Skocz do zawartości

WSZYSTKO O BMW


DZIADU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy bawić się w Czip tuning ...... podobno 330 KM i wyższy moment mogę osiągnąć ....... jak myslicie?

To Cię muszą dobrze zczipować, żebyś ten większy moment mógł osiagnąć. Starosc nie radość, młodość nie wieczność :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy bawić się w Czip tuning ...... podobno 330 KM i wyższy moment mogę osiągnąć ....... jak myslicie?

 

Jeżeli BMW to tylko http://www.chiptuning-lodz.pl/ koleś bardzo ogarnięty w bmw koledze z 330d 204KM wyciągnął na 317KM gdzie turbina się przycina turbo idzie do poprawki i moc będzie celowana w okolice 360KM, są to specjaliści od bmw i większość z forum bmw jeździ do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale samym programem tego nie ogarnął.

Do takiej mocy są potrzebne większe wtryski, inny IC i kilka pierdół.

Nie mówiąc o dwumasie, która moment się rozjebie przy takiej mocy.

Dla 330d samym programem można zrobić bezpiecznie 277KM i 550Nm i tyle ja teraz mam

Tak kolega ma na wtryskach z 535d sprzęgło od e60 większy icek i turbina hybrydowa. Potencjał jest na 360KM jedynym problemem jest przycinające się turbo które idzie do poprawki, te silniki mają naprawdę duży potencjał. BMW 335i w serii nie daje rady, lancer 300km też poległ i audi a5 2013r 3.0d +chip też nie dało rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuby - mam wątpliwości co do firmy, którą poleciłeś do chiptuningu. Ta firma wyciąga 150KM z silnika 1.6TDI VW, który w oryginale ma 105KM. Rozmawiałem z ogarniętym tunerem z Podlasia i on twierdzi, że tego typu silniki modyfikuje się bezpiecznie do 130-140KM, powyżej to jest "rzeźba" która nie nachodzi zbyt długo...

 

Co do zużycia paliwa to znajomy miał 530D E60 po chipie ponad 260KM paliło mu to 9 litrów ON przy szybkiej jeździe autostradowej. Teraz ma z kolei 528i 2012r. (2 litry biturbo benzyna)245KM i pali mu to minimum 9 litrów benzyny przy bardzo delikatnej jeździe podmiejskiej. Przy nieco szybszej ponad 12l/100km.

Osiągi aut niemal identyczne, ale koszty paliwa w dieslu wyraźnie niższe.

 

Yuby jakie dokładnie BMW zakupiłeś bo jestem ciekawy?

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klod masz Turbo, masz.

Czyli wbijasz downpipe, program, większy intercooler i zap***dalasz.

 

A nie wystarczy downpipe, przerobić wydech i poszperać w programie? Czytałem że Ci co kręcą RSki do 300-330 KM nie ruszają intercooler'a .... jeżeli jest w ogóle :D

 

A ten DP to co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...