Skocz do zawartości

jaki filtr oleju wybrac?


Maniek6r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odechcialo mi sie placic ponad 50 zetow za K&N wiec szukam czegos innego. Rozwazam pomiedzy Hiflo filtro, Meiwa, Champion. Hiflo to 21 zetow za podstawowy model do kawy zx6 z 96 roku, oraz jest w wersji jakiejs specjalnej , chromowanej to 31 zetow.Meiwa to porownywalne ceny, aczkolwiek mniejsze. Czym sie roznia te niby super modele, ew jakies inne propozycje.

 

Ew. czeka mnie jeszcze wymiana swiec, czy przy tym nalezaloby regulowac ganizki????

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Maniek6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odechcialo mi sie placic ponad 50 zetow za K&N wiec szukam czegos innego. Rozwazam pomiedzy Hiflo filtro, Meiwa, Champion. Hiflo to 21 zetow za podstawowy model do kawy zx6 z 96 roku, oraz jest w wersji jakiejs specjalnej , chromowanej to 31 zetow.Meiwa to porownywalne ceny, aczkolwiek mniejsze. Czym sie roznia te niby super modele, ew jakies inne propozycje.

 

Ew. czeka mnie jeszcze wymiana swiec, czy przy tym nalezaloby regulowac ganizki????

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi Ci o to czy przy wymianie świec trzeba regulować gaźniki to nie a przynajmniej o czymś takim nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece świecami a gażników nie trzaba przy tym ruszać. Co do filtrów to zawsze kupowałem meiwa albo hiflo i powiem z ręką na sercu że to sprzęt tani i sprawdzony. Podczas odpalania już po pierwszym obrocie rozrusznika lampka ciśnienia gaśnie a to znaczy że filtr bdb przepuszcza olej i nie blokuje smarowania. Ja nie wyrzucam dolarów w błoto i nigdy nie płaciłem za wydruk na produkcie. Są tańsze części jak już wspomniałeś, niegorsze a czasem i przewyższające standarty pseudo "wielkich" firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w panewkowcach radze zamoczyc filt w oleju a potem montowac w silnik :) poco nadwyrezac panewy , umnie suchy filtr pochlania ok 300 ml oliwy.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odechcialo mi sie placic ponad 50 zetow za K&N wiec szukam czegos innego. Rozwazam pomiedzy Hiflo filtro, Meiwa, Champion. Hiflo to 21 zetow za podstawowy model do kawy zx6 z 96 roku, oraz jest w wersji jakiejs specjalnej , chromowanej to 31 zetow.Meiwa to porownywalne ceny, aczkolwiek mniejsze. Czym sie roznia te niby super modele, ew jakies inne propozycje.

 

Ew. czeka mnie jeszcze wymiana swiec, czy przy tym nalezaloby regulowac ganizki????

 

Pozdrawiam

 

Gażniki należało by wyregulować jesli wymienisz filtr powietrza na nowy. Reszta czyli filtr oleju i swiece nie stwarzaja takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece świecami a gażników nie trzaba przy tym ruszać. Co do filtrów to zawsze kupowałem meiwa albo hiflo i powiem z ręką na sercu że to sprzęt tani i sprawdzony. Podczas odpalania już po pierwszym obrocie rozrusznika lampka ciśnienia gaśnie a to znaczy że filtr bdb przepuszcza olej i nie blokuje smarowania. Ja nie wyrzucam dolarów w błoto i nigdy nie płaciłem za wydruk na produkcie. Są tańsze części jak już wspomniałeś, niegorsze a czasem i przewyższające standarty pseudo "wielkich" firm.

Możecie powiedzieć z ręką na sercu że filtry K&N to nic innego jak cena za marke i o dupe rozbić?

bo właśnie wybieram filtr do swojego moto pomiędzy K&N a Hiflo który jest dwukrotnnie tańszy.

Edytowane przez bodman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIężkio powiedzieć, trzeba by rozebrać dwa stare zużyte i porównać. Co do firmy to zawsze płacimy za nią więcej. Nieraz jedna fabryka robi części które trafiają do firm pod innymi nazwami a potem na półce slepowej widać już z daleka różnicę po ilości zer :) . Kilka zetów w tą czy tamtą nie robi większego znaczenia ale 2x więcej dać za ten sam Towar to już lekka przegina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sugeruję kierować się przy zakupie filtra oleju tylko jednym - ceną. Reszta to raczej kwestia marketingu, marki itd. Hiflo to bardzo dobre i tanie filtry, w życiu nie słyszałem i jakiejś reklamacji na nie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję kierować się przy zakupie filtra oleju tylko jednym - ceną. Reszta to raczej kwestia marketingu, marki itd. Hiflo to bardzo dobre i tanie filtry, w życiu nie słyszałem i jakiejś reklamacji na nie.

pzdr

i o to mi chodziło-dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w panewkowcach radze zamoczyc filt w oleju a potem montowac w silnik :icon_question: poco nadwyrezac panewy , umnie suchy filtr pochlania ok 300 ml oliwy.

 

 

Ja w tym miejscu mam pytanie. Czy jak przekopie pare razy silnik, poruszam wałem to filtr sam sie "nasączy"? I jeszcze jedno, czy jak go wyjme w celu namoczenia to olej się nie wyleje(po zmianie oleju i filtra silnika nie ruszałem) ??

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne aby pompa podala w uklad i w filtr , wiec przekopac mozna - zreszta ty masz chyba wal na lozyskach tocznych ??. Papierowy filt wchlonie to co ma wchlonac , wyjmujac z pojemnika ,wez przez szmatke albo potrzymaj chwile niech sobie obcieknie i wloz w miejsce na filtr. Zreszta to moje zdanie , kazdy robi jak uwaza.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...