Skocz do zawartości

Jaki olej do Yamahy R6 99r. 31tys km.


Zajdelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio gdzieś tam była znowu dyskusja na temat olejów samochodowych w moto, ale tam rozważaliśmy sprawe takich silników jak np. dr650, gdzie ani obroty ani wysilenie nie jest tak duże. Ja w życiu nie odważyłbym sie lać samochodówki do r6 ... Ty Marlew wszedzie chyba widzisz spisek, ale z tego co widze , to ja w zadnym temacie puki co sie z Toba nie zgadzam :) Stary lej olej taki jak przewiduje producent, wlej dobrej marki motocyklowy i nie słuchaj błaznów i cwaniaków, którzy są przekonani, że są najmądrzejsi na świecie w każdej dziedzinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś tam była znowu dyskusja na temat olejów samochodowych w moto, ale tam rozważaliśmy sprawe takich silników jak np. dr650, gdzie ani obroty ani wysilenie nie jest tak duże. Ja w życiu nie odważyłbym sie lać samochodówki do r6 ... Ty Marlew wszedzie chyba widzisz spisek, ale z tego co widze , to ja w zadnym temacie puki co sie z Toba nie zgadzam ;) Stary lej olej taki jak przewiduje producent, wlej dobrej marki motocyklowy i nie słuchaj błaznów i cwaniaków, którzy są przekonani, że są najmądrzejsi na świecie w każdej dziedzinie...

 

Najlepiej słuchac tych co mają doświadczenie w danej dziedzinie... a nie gdybają że oni nigdy :)

 

Ty Nitro jakbyś miał R6 to chyba być nawet na stacji pytał o paliwo motocyklowe bo przeciez ten silnik potrzebuje innego bo się kręci 16 tys/min :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31tyś to się z nie masz co bać :) ja w XJ i to chłodzona powietrzem(gorsze warunki oleju większe prawdopodobnieństwo nagarów itp)zalewam teraz syntetykiem mimo że mam 50tyś przebiegu tak jak ktoś wyżej pisał syntetyki,semi i minerale mają podobne właściwości czyszczące bo to już nie te czasy żeby producenci robili wielkie rozgraniczenia bo wszystkie silniki są nowoczesne.Dla przykładu Motul 300V,5100 i 3000(full,semi,mineral) mają liczbe TBN na poziomie 8,3mg KOH/g oleju(a liczba ta wskazuje na ilość subst. myjących).Co do oleju samochodowego nie wypowiadam się-nie stosowałem więc nie wiem czy warto stosować czy nie,większość co pisze że nie wolno pewnie też nie stosowała ale uważają że sprzęgło się śliska mimo że wielu jeżdzi i nie narzeka a co do różnic między tymi olejami to poza różnicami w ilość subst. zmniejszających tarcie nie zdziwiłbym isę gdyby te oleje się nie rózniły za bardzo a wiadomo producent(marketingowcy)napiszą wszystko żeby sprzedać olej i żeby ktoś kupił olej dostosowany jak najlepiej do danego typu silnika(coś jak oleje do LPG)tzn żeby tak myślał.

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no wiesz , w pewnym stopniu masz rację, jak bym miał r6, to bym lał jakąś vpowr, czy podobną... :)

Ty se nasikaj nawet do baku i tak będziesz zachwalał, bo taniej ;)

To, że Twój traktor jezdzi na opałówce a te "motocykle" wszystkie przejezdziły troche na lotosie, to świadczy o tym jakie to Ty masz zajebiste doświadczenie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty se nasikaj nawet do baku i tak będziesz zachwalał, bo taniej :cool:

 

 

Tu pojechałeś po bandzie :icon_mrgreen: napisz dokładnie gdzie napisałem że chodzi o to żeby było taniej!

A jak nie znajdziesz to odwołaj głupie gadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwa ludzie, czy wy na tym 4um jestescie od wczoraj????

 

O Olejach jest naście tematów. A w kazdym to samo. Syntetyk po mineralu w starym silniku, mieszanie różnych klas lepkościowych, albo różnych producentów, stosowanie samochodowego.

Lata lecą, a pieprzone legendy jak Lenin - ciągle żywe.

Merytorycznie nic nie napisze, bo MAM DOŚĆ. poszukajcie w moich albo AdamaM postach.

 

Marlew, witam w klubie Syzyfów! :icon_mrgreen:

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlew wkurzyłeś mnie, wkurzałeś i prawdopodobnie wkurzał będziesz, ale są święta i odwołuje to, że sikasz do baku ;) Ja mam jobla w temacie smarowania i mam do tego prawo... i takie podejście mnie ...jak wyżej... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

przeglądam te olejowe tematy już jakiś czas,się wtrącę tutaj...

 

yamaha xj600 88rok przebieg 60 tysięcy km - każda zmiana lałem lotos mineralny za 10zł za litr

poprzedni właściciel również lał ten sam olej,się przyznał bez bicia :)

jazda w większości duże prędkości obrotowe

wnioski?...Marlew,MarianKa,Adam M.-pełna zgoda!!

 

pozdrawiam i wesołych Świąt życzę wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w życiu nie odważyłbym sie lać samochodówki do r6 ...

Stary lej olej taki jak przewiduje producent, wlej dobrej marki motocyklowy i nie słuchaj błaznów i cwaniaków, którzy są przekonani, że są najmądrzejsi na świecie w każdej dziedzinie...

 

No to nie wiem czy wiesz ale mnie wlasnie nazywasz blaznem i cwaniakiem, jako ze to byl moj pomysl, zeby sprobowac samochodowego syntetyka w motocyklu, i dalej zreszta na nim jezdze.

Moj parowoz to nie R6, ale dalej sprezanie ma 10.5 : 1, i kreci te 10 tys obrotow jak trzeba.

Jezdze bez problemow 3 ci sezon na Mobil 1 SAE 15W50 i jestem z tego oleju bardzo zadowolony.

Tak jak napisalem w innym temacie olejowym nie wszystkie syntetyki samochodowe beda nadawaly sie do motocykla, ale niektore, specjalnie nizszych klas SAE mozna bez problemu stosowac.

Marlew po prostu sprobowal pewnego dnia syntetycznego samochodowego Midlanda SAE 20W50 i stwierdzil ze jego Bandit przestal zuzywac olej.

Nie namawiam do stosowania olei samochodowych w motocyklach, tym bardziej ze sytuacja cenowa w Polsce jest inna niz w tkzw reszcie swiata, ale chcialem udowodnic ze nie jest to jakies straszliwe przestepstwo w stosunku do silnika, co jak sadze mi sie udalo.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Panie Adamie ,że odniosło się to stwierdzenie do Pana i z całym szacunkiem akurat Pana przepraszam. Ale zdania nie zmienie i może i w niektórych przypadkach pewne oleje samochodowe sie nadawają do wysokoobrotowych i b.wysilonych motocykli, ale jak Marlewowi broło coś olej , to niech zrobi remont silnika a nie idzie na skróty. Wszystko zależy od silnika, kierowcy, i jest to sprawa b. indywidualna. Ja nigdy do takiego silnika nie wlałbym samochodówki i będe to powtarzał z uporem maniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Nitro , a poza tym z tego co zostało tu wymienione wynika że olej samochodowy lejecie z dobrym skutkiem do starych olejaków typu Bandit 1200 , XJ 600 i GS 1150 - które fabrycznie mają dużą normę spalania oleju. To że Marlew dolał 20W50 i mu mniej pali to nijak ma sie do R6 , której silnika nie trzeba uszczelniać jakimś selektolem żeby przestał żłopać rzadki olej 10W

 

Dlatego wciąż mam nadzieje że wypowie sie jakis mechanior grzebiay na codzien w sprzetach nowszej generacji niz lata 80'-te

 

Pozdrawiam i Wesołych X-Masów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...