Skocz do zawartości

sprowadzanie fur - szukam czego za ok 5-6 tys


Guzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i pomyslalem ze najfajnieszy bedzie civic (rocznik 93-94)

moze macie jakies doswiadczenia, rady lub inne pomysly?

Szczerze powiedziawszy, trochę bałbym się pakować w takie auto (nie znam się na mechanice ani nie mam warunków do grzebania, a ciągłe odwiedzanie serwisu [i wrzucanie kasy do skarbonki bez dna] też mi się nie uśmiecha). Swego czasu myślałem, żeby sprawić sobie jakiegoś swifta za mniej więcej taką kasę z mniej więcej tego rocznika, ale szybko wybiłem to sobie z głowy, tym bardziej że własny samochód nie jest mi niezbędny (wolę wydać kasę na harce, hulanki i swawole :icon_question: albo na kolejny jednoślad). Przyznam się bez bicia, że ostatnio napaliłem się na Yamahę Majesty 250 (trochę droższą z trochę młodszego rocznika), ale też się panicznie boję zakupu używanego skutera (zwłaszcza większego niż 50 ccm) niewiadomego pochodzenia.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te civici sa bardzo mocne pod wzgledem technicznym za 1200euro byl w niemczech taki wlasnie z przebiegiem 67tys org udokumentowany auta sa naparwde ok nic sie w nich specjalnego nie psuje, ale te w polsce omijaj przebiegi maja wartosci 300tys km niestety....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi Colt i Lancer z tych samych lat, szukaj z silnikiem 1.6 115KM, super bryka, nieźle harcuje po drodze i niewiele pali a na dodatek dobrze się prowadzi. Sam byłem w szoku jak Lancer kumpla trzymał sie drogi przy 90km/h na wirażowej. Części standardowo, JC Auto i Inter cars, jest wszystko nie drożej jak do Forda czy innego Opla.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsen, jak bym sie tak wszystkiego bal, to bym z domu nie wychodzil.:)

Civic z tego rocznika z normalnym przebiegiem do okolo 150 tys nie powinien robic zadnych niespodzianek.

Oczywiscie blache juz bym dokladnie ogladal.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civica z takich lat ma mój kumpel z klasy. Silnik bodajże 1,4 + gaz. Z gazem więcej problemów niż zabawy i oszczędności. Być może to fakt źle założonej instalacji, ale był czas że auto więcej stało w serwisie niż jeżdziło.

Teraz również stoi w warsztacie, ale już jako auto powypadkowe... Z tego co się orientował, to wymiana lewych drzwi i przedniego lewego błotnika (plus kierunkowskazy i inne te pierdołki) to około 3500zł... Czyli 1/2 samochodu :)

 

Ogólnie jednak, Hondy te zbierają opinie (sądze, że kłopoty w samochodzie kolegi powoduje głównie gazik)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik jedna ważna rzecz. Jak chcesz sprowadzać sam to musisz tam pojechac na min 3 dni i szukać od własciciela. jak będziesz kupował w komisie i to jeszcze od Turka ( w sensie pochodzenia a nei forumowego Turka :D) to wydymają cię na bank i szafa będzie kręcona. Marka i rocznik nie mają znaczenia ważny jest stan techniczny. A jak dobrze poszukasz to mozna fajne sztuki trafić . Mój kolega kupił Golfa II w automacie za 50 Euro ;)

Jakby co to sie będe pewnie wybierał na koniec lutego do Rzeszy :D

 

dziekuje wszystki za rady

co do szukania to ja mam tam takiego miszcza od szukania fur. zdaje sobie sprawe ze szukanie dla takiego detalisty to rzecz niewarta pieniedzy i zlecam to komus na miejscu do kogo mam zaufanie.

oczywiscie marka i roczniki to sprawa drugorzedna Civic byl tylko przykladowym modelem ktory ma raczej dobre notowania. nie chce jakiegos shitu co bedzie ciagle stal w serwisie. fura mi potrzebna raczej do zalatwiania spraw na tzw miescie wiec jezdzone bedzie niewiele ale niestety coraz czesciej musze dupe zawracac znajomym no i niedlugo bede odbieral mieszkanie to tez sie samochod przyda.

 

Golfy tez byly brane pod uwage ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Civica z takich lat ma mój kumpel z klasy. Silnik bodajże 1,4 + gaz. Z gazem więcej problemów niż zabawy i oszczędności. Być może to fakt źle założonej instalacji, ale był czas że auto więcej stało w serwisie niż jeżdziło.

Teraz również stoi w warsztacie, ale już jako auto powypadkowe... Z tego co się orientował, to wymiana lewych drzwi i przedniego lewego błotnika (plus kierunkowskazy i inne te pierdołki) to około 3500zł... Czyli 1/2 samochodu ;)

 

Ogólnie jednak, Hondy te zbierają opinie (sądze, że kłopoty w samochodzie kolegi powoduje głównie gazik)...

 

 

tak te drzwi to chyba pozlacane :D to sobie kolega drogi serwis wybral bo 1000zl z malowaniem nie powinno wiecej wyjsc mozesz zobaczyc na allegro ile czesci do tego jest i w jakich cenach, znam 4 kolesi ktorzy maja te civici kazdy zadowolony jestem tylko pompe paliwa zmienial przy 190tys km reszta jezdzi i katuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitsubishi Colt i Lancer z tych samych lat, szukaj z silnikiem 1.6 115KM, super bryka, nieźle harcuje po drodze i niewiele pali a na dodatek dobrze się prowadzi. Sam byłem w szoku jak Lancer kumpla trzymał sie drogi przy 90km/h na wirażowej. Części standardowo, JC Auto i Inter cars, jest wszystko nie drożej jak do Forda czy innego Opla.

czyli ile pali mniej wiecej? teraz popatrzylem na mobile.de i faktycznie fajne furki ale nie mam zadnego pojecia o tej marce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ile pali mniej wiecej? teraz popatrzylem na mobile.de i faktycznie fajne furki ale nie mam zadnego pojecia o tej marce

 

Kumpel podobnie jak ja ma ciężką nogę a nawet jeszcze cięższą, przy traktowaniu wszystkich współużytkowników dróg dosiadających mocniejsze fury jako rajdowych oponentów Lancer 1.6 GLXi 115KM spalał 9 - 10l 100km. Czasami zdażało mu się troszkę spokojniej jeździć czyli ścigła się tylko z co trzecim zawodnikiem spalanie schodziło do 8l, trasa w bieszczedy i spowrtotem przy katowaniu po serpentynach wyszło 7l. Jak weźmiesz Colta powinien być jeszcze bardziej drapieżny z racji wagi no i silnik przez to będzie mniej wysilony i będziesz miał więcej mocy do użytku :)

 

Opinie użytkowników:

http://www.autocentrum.pl/go/28__ocena_kie...1058448635.html

 

Historia modelu: http://www.moto.gda.pl/b_i_c.htm?id_modelu=53

 

Colt: http://www.moto.gda.pl/b_i_c.htm?id_modelu=23

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z serca polecam OPLA MASTRE 1.4. Są to chyba najbardziej wytrzymałe silniki. Na trasie autko spalało mi (jak je miałem) niewiele - tzn, ok. 6 litrów na setkę, na mieście o 3 litry więcej.

 

Autko wygodne, duże a bagażnik wielki. Ogólnie jest to (mowa o SEDANIE) bardzo ciekawa fura, którą można mieć za tą własnie kasę.

 

 

 

 

z pozdrowieniami BORSUK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z serca polecam OPLA MASTRE 1.4. Są to chyba najbardziej wytrzymałe silniki. Na trasie autko spalało mi (jak je miałem) niewiele - tzn, ok. 6 litrów na setkę, na mieście o 3 litry więcej.

 

Autko wygodne, duże a bagażnik wielki. Ogólnie jest to (mowa o SEDANIE) bardzo ciekawa fura, którą można mieć za tą własnie kasę.

z pozdrowieniami BORSUK

Opla Astre? jaka Mastre? ;)

 

mały troche

nie potrzebuje kombi ale Colt troche maly jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam astre 5drz HB (niemiecka) i co do blachy do lux, zero rdzy, kuferek też ma konkretny i ogólnie kupe miejsca, silnik 1,7 td 68KM jest troszkę mułowaty ale 180 licznikowe wyciąga , w mieście za 20zł przejeżdzam ok 100km, na trasie ~ 120km.

Ceny części też są niewielkie (tarcze brembo + klocki 120zł ;) )

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam astre 5drz HB (niemiecka) i co do blachy do lux, zero rdzy, kuferek też ma konkretny i ogólnie kupe miejsca, silnik 1,7 td 68KM jest troszkę mułowaty ale 180 licznikowe wyciąga , w mieście za 20zł przejeżdzam ok 100km, na trasie ~ 120km.

Ceny części też są niewielkie (tarcze brembo + klocki 120zł ;) )

licze tak w glowie i wychodzi ze pali jak maluch ;)

 

A nie lepiej jakiegoś golfa 3?? Części są bardzo łatwo dostępne i nie drogie... A samo auto nie jest bardzo awaryjne jak na ten rocznik

jakos nie ma zaufania do aut świniopasów ;) za duzo płaci się za mit (jak w HD) a nie za faktyczną jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...