Skocz do zawartości

Mały wypadek-a konsekwencje?


Kuniu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pare dni temu mój znajomy miał nie groźny wypadek. Jechał drogą polną i z podporządkowanej wyjechał mu opel. Uderzył go lekko w przód tak że oplowi połamał się błotnik i uszkodziło się nad kole. Problem tkwi w tym że kolega jechał WSK'ą, która jest zarejestrowana i ma opłacone ubezpieczenie ale on sam nie ma prawka. Koleś co mu wyjechał rząda od niego 2tyś za naprawe jego samochodu. Choć to nie była wina kolegi tylko tego faceta. I czy teraz trzeba mu płacić i dziękować że nie wezwał policji, czy może jest jakieś inne wyjście?

Właściciel Opla chce na tym zarobić, bo naprawa jego samochodu napewno tyle nie będzie kosztowała ;//

Prosze o jakieś rady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba chce was naciągnąć

Ile razy było gadane że jazda bez prawka jest wysoce kaloryczna

no ale coż trza sie jakoś dogadać:D

bez prawka to OC i tak nie działa

ale skoro była wina opla?

a czy kolega ma chociaż B

wydaje mi sie że gdy powiadomi się policję to uznają wine opla i sam se autko naprawi, no a kumpel pewnie też dostanie za brak A.

weź idź do 997 i zapytaj jakiegoś mistrza może idź z rodzicem tylko anonimowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma prawko B a niema A to dostanie mandat o wysokości 300zł za brak prawka na motor nawet gdy uznają winę opla, a jeszcze dostanie odszkodowanie za motor bez problemu z oc samochodu , ale sądzę że niema prawka i jest nieletni. W tym wypadku zgodzę się z przedmówcą, żeby iści na komendę i dowiedzieć się jak to będzie jeśli zgłosisz kolizje i przekarkulowaci jakie będą tego koszty i konsekwencje wtedy będzie mógł się targować z właścicielem opla.

 

pozdrawiam

\adamejro\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu wynikają problemy z głupoty ludzkiej i braku jakiegokolwiek przewidywania czegokolwiek poza "będzie fajnie. Kongratulejszyn.

 

Twoja bezmyślna wypowiedź nie wnosi nic do tematu. Swoje durne komentarze zachowaj dla siebie.

Właśnie, kolega jest nie pełnoletni, więc nie ma prawka B. Chodzi o to że lepiej by było zapłacić państwu mandat niż frajerowi z Opla, bo jego wina była a próbuje na całym zdażeniu jeszcze zarobić.

No nic, poczekam jeszcze. Może wypowie się osoba, która miała podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuniu, chłopaszek nie jest pełnoletni, nie ma prawka i siada na maszynę, na którą nie powinien. Gdybym ja spotkał takiego gówniarza to albo by bulił niezłą kasę albo sprawa sądowa dla jego rodziców, właściciela motocykla za to, że niezabezpieczył go przed wzięciem przez jakiegoś chłystka i niewykluczone, że dla niego samego (od ilu to można już odpowiadać jako dorosły? 14 lat?). Można by tu jeszcze pojechać po paru osobach z kilku ładnych paragrafów.

 

To, że wina tutaj kierowcy opla niczego nie przesądza wiesz?, skąd ten chłopaszek wie np., że trzeba używać świateł? - może kierowca opla nie zauważył bo ich nie miał włączonych, albo miał ale drogowe co go oślepiło???, jakie on ma pojęcie o jeździe na motocyklu? jeśli on myśli, że jest to takie proste to sory, ale prostą to on ma nitkę w głowie, która łączy uszy aby trzymały się głowy. Hehe, śmieszny temat dałeś i tyle, niech dziękuje mu na kolanach za to, że nie będzie mieć żadnych problemów z policją chociaż tutaj policja to najmniejsze zmartwienie, które można porównać z pierdnięciem, gorszym byłby prokurator.

 

Kto nie ma latek, miedzi to w domu siedzi, a nie kozakuje po polach tylko, że to jeszcze dziecko, które o tym nie wie więc wina rodziców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuniu, chłopaszek nie jest pełnoletni, nie ma prawka i siada na maszynę, na którą nie powinien. Gdybym ja spotkał takiego gówniarza to albo by bulił niezłą kasę albo sprawa sądowa dla jego rodziców, właściciela motocykla za to, że niezabezpieczył go przed wzięciem przez jakiegoś chłystka i niewykluczone, że dla niego samego (od ilu to można już odpowiadać jako dorosły? 14 lat?). Można by tu jeszcze pojechać po paru osobach z kilku ładnych paragrafów.

 

To, że wina tutaj kierowcy opla niczego nie przesądza wiesz?, skąd ten chłopaszek wie np., że trzeba używać świateł? - może kierowca opla nie zauważył bo ich nie miał włączonych, albo miał ale drogowe co go oślepiło???, jakie on ma pojęcie o jeździe na motocyklu? jeśli on myśli, że jest to takie proste to sory, ale prostą to on ma nitkę w głowie, która łączy uszy aby trzymały się głowy. Hehe, śmieszny temat dałeś i tyle, niech dziękuje mu na kolanach za to, że nie będzie mieć żadnych problemów z policją chociaż tutaj policja to najmniejsze zmartwienie, które można porównać z pierdnięciem, gorszym byłby prokurator.

 

Kto nie ma latek, miedzi to w domu siedzi, a nie kozakuje po polach tylko, że to jeszcze dziecko, które o tym nie wie więc wina rodziców...

 

 

 

TMI widze że ty jesteś złote dziecko złotych rodziców i pewnie jak miałeś 13 lat to odrabiałeś lekcje po szkole a po dobranoce robiłeś siusiu i pa lulu. Daj dzieciakowi spokój przecież jechali polną drogą a nie po mieście, a ten typ z opla to jakiś nędzny frajer bo chce zarobić na małolacie!!!

Powiem że sami się z nim nie do gadacie musisz poprosić jakiegoś dorosłego o pomoc tate, wujka albo brata.

 

Zresztą jak wina opla to po prostu olejcie sprawę, on dobrze wie że jeśli zgłoś to na policje to on też beknie za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMI widze że ty jesteś złote dziecko złotych rodziców i pewnie jak miałeś 13 lat to odrabiałeś lekcje po szkole a po dobranoce robiłeś siusiu i pa lulu. Daj dzieciakowi spokój przecież jechali polną drogą a nie po mieście, a ten typ z opla to jakiś nędzny frajer bo chce zarobić na małolacie!!!

Powiem że sami się z nim nie do gadacie musisz poprosić jakiegoś dorosłego o pomoc tate, wujka albo brata.

 

Zresztą jak wina opla to po prostu olejcie sprawę, on dobrze wie że jeśli zgłoś to na policje to on też beknie za to.

 

Prawie, że co do złotego dziecka, bynajmniej nie głupiałem tak, a to pewnie dlatego, że i rodzice interesowali się gdzie jestem i co robię.

 

Skąd wiesz/wiecie na kogo chłopaszek trafił?, może na policjanta na emeryturce?, domyślam się, że może być nieźle przerąbane bo tacy ludzie jak każdy wie lubią pocwaniakować i są w tym dobrzy także jeśli wiedziałby, że może wyjść na tym źle to on i tak wyjdzie na plus bo uzyje swoich zdolności aby wymusić owe 2k... tak czy nie? (co lepsze - zapłacenie tej kasy czy prokurator na karku i sprawa w sądzie, oj to się może źle skończyć, o wiele gorzej niż te 2k, hm.. niedopełnienie obowiązków rodzicielskich, co pociągnie za sobą niemilutkie konsekwencje).

A nawet jesli to nie policjant to może brat policjanta, inaczej po rodzinie, dooobry znajomy... hehe, cholerka wie na jaki kamień trafiła kosa.

 

Moja rada taka (coby nie było, że ja to jakiś jedynie krytykant jestem): porozmawiać z tym panem, zobowiązać się do pokrycia w całości szkód (przedstawione rachunku itp., itd., tylko niech się dobrze pomodli aby nie naprawiał tego w serwisie albo nie na lewe rachunki...) i dobrą flaszkę czyścioszki. Z drugiej jednak strony, może go w dupę kopnąć - ma na to koleś dowody?, mógł dzwonić do starych od razu żeby z kasą przyjechali bo inaczej dzwoni na trzy cyfrowy numer. Jego strata... zwłaszcza, że to niby jego wina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na 100% ale jeśli osoba nie była uprawniona do prowadzenia danego pojazdu, to polisa OC jest g. warta, jako że ubezpieczyciel zwykle ma taką klauzulę w warunkach ubezpieczenia. Więc po wezwaniu policji do kary za prowadzenie bez uprawnień by doszła naprawa, a może jeszcze i gorzej, typu zakaz robienia prawka przez czas jakiś.

_______________

Przechowalnia motocykli i skuterów - Warszawa i okolice www.motozima.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekarkulowaci

 

 

 

Błagam! to juz nie zadne "dys" to po prostu nieznajomość ojczystego języka!!!!!

 

 

W całej rozciągłości popieram własciciela Opla. Mam nadzieje ze znajdzie jakiegoś świadka czy spisał oświadczenie po wypadku w którym twoj kolega, Kuniu, przyznał sie do winy. I to on jest frajerem, nie kierowca opla. Trafił na matoła i nie dość ze był winien, to jeszcze zarobi na głupim gnoju (a w zasadzie na jego głupich rodzicach)

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pare dni temu mój znajomy miał nie groźny wypadek. Jechał drogą polną i z podporządkowanej wyjechał mu opel. .......

 

Ja tu czegoś nie rozumiem.Czyli droga polna to droga GŁÓWNA ??? :crossy: Wytłumaczysz mi to jakoś dużymi literami ? Wydaje mi sie ,ze to Twój kolega jest winien tego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj, bałem się całego tego bałaganu.

Prosiłem o rady, informacje, a nie obelgi. Stało się, kolega głupio zrobił że wziął motor, ale trzeba to jakoś załatwić tak żeby nie stracić. A to że teraz będziecie oceniali to co on zrobił niczego nie zmieni.

A właściciel opla sam był dość negatywnie nastawiony na wzywanie policji bo wiedział że to jego wina. To całe zdażenie było 50m od jego domu, więc przyszli jego rodzice i z nim tą sprawe załatwiali.

Na początku wypadku, właściciel Opla zarządał 4tyś.... :/ Dureń jakiś. Z tego co wiem umówili się że pan od Opla pojedzie do warsztatu, oni mu to zrobią a on z rachunkiem przyjedzie i rodzice kolegi będą musieli to pokryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w kwesti formalnej-Oc działa zawsze niezależnie czy kierowca ma prawo jazdy czy nie .Prosty przykład - samochód jest zaparkowany na górce i kierowca nie zaciągnął ręcznego , samochód bez kierowcy sam zjeżdża z górki i uderza w inny . i tak samo działa oc .

Ps . dogadanie sie z gościem cwaniaczkiem na zasadzie przynieś rachunek my za niego zapłacimy jest równie "dobrym" pomysłem jak zapłacenie mu 2000 za naprawe . Teraz będzie rachunek na ok 2000 + VAT . Ale każdy uczy się na błedach :icon_razz: :bigrazz:

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...