Skocz do zawartości

Bank Krwi - Szczecin, Zachodniopomorskie


madriana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mbk01.gif

 

Witam.

Idąc za inicjatywą Poznania i Warszawy ( i tu DZIEKUJĘ za pomoc Elizie i Sheriffowi) udałam się dziś do szczecińskiego centrum krwiodawstwa i OTO JEST: zachodnipomorski Motocyklowy Bank Krwi - Wiozę Życie 777.

Idea banku jest taka, że krew jest oddawana HONOROWO, ale przy rejestracji trzeba podać jego numer. Dzięki pomocy Stacji Krwiodawstwa, udało się zarejestrować bank pod numerem, który łatwo zapamiętać- "777". Bank już działa i można już do niego oddawać krew. Bank swoim zasiegiem obejmuje tylko podstacje RCKiK SZCZECIN, tj na terenie Zachodnipomorskiego.

 

Kazdy kto sie zgłosi do oddania krwi będzie miał przeprowadzone kompleksowe badania krwi (jak zapewnił mnie dyrektor RCKiK Szczecin: z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod niedostępnych w innych labolatoriach w Szczecinie) i dostanie wpis do dowodu osobistego o grupie krwi.

 

Bank to swego rodzaju gwarancja ze strony stacji, że jeżeli krew będzie potrzebna, chory na pewno ją dostanie, tz. zostanie ona przekazana szpitalowi na konkretnego chorego. Dostanie wymaganą grupę i ilość.

Nie wiem jak dokładnie wygląda rozliczenie pomiędzy szpitalem a stacją. Ale jest tak, że w stanie zagrożenia życia, zawsze dostanie się krew. Ale jeżeli nie ma zagrożenia, to szpital może uzależnić wykonanie jakiegoś zabiegu czy operacji, od zebrania wystarczającej ilości. Dlatego lepiej mieć coś na górkę…

 

 

A co jeśli to Ty albo ktoś bliski potrzebujesz krwi? W razie potrzeby, wystarczy skontaktować się ze mną (663 357 732, [email protected]) lub Szerlokiem ([email protected]) , jeżeli w banku będzie krew, na mój czy Szerloka wniosek, stacja przekaże ją potrzebującemu. Ponieważ pomysł jest nowy i bank jest nowy, zasady korzystania z niego będą ustalane na bieżąco. Zawsze krew dostaną Ci, którzy wcześniej oddali ją do banku. To będzie można bardzo łatwo sprawdzić w RCKiK, więc nie będzie ściemniania. Są i tacy, którzy nie mogą oddać krwi. Dlatego ja z Tomkiem będziemy takie sprawy załatwiać na bieżąco, kierując się rozsądkiem i podejmując decyzję wspólnie, informując oczywiście o wszystkim Was choćby przez forum.

 

KAŻDY CHĘTNY DO ODDANIA KRWI JEST PROSZONY O KONTAKT ZE MNĄ ponieważ stacja krwiodawstwa prosiła mnie o prowadzenie ewidencji osób oddających krew (bądź deklarujacych taką chęc)

Edytowane przez Dominik Szymański
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczytny cel, dwa pytanka?

Tylko krew czy również osocze?

i drugie techniczne "dostanie wpis do dowodu osobistego o grupie krwi" to już chyba nie możliwe, czy sie mylę?

 

Mysle, ze osocze (i szpik kostny) rowniez ale dla pewnosci spytam w stacji. Co do wpisu to powiedziano mi, ze kazdy dostanie "kartonik" z grupa krwi co odpowida dawnemu wpisowi do dowodu. Szczerze mowic wiem, ze takie "kartoniki" funkcjonuja ale nigdy takiego na oczy nie widzialam. jak go dostane to napisze cos wiecej.

Pzdr :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co chodzi z tymi kartami, to cos jak karta płatnicza z danymi właściciela.

Są tam dane właśnie co do grupy krwi, pessel i telefon kontaktowy do osoby kontaktowej w razie jakiegos przykrego zdarzenia

Edytowane przez leonstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saluto Vampiros!

Gratuluję. Trzeba być odważnym, żeby podjąc sie takiego wyzwania!

Dlatego życzę uporu i konsekwencji w działaniu. Macie moje pełne poparcie.

Gdy tak na Was patrzę, moje serce sie raduje i

....Obyśmy nigdy nie byli potrzebni. Ale dobrze, że jesteśmy.

Tak, dobrze, że jesteście.

Powodzenia. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W nastepna sobote o 9 rano zbieramy sie w stacji kriwodawstwa (wiem, wiem... srodek nocy......) Mamy byc po lekkim sniadaniu (bez kiełbasy, serów i mleka i innych produktów zawierajacych tluszcz zwierzecy tylko chlebek i dżemik...) Najpierw nas przebadaja a potem pobiora krew. Jesli ktos przybieży na koniu to po pobraniu dluzej zostanie na "odpoczynek" (zalecenie pań ze Stacji) żeby nie zasłabł prowadząc. Aha.. I zabierzcie ze soba dowody osobiste.

 

Dajcie znac kto jeszcze jedzie z nami.... Jesli ktos chce tam pojechac przed sobota niech tez da mi znac....

Edytowane przez madriana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak oddawali krew w Warszawce http://picasaweb.google.com/pepeintruder/M...arszawa09012007

 

 

 

02.01 Ulga podatkowa dla krwiodawców

 

Od 1 stycznia 2007r. obowiązuje nowa ulga - dla honorowych dawców krwi. Niektóre dokumenty niezbędne dla tej ulgi powinni w zasadzie podpisywać kierownicy jednostek krwiodawstwa, a nie rejestratorki.

 

Ulga ta to formalnie ulga z tytułu darowizn przekazanych na cele "krwiodawstwa realizowanego przez honorowych dawców krwi zgodnie z art. 6 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o publicznej służbie krwi (Dz. U. Nr 106, poz. 681, z 1998 r. Nr 117, poz. 756, z 2001 r. Nr 126, poz. 1382 oraz z 2003 r. Nr 223, poz. 2215), w wysokości ekwiwalentu pieniężnego za pobraną krew określonego przepisami wydanymi na podstawie art. 11 ust. 2 tej ustawy."

 

Jako że krew nie stanowi rzeczy w rozumieniu prawa cywilnego, nie można jej darować ani sprzedać. Z tego też względu odliczeniu w ramach darowizny (która faktycznie darowizną nie jest) podlega równowartość ekwiwalentu pieniężnego za krew.

 

Odliczeniu podlega faktycznie oddana ilość krwi przemnożona przez kwotę ekwiwalentu. W sumie jednak odliczenie z tytułu honorowego krwiodawstwa łącznie z darowiznami na cele kultu religijnego oraz na cele pożytku publicznego nie może przekroczyć 6% dochodu.

 

Z ulgi skorzystać mogą honorowi dawcy krwi, tzn. osoby, które oddały bezpłatnie krew i zostały zarejestrowane w jednostce organizacyjnej publicznej służby krwi (stacja krwiodawstwa).

 

Od 13 grudnia 2004r. obowiązuje ekwiwalent za 1 litr krwi: 130zł. Taka właśnie jest kwota "darowizny" odliczanej przez honorowego krwiodawcę.

 

Aby dokonać odliczenia honorowy krwiodawca (wpisany do rejestru) powinien posiadać dokument (zaświadczenie, poświadczenie itp.), z którego wynika wartość tej darowizny (zatem nie poświadczenie ilości krwi, ale ilości nie pobranego ekwiwalentu), przy czym w dokumencie tym nie uwzględnia się wartości krwi, za którą dawca otrzymał ekwiwalent pieniężny. Oprócz tego dokumentu honorowy krwiodawca powinien posiadać oświadczenie obdarowanego (publicznej służby krwi) o przyjęciu darowizny. W praktyce oznacza to, że oprócz poświadczenia krwiodawca powinien posiadać oświadczenie o przyjęciu darowizny, złożone przez osoby uprawnione zgodnie z odrębnymi przepisami do reprezentowania jednostki organizacyjnej publicznej służby krwi (stacji krwiodawstwa) w zakresie zawierania umów darowizny. Albo więc rejestratorka będzie posiadać stosowne odrębnie przyznane jej przez kierownika jednostki upoważnienie, albo też oświadczenie każdorazowo podpisze kierownik jednostki.

 

Niektórzy doradcy zauważają wątpliwości interpretacyjne, związane z kwotą ekwiwalentu - przysługuje on jedynie za rzadkie grupy krwi. Ministerstwo Finansów potwierdza jednak, że jest to jedynie przelicznik i przysługuje dawcom każdej grupy krwi.

 

tekst oryginalny znajduje sie: http://www.pit.pl/pages/i/2731.php

Edytowane przez madriana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W nastepna sobote o 9 rano zbieramy sie w stacji kriwodawstwa (wiem, wiem... srodek nocy......) Mamy byc po lekkim sniadaniu (bez kiełbasy, serów i mleka i innych produktów zawierajacych tluszcz zwierzecy tylko chlebek i dżemik...) Najpierw nas przebadaja a potem pobiora krew. Jesli ktos przybieży na koniu to po pobraniu dluzej zostanie na "odpoczynek" (zalecenie pań ze Stacji) żeby nie zasłabł prowadząc. Aha.. I zabierzcie ze soba dowody osobiste.

 

Dajcie znac kto jeszcze jedzie z nami.... Jesli ktos chce tam pojechac przed sobota niech tez da mi znac....

 

Jesli mogę się jeszcze wtrącić :buttrock:

Aby ułatwić pobranie krwi, nie pijcie alkoholu dzień wcześniej (krew będzie gęstsza niz zwykle). Dobrze jest pić dużo wody :biggrin:

 

Pozdrawiam i życze udanej akcji :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę się jeszcze wtrącić :P

Aby ułatwić pobranie krwi, nie pijcie alkoholu dzień wcześniej (krew będzie gęstsza niz zwykle). Dobrze jest pić dużo wody ;)

 

Pozdrawiam i życze udanej akcji :)

 

Kowalciu...

A Ty zamiast się "wymądrzać" w innych bankach, mógłbyś wreszcie ludziom oznajmić że będzie taki bank też na Śląsku.... :banghead: :buttrock:

(zakładaj temat)

 

A dzięki pomocy i chęci współpracy (oraz wielu innych zalet tej Pani) :icon_rolleyes: :lalag: Elizy z RCKiK Poznań, forumowej Esophie, będzie kolejny bank.....na opolszczyźnie

 

trzymajcie kciuki :biggrin:

 

pozdrawiam

dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dormarciu,

czyżbym nie miał racji z tym alkoholem, albo rozcieńczaniem krwi ??

 

A co do nowego tematu, dotyczącego banku na Śląsku: Bank istnieje (Jeszcze raz wielkie dzieki dla Elizy :buttrock: )

jednak z powodu małego "nieporozumionka" może się okazać, że ma "brzydki" numer. Chcę najpierw iść i porozmawiać z panią z RCKiK w Katowicach, która jest za nasz bank odpowiedzialna, poznać wszystkie szczegóły, a dopiero potem otworzyć temat.

 

Jak temat się pojawi to informacje w nim zawarte będą pełne i sprawdzone i o to chodzi... chyba :flesje:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dormarciu,

czyżbym nie miał racji z tym alkoholem, albo rozcieńczaniem krwi ??

 

A co do nowego tematu, dotyczącego banku na Śląsku: Bank istnieje (Jeszcze raz wielkie dzieki dla Elizy :) )

jednak z powodu małego "nieporozumionka" może się okazać, że ma "brzydki" numer. Chcę najpierw iść i porozmawiać z panią z RCKiK w Katowicach, która jest za nasz bank odpowiedzialna, poznać wszystkie szczegóły, a dopiero potem otworzyć temat.

 

Jak temat się pojawi to informacje w nim zawarte będą pełne i sprawdzone i o to chodzi... chyba :icon_question:

 

Pozdrawiam

 

Bardzo nas cieszy Twoje zaangażowanie i skrupulatność w załatwianiu tematu. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mogę się jeszcze wtrącić :banghead:

Aby ułatwić pobranie krwi, nie pijcie alkoholu dzień wcześniej (krew będzie gęstsza niz zwykle). Dobrze jest pić dużo wody :)

 

Pozdrawiam i życze udanej akcji :banghead:

 

eeee..... a ja slyszalam, ze alkohol rozrzedza krew (zabrania sie go brac przy lekach rozrzedzajacych krew, bo wzmaga ich dzialanie). Jutro sie spytam pani doktor :)

 

A przy okazji... Dzis telewizja regionalna przeprowadzila z nami wywiad i po montazu (czyli wycieli wiekszosc tego co powiedzielismy) poscili w dzisiejszych wiadomosciach regionalnych. Tu jest link do tych wiadomosci : http://ww6.tvp.pl/6555,20070112445182.strona Wywiad jest gdzies pod koniec.

 

Tu wielkie dzieki :) dla Sylwii (ktorą, niestety wycieli) i Kopytka wcielajacego sie w role krwiodawcy

aha... Tomek jestes stworzony do rozmow z TV. Od dzis to chyba bedzie twoj etat :)

Edytowane przez madriana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...