telewizja regionalna przeprowadzila z nami wywiad i po montazu (czyli wycieli wiekszosc tego co powiedzielismy) poscili w dzisiejszych wiadomosciach regionalnych. Tu jest link do tych wiadomosci : http://ww6.tvp.pl/6555,20070112445182.strona Wywiad jest gdzies pod koniec.

 

Tu wielkie dzieki :banghead: dla Sylwii (ktorą, niestety wycieli) i Kopytka wcielajacego sie w role krwiodawcy

aha... Tomek jestes stworzony do rozmow z TV. Od dzis to chyba bedzie twoj etat :lapad:

 

Hmmm... sprawa jest trochę skomplikowana, ale chodzi o poziom hormonu antydiuretycznego.

Pozwoliłem sobie wkleić fragment z innej witryny:

"Woda, wraz z zawartymi w niej zbędnymi produktami przemiany materii, których organizm musi się pozbyć, przesącza się z krwi do nerek. Gdyby jednak to wszystko zostało wydalone w postaci moczu, organizm utraciłby zbyt dużo wody. Dzięki działaniu wazopresyny, taka ilość wody, która jest aktualnie potrzebna w organizmie, zostaje zwrotnie wchłonięta w dalszych częściach kanalików nerkowych."

(hormon antydiuretyczny= wazopresyna lud ADH)

 

Zaburzenia w wydzielaniu hormonu antydiuretycznego spowodowane poziomem alkoholu sprawiają, że organizm pozbywa się zbyt duzej ilości wody (Kto z Was po spożyciu alkoholu odwiedza toalete częściej niż zwykle?). Proces wchłaniania zwrotnego nie przebiega prawidłowo i w efekcie tego w naszym ciele jest za mało wody. Woda to przeciez główny składnik krwi.

Kiedyś w centrum krwiodawstwa panie powiedziały, żeby nie "pić" przed oddawaniem krwi, bo krew jest wtedy gęstsza, a historia z hormonem antydiuretycznym uzupełnia to w jakiś logiczny sposób... jeżeli się mylę to prosze o poprawkę :biggrin:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... sprawa jest trochę skomplikowana, ale chodzi o poziom hormonu antydiuretycznego.

Pozwoliłem sobie wkleić fragment z innej witryny:

"Woda, wraz z zawartymi w niej (...)

 

Zaburzenia w wydzielaniu hormonu antydiuretycznego (...)

 

Pozdrawiam

 

dziekowac za info dla ciemnego ludu :rolleyes: ... Pani doktor ze Stacji potwierdziła te informacje i prosila, żeby napisac w skrócie: alkohol jest niewskazany... :bigrazz:

 

teraz kilka uwag o dzisiejszym oddawaniu krwi....

 

LUDZISKA byliscie super, wspaniali i dzielni. Niektorzy mieli lzy w oczach po wbiciu igly :P ale dalismy rade. :clap: A niektorym slabo bylo po oddaniu na widok wlasnej krwi :banghead: Wiekszosc jednak byla wrecz heroicznie spokojna. Panie ze stacji pewnie by czesciej chcialy widziec co poniektorych osobnikow, bo wzroku od nich nie mogly oderwac hihi. Jak tylko bede miala zdjecia to dam znac (najpierw przejda SELEKCJE :banghead: )

p.S. Właśnie dzwoniłam do Stacji Krwiodawstwa macie pozdrowienia od Pań w stacji (jak przypuszczałam :) ).

Edytowane przez madriana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hej, własnie oglądałem TVN24 - był duży materiał do Banku Krwi u Was, wypowiadała się Adriana i jeszcze jeden motocyklista (kto?)

Gratuluję!! Zajebista robota PRowo!

Mogliście co prawda trochę o Forum ponawijać ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, własnie oglądałem TVN24 - był duży materiał do Banku Krwi u Was, wypowiadała się Adriana i jeszcze jeden motocyklista (kto?)

Gratuluję!! Zajebista robota PRowo!

Mogliście co prawda trochę o Forum ponawijać ;)

pzdr

 

Kurde, a nam to nie powiedzieli o której będą puszczać :icon_evil: wie ktoś czy jest gdzieś to na internecie? :bigrazz:

A o forum ktoś coś wspominał :]

Pozdrawiam

Edytowane przez D.I.E.G.O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi motocyklista gadający do kamery razem z Madrianną to byłem ja.

Dziękuję Wam wszystkim którzy przyszli oddać krew i wspierają naszą inicjatywę.

Materiał w TVP3 to była lekka przesada, okrojono wszystko na maxa.

W TVN24 niestety nie widziałem. Może ktoś to nagrał?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Szerlok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, w obu materiałach cisza o Forum, a to przecież stąd wyszedł generalny pomysł...

pzdr

Zapewniam że madriana o forum mówiła

ten drugi motocyklista gadający do kamery razem z Madrianną to byłem ja.

Dziękuję Wam wszystkim którzy przyszli oddać krew i wspierają naszą inicjatywę.

Materiał w TVP3 to była lekka przesada, okrojono wszystko na maxa.

W TVN24 niestety nie widziałem. Może ktoś to nagrał?

Pozdrawiam.

Niestety żadnego archiwum tak jak TVP3 nie mają na necie, tak więc lipa. A tak bardzo chciałem się zobaczyć gdzieś w tle... :notworthy:

:icon_eek: :crossy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Ludziska :clap: :clap: :clap:

Dziękuję Wszystkim, którzy wykazali chęci do oddawania krwi: zarówno tym, którzy oddali pełni odwagi, tym, którzy oddali pomimo strachu jak i tym, którzy z różnych powodów tym razem oddac nie mogli. Wszystkich zachęcam do kolejnej edycji za 3 miesiące. Jestem pewna, ze kolejnym razem bedzie Nas więcej. Tymczasem powspominajcie sobie patrząc na zdjęcia... http://picasaweb.google.pl/adrianasmigielska

 

:icon_eek: :biggrin: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane Ludziska :clap: :clap: :clap:

Dziękuję Wszystkim, którzy wykazali chęci do oddawania krwi: zarówno tym, którzy oddali pełni odwagi, tym, którzy oddali pomimo strachu jak i tym, którzy z różnych powodów tym razem oddac nie mogli. Wszystkich zachęcam do kolejnej edycji za 3 miesiące. Jestem pewna, ze kolejnym razem bedzie Nas więcej. Tymczasem powspominajcie sobie patrząc na zdjęcia... http://picasaweb.google.pl/adrianasmigielska

 

:icon_eek: :biggrin: :bigrazz:

Edytowane przez madriana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

Niniejszym pragnę wszystkich poinformować, że najbliższa akcja zalewania banku, jak na razie planowana jest na 21 kwietnia 2007. Mam nadzieję, że pogoda już dopisze i będzie można podjechać do stacji świeżo przygotowanymi sprzętami. Tym razem nie powinno być tak cicho... Stacje w Poznaniu i Warszawie również organizują akcję w ten dzień. Bardzo proszę potwierdzać swoją obecność żebym mogła uprzedzić Stację bo byc może będzie potrzeba więcej personelu.

Uprzedzam o tym pomyśle już dziś, żeby można było się do niego przygotować, zarezerwować sobie czas i takie tam. Wiecie o co chodzi.

:D

Edytowane przez madriana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pogoda już dopisze i będzie można podjechać do stacji świeżo przygotowanymi sprzętami.

 

Myślę, że na taką okoliczność rozsądniej byłoby zostawić sprzety w domu. Chyba wystarczy moto-ubranko :buttrock:

Edytowane przez Major
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że na taką okoliczność rozsądniej byłoby zostawić sprzety w domu. Chyba wystarczy moto-ubranko :)

 

 

ja wiem, że masz rację Major.... Tylko czy rozsądek wygra z miłością do motorków?? :buttrock:

 

Pzdr 4 All

 

Myślę, że na taką okoliczność rozsądniej byłoby zostawić sprzety w domu. Chyba wystarczy moto-ubranko :evil:

 

 

ja wiem, że masz rację Major.... Tylko czy rozsądek wygra z miłością do motorków?? :biggrin:

 

Pzdr 4 All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdług oficjalnych zaleceń stacji, w dniu oddawania krwi, nie powino się jeżdzić żadnym pojazdem mechanicznym.

Ale każdy ma własną tlerancję organizmu na taki zabieg. Jeżeli ktoś jeszcze nigdy nie ddawał krwi, niech lepiej zostawi sprzęt w domu.

Ja nie odczuwam żadnej reakcji. Niemniej, zalecam szczególną ostrożność. Tym bardziej, że będzie to dopiero początek sezonu. Od przyjazdu sprzetem, moze powtrzymać mne jedynie aura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...