Skocz do zawartości

Klucz pneumatyczny


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Chce kupi klucz pneumatyczny, który by nie miał zadnych problemów z odkręcaniem śrób czy nakrętek w silnikach motocyklowych , a czasem i do odkręcania róxnych śrób w samochodzie. Nie wiem zbytnio jakiego silnego klucza szukać, z jakim udarem. Myślałem o takim 744Nm ale on chyba będzie za mocny(nie wykorzystany) czy wystarczy taki z siłą udaru ok 350Nm. Najlepiej żeby wypowiedział się ktoś kto ma taki klucz, pzdr!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w aucie nie mogli śrub w kołach odkręcić kluczem 1200Nm ;) , musiałem sam przy pomocy mojego magicznego klucza za 7zł odkręcić ;)

 

 

a tak po za OT to taki 350Nm mi wystarcza w zupełności, szczególnie tam gdzie nie ma jak przytrzymać elementu , ale i tak trzeba sprawdzi dokręcenie ręką

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zalezy nie tylko od samych właściwości klucza, tylko od kompresora i instalacji (ciśnienia i wydajności przepływu powietrza, długość i średnica przewodów ma tu znaczenie).

 

Pawel

 

ale i tak trzeba sprawdzi dokręcenie ręką

 

Dokładnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz pneumatyczny glownie przydaje sie tam gdzie liczy sie czas i pieniadze - dla wlasnego motocykla srednio przydatne.

Tego typu klucze przydaja sie glownie do odkrecania (nie przykrecania)nakretek, srub o znacznych srednicach, nieraz przy stosowaniu roznego rodzaju sciagaczy gdzie potrzeba tego "zrywu" - takze zbyt malego klucza nie oplaci sie kupowac.

Do tych pneumatow sa specjalne klucze nasadowe (te normalne nasadki dlugo nie pociagna) - ale to tez przydatne na skale przemyslowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucze co mają ponad 4000Nm też są więc 750Nm to nie jest jakaś ogromna siła jak kluczem 1200Nm w wulkanizacji nie mogli odkręcić śrub w kole przykręcanych ręcznie

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie rozumiem,744 Nmto 75 KGm,to jest potworny moment,są w ogóle tak mocne klucze?Pzdr

 

"mocne klucze" ... cala istota "mocy" tego klucza to udar. To dzieki niemu mozna uzyskiwac takie duze momenty. Na pewno nie mozna patrzec na momenty podawane na kluczach jako na czysta sile*ramie, bo wtedy wiekszosc osob obsugujacych takie klucze chodzila by z powykrecanymi rekoma :icon_evil: .Klucze pneumatyczne o duzych momentach moze bez problemu obslugiwac delikatna kobieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze pneumatyczne o duzych momentach moze bez problemu obslugiwac delikatna kobieta.

było coś takiego w Pasjnonatach (klan Zientarskich), miss Polski zmieniała koło w aucie i wlaśnie w swych małych i pieknych rączkach posługiwała sie takim kluczem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mocne klucze" ... cala istota "mocy" tego klucza to udar. To dzieki niemu mozna uzyskiwac takie duze momenty. Na pewno nie mozna patrzec na momenty podawane na kluczach jako na czysta sile*ramie, bo wtedy wiekszosc osob obsugujacych takie klucze chodzila by z powykrecanymi rekoma :crossy: .Klucze pneumatyczne o duzych momentach moze bez problemu obslugiwac delikatna kobieta.

Nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem.Moment to moment siła razy ramię,i to jest aksjomat

to jak działa klucz udarowy?,momentem 100Kgm przez chwilę?Korzystałem z klucza udarowego ale na nim był właśnie max moment do 15 KGm.Tak był opisanyJak określisz jakim momentem jest dokrecona śruba,powiedzmy M30?,korzystają z klucza udarowego który ma powiedzmy te 800Nm .Przecież nie momentem 800Nm bo ją natychmiast ukręcisz.Być może ta cyfra 800 podaje siłę z jakąsię kręci ten klucz itrzeba to dopiero przeliczyć na moment dokręcenia bo przecież wszystkie połączenia gwintowane mają podane z jakim momentem je dokręcać.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego klucza udarowego nie powinno sie stosowac przy dokrecaniu srub, chyba ze ma sie specjalne nasadki/przedluzki (np do kol samochodowych) z przeznaczeniem na klucz pneumatyczny. Uzywajac takiej "nasadki" mozesz miec klucz o momencie nawet 10000Nm, a i tak nie uzyskasz wiekszego momentu na srubie niz ten, ktory jest podany na "nasadce" (nie ma mozliwosci zerwania gwintu, urwania sruby). Cala tajemnica polega na materiale "nasadki", jej budowie, oraz co najwazniejsze dlugosci. Po przekroczeniu wymaganego momentu klucz zaczyna sprezynowac, skrecac sie, odbijac.

Dla mnie "czysty moment" (sila razy ramie) to metrowa rurka i przylozona do niej w sposob staly sila. W kluczu pneumatycznym tego nie ma (wystepuje udar - w malych kluczach o wiekszej czestotliwosci, w wiekszych o mniejszej). Gdyby ten moment wystepowal w sposob ciagly na kluczu pneumatycznym to nie byl bys w stanie go utrzymac. Dla przykladu uzywam dosc czesto klucz pneumatyczny (taki troche wiekszy - reczny - waga w granicach 10kg) do dokrecania srub w granicach 600 - 1100 Nm. Moment ten uzyskuje sie trzymajac klucz doslownie jedna reka. W przypadku uzyskania tego samego za pomoca klucza dynamometrycznego trzeba juz uzyc troche wiecej sily.

 

Jak określisz jakim momentem jest dokrecona śruba,powiedzmy M30?,korzystają z klucza udarowego który ma powiedzmy te 800Nm .Przecież nie momentem 800Nm bo ją natychmiast ukręcisz.

 

Ten moment uzyskujesz przy ktoryms tam z rzedu uderzeniu, a nie za pierwszym strzalem. Dlatego wprawiona osoba, ktora posluguje sie na codzien takim narzedziem mniej wiecej orientuje sie ile moze "strzelic" razy.

PS. Wg mnie sruba M30 powinna spokojnie wytrzymac te 800Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...