Skocz do zawartości

pomiar temperatury silnika


Piotrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie pytanko, gdzieś na necie widziałem cebulę z dodatkowymi wskaźnikami, i był tam też wskaźnik temperatury silnika.

Moje pytanie brzmi, jak można takie coś zrobić/ gdzie kupić i jak podłączyć.

 

Chodzi mi o seven fifty

p[ozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się dokładniej określić o co Ci biega. W silniku albo mierzymy temperature płynu chłodzącego albo temp oleju. Jeśli chodzi o płyn to moto ma standart podziełke jak już wiesz a jeśli chodzi o temp oleju to dziś obiło mi się o oczy coś takiego więc obadaj ten link:

http://moto.allegro.pl/item153868613_motoc...gwarancja_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sevence nie ma płynu chłodniczego, ale ma chłodnice oleju. Chodzi mi o wskaźnik, dzięki któremu dowiem się, że silnik ma już odpowiednią temp, żeby można było bezpiecznie kręcić wyżęj niż np 5 tyś.

Więc wskaźnik temp. oleju będzie OK. Temp. oleju w olejaku można częściowo potraktować jako wskaźnik temp. silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ustrojstwo w gsx. Czujnik jest wkręcany w korek spustowy oleju (nie wiem czy oryginalny korek był przerabiany, czy może całkowicie wymieniony, w każdym razie całość wygląda na fabryczną robotę). Od tego idzie kabelek do wskaźnika wskazówkowego umieszczonego nad zegarami. Postaram sie przypomnieć nazwę producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie ustrojstwo w gsx. Czujnik jest wkręcany w korek spustowy oleju (nie wiem czy oryginalny korek był przerabiany, czy może całkowicie wymieniony, w każdym razie całość wygląda na fabryczną robotę). Od tego idzie kabelek do wskaźnika wskazówkowego umieszczonego nad zegarami. Postaram sie przypomnieć nazwę producenta.

Czyli jak to rozumieć? Masz w korku czujnik temperatury i kabelek łączący go z jakimś wskaźnikiem czy wyświetlaczem? Normalnie jak w puszce. Jak masz namiary na producenta czy jakąś ofertę sprzedaży, gdzie można znaleźć opis tego, to zapodaj bez krępacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie powiadasz ;)

A propo, skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać http://www.allegro.pl/item154988699_wskazn..._w_ofercie.html

Jest to czujnik+"wyświetlacz" temperatury wody, jednak gość pisze, że ma również takie do oleju. 65 zeta za wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamien tego chinczyka na starego Suzuki GS / GSX wszystko jedno jakiej pojemnosci, Suzuki montowalo to tam fabrycznie :bigrazz:

 

Adam M.

Wymienić powiadasz... ale jest pewien problem... ja nie lubię urzywek, a jeszcze jak są stare to odpada zupełnie :)

 

Kurna co się ze ną dzieje???? miało być używek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...