Skocz do zawartości

Kto lubi merecedesy?


Tomek Kulik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

190 moim zdanie to bardzo komfortowy samochód jeśli zadbany i nie rozklekotany. Jeździłem w tamtym roku takim perfekto utrzymanym bo rozważałem zakup. Auto bajka po prostu., ale kosztował 50 tys wiec wymiękłem :)

Edytowane przez kumpel kalamitki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie miałeśskody 105 :)

 

ziomek ma jeździłem

tu w duecie z moim drifterem

image.jpg

 

 

milion razu lepsza fura od 190 2.0D

raz że lata w offroadzie , wysoka , krótka jedynka , porównując do 190 2.0D to jest pocisk nie samochód , owszem jak na benzynę jest tragicznie mułowata , ale przy 190 2.0D star z węglem to trudny w ogarnięciu potwór jeśli chodzi o moc.........no i ceny części do skody są normalnie a nie mułowate gówno, matizy w gazie robią ci wstyd na światłach ale jak idziesz do sklepu to czujesz że masz mercedesa.......

 

 

Widziales kiedys malucha na taryfie ? Kuswa nawet w Mexyku nie widzialem !

 

no przecież napisałem 190 2.0D poza trwałością nie ma żadnych zalet.......

to auto do niczego innego jak laweta i taryfa się nie nadaje , nawet na wraku ostatnio jeden szybko poległ bo był za ciężki i za słaby :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaa, z dziesejszego punktu widzenia :icon_mrgreen:

 

Tyle, ze w latach gdy zostala wypuszzcona czy nawet 10 lat pozniej balej byl to pocisk ktorym jezdzilo sie bezkomplexowo, tyle, ze Misiek niestety wtedy na chleb mowil bep.

 

Smigalem nim wtedy do PL i malo kiedy zdarzalo sie, ze ktos mnie wyprzedzil.

 

Misiek, tak z ciekawosci ite ta 190 - tka ktora smigales miala lat i jaki miala przebieg ? Ile palila ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera Baby benz(W201 czyli popularna 190tka) miała miejsce w 1984 roku i jak na tamte czasy było to mega auto.

 

Wnętrze jak na tamte czasy mega. Nie zgodzę się z opinią że mesiu miał kiczowate drewno - powiedziałbym raczej że wtedy ładowano do aut jeszcze prawdziwe drewno, a nie to co jest teraz.

 

2.0 D jest troche mułowate i przyspieszenie trzeba mierzyć kalendarzem, ale z drugiej strony jechałem kiedyś takim do Hamburga(5 lat temu) i od Świecka na opale wymieszanym z roślinnym(tym co na stacji sprzedawali) leciałem z gazem w podłodzie 170km/h.

 

 

 

 

281248d1261884368-my-new-w201-1992-2-6-p

 

 

Michoa gdybyś w 1984r (33 lata temu) miał takie auto : https://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W201_Cosworth

To byś był panem życia.

W momencie gdy twój sąsiad wyłączałby na skrzyżowaniu ssanie w maluchu(a taki maluch to w tamtych czasach było coś), ty paliłbyś kapora.

 

Gdyby kiedyś ktoś widział gdzieś w Polsce albo na zachodzie rzadką wersję W140(S73, S74 AMG, Brabus, C74 Carlsson, S500 grand edition i inne) w dobrych pieniądzach, to proszę o info.

 

 

Pozdrawiam - pisał właściciel najlepszego samochodu na świecie jakim jest Mercedes W140.

(ten ze zdj to nie mój, ale identyczny)
8a6c170beedf85c143d63a1ae22a0106.jpg

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodi

 

Premiera 190 - tki byla w 1982 roku.

 

Przyspieszenie bylo na tyle dobre, ze mozna bylo piszczec oponami i na tamte lata i nawet 10 lat pozniej w dalszym ciagu bylo wastarczajace aby z pod swiatel zostawic za soba 2/3 innych pojazdow.

 

Co do spalania to, ks-rider'owa zrobila na baku 1200 km ( wchodzi z tego co pamietam cos Klo 52 l ropy.

 

Przy licznikowych 170 - 175 km/h niestety spalanie wynosilo juz 10 l a i oleju wciagal juz sporo. Do predkosci 130 km/h po zmianie oleju nawet nie wyciagalem bagnetu, oleju tez nie kontrolowalem, bo przez 10 000 km byl na tym samym poziomie i nie braj ni grama ( sprawdzone w dwoch tych samych autach ktore mialem ).

 

Z reszta zgadzam sie calkowicie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam - pisał właściciel najlepszego samochodu na świecie jakim jest Mercedes W140.

(ten ze zdj to nie mój, ale identyczny)

 

Sam mam 600 w longu . calutki w oryginale

nawet radio musi być ori a nie żadne tam mp3 z delfinkami skaczącymi spaw.gif

ja mam pierwszy rok produkcji - z pomarańczowymi migaczami z przodu

to były samochody - prawdziwe mercedesy współczesna Ska przy nim wygląda jak wielkie g......

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Killer

 

pod wzgledem zawieszenia i komfortu jazdy

 

napisal wlasciciel

 

W 126 w 280 SE i wlasciciel W 140 w 350 D i 420 S

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Misiek, tak z ciekawosci ite ta 190 - tka ktora smigales miala lat i jaki miala przebieg ? Ile palila ?

 

na blacie było 487 coś tam tysięcy ( pół miliona prawie ) , ale ile razy cofany nie wiem , wątpie żeby komuś w PL chciało się ten blat cofać kumpel to kupił za 1800 zł , mój rocznik niby (88) , legendarnej 5/100 którą według urban legend musi palić dieselek nie palił , 6 to normalna jazda latem a zimą jak nieudolnie próbowałem tym latać bokiem i ładowałem na 1 do spodu usiłując to zmusić do uślizgu kół to wychodziło 8-9/100 ropy

 

to były spalania po wymianie sprzęgła , jak go kupił to sprzęgło było zjaranie kupił to po jakimś mietku co ciągał lawety z gruzem z rajchu nim no i na 3 już ty mu gaz a on stoi , pamiętam że nabluzgał się strasznie na wymianę tego sprzęgła i tanie nie było :D

 

to auto było wielkie gdzie nie potrzeba -z tyłu miejsca było jak w maluchu , tunel jak w starze 200 , za to ryj z przodu miał pół kilometra żeby schować 4 garowe 2.0D ja się pytam co za idiota to projektował że silnik ma wygodniej od pasażerów :D ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek,

 

mozna wiec spokojnie wyjsc z zalozenia, ze mial ponad milion a wozenie gruzu na przyczepie czy lawecie tez nie pozostaje bez wplywu na silnik. Taka Prawda.

 

Moj mi nigdy nie palil 5 l ajmniej bylo 6,1 l /100 km w lecie, zimoa cos pod 6,5 - 6,8.

 

Mialem przyamnosc jechac na slub z tylu a do karlow raczej nie naleze, z tym, ze wtedy 84 kg mialem.

 

Jak komus cos nie pasi to zawsze sie cos znajdzie a realia mowia co innego

 

190 D byl zatwierdzony do nauki jazdy a miejsce egzaminatora z tylu musi miec swoje wymiary - np Yaris ich nie osiaga, maluch notabene rowniez NIE wiec nie mowcie, ze z tylu jest malo miejsca. Na taryfach w Niemczech tez sporo ich latalo - nijak ma sie to znowu do twierdzenia, ze z tylu malo miejsca

 

P.S.

 

Bylem nim na doszkalaniu techniki jazdy w zimie, i latalem bokiem bez problemow, tyle, ze moj mial w tym momencie cos pod 280 000 km.

 

To czym jezdziles bylo jezdzacym trupem i tyle.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu miejscach, a sam fakt, że po wejsciu do produkcji W140, W126 jeszcze dalej świetnie się sprzedawały mimo, że były już na rynku od '79 roku mówi sam za siebie.

 

ale o czym to świadczy ?? przecież to zupełnie inna klasa samochodów . coś jak byś napisał żer 126 p było lepsze do obu tych mercedesów bo był dłużej produkowany

 

 

 

Killer

 

pod wzgledem zawieszenia i komfortu jazdy

 

napisal wlasciciel

 

W 126 w 280 SE i wlasciciel W 140 w 350 D i 420 S

 

:crossy:

 

Albo masz kiepską i bardo wybiórczą pamięć albo

 

 

To czym jezdziles bylo jezdzacym trupem i tyle.

 

:crossy:

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale o czym to świadczy ?? przecież to zupełnie inna klasa samochodów . coś jak byś napisał żer 126 p było lepsze do obu tych mercedesów bo był dłużej produkowany

 

 

Widzę, że nie podyskutujemy. Zasięgnij troche wiedzy o tych pojazdach i możemy wrócić z dyskusją.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...